Konferencja Andrzeja Dudy w Pałacu Prezydenckim

Zaprosiłem do Pałacu Prezydenckiego Rafała Trzaskowskiego, żeby ten symboliczny gest podanej dłoni zobaczyli wszyscy rodacy, żeby trochę opadły te emocje, bo one niejednokrotnie szły za daleko - powiedział w niedzielę prezydent Andrzej Duda. Prezydent podkreślił na konferencji prasowej w Pałacu Prezydenckim, że kampania była długa i bardzo ostra zwłaszcza w końcowej fazie. - Chciałbym bardzo, żebyśmy wrócili do takiej spokojnej rozmowy. Chciałbym, żeby było to, o czym mówiłem, żeby był szacunek pomiędzy nami wzajemny, niezależnie od tego, jakie mamy poglądy" - dodał prezydent.

Andrzej Duda zdobył 50,4 procent poparcia, a Rafał Trzaskowski 49,6 procent - wynikało z sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos. Pracownia informowała, że na podstawie tego badania nie da się wskazać zwycięzcy wyborów. Margines błędu przy sondażu exit poll wynosi 2 punkty procentowe, a różnica poparcia między dwoma kandydatami to 0,8 punktu procentowego.

O godzinie 2 w nocy z niedzieli na poniedziałek Ipsos podało wyniki late poll z 90 procent komisji wyborczych - Andrzej Duda zdobył 51 procent poparcia, a Rafał Trzaskowski 49 procent. Margines błędu przy sondażu wynosi 1 punkt procentowy, a różnica poparcia między dwoma kandydatami to 2 procent.