Ul. Polska (2018)

Dekada "Czarno na białym"

Ul. Polska (2018)

Polska widziana z perspektywy... ulicy Polskiej. Jak wygląda? Jak się zmieniała? I jak się na niej żyje? O to Piotr Jacoń zapytał mieszkańców właśnie tej ulicy w trzech miejscowościach w różnych częściach kraju. W Warszawie, gdzie Sejm jest przy ulicy Wiejskiej, a ulica Polska jest w miejscu, gdzie wciąż nie ma kanalizacji. W Gdyni, gdzie Polska - można powiedzieć - zaczyna się, choć dla niektórych stała się też jej końcem. I wreszcie w Zimnej Wódce, gdzie Polska niepodległa ma mniej niż 100 lat, ale za to strefę ekonomiczną, jakiej tej wsi może pozazdrościć niejedno miasto.

 

Program "Czarno na białym" na antenie jest już od 10 lat. W cyklu Dekada "Czarno na białym" przypominamy najważniejsze i najlepsze reportaże, które powstały w tym okresie.

Opis programu

3 stycznia 2011 roku o godzinie 20:20 wystartował program "Czarno na białym". Był to zupełnie nowy format nie tylko w historii TVN24, ale i polskiej telewizji w ogóle. Pomysłodawcą i pierwszym szefem "Czarno na białym" był Tomasz Sekielski. Zaczęliśmy od tematów o służbie zdrowia. Tematów, które uważaliśmy i nadal uważamy za bardzo ważne. Przez kolejne miesiące i lata niektórych bohaterów naszych reportaży, szczególnie polityków, przyprawialiśmy o palpitacje serca i podnosiliśmy im ciśnienie. W cyklu Dekada "Czarno na białym" przypominamy najważniejsze i najlepsze reportaże, które powstały w tym okresie.

 

26.11.2021
Data premiery: 2018
Kraj produkcji: Polska