Szykują się zmiany na stacjach paliw. Tak to wygląda w innych krajach

Źródło:
PAP
Alkohol wciąż na stacjach paliw. Były zapowiedzi, ruchów brak
Alkohol wciąż na stacjach paliw. Były zapowiedzi, ruchów brakTVN24
wideo 2/3
Alkohol wciąż na stacjach paliw. Były zapowiedzi, ruchów brakTVN24

Rząd szykuje ograniczenie sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych. Część krajów Unii Europejskiej już je wprowadziło, bądź zupełnie zakazało sprzedaży napojów alkoholowych na stacjach paliw. Napojów alkoholowych nie można kupić na stacjach benzynowych między innymi w Szwecji i na Litwie. Władze Francji, Słowenii i Portugalii zdecydowały o zakazie sprzedaży alkoholu w nocy.

Ministerstwo Zdrowia (MZ) zamierza ograniczyć sprzedaż alkoholu na stacjach benzynowych; pracuje nad projektem zakładającym, że nie będzie ona możliwa w godzinach nocnych (22.00 - 6.00). Minister zdrowia Izabela Leszczyna poinformowała, że projekt w tej sprawie jest już gotowy.

Pod koniec czerwca Komisja Europejska poinformowała, że już 12 państw UE zabroniło lub ograniczyło możliwość sprzedaży napojów alkoholowych na stacjach.

Kraje z ograniczonym dostępem do alkoholu na stacjach benzynowych

W Niemczech sprzedaż alkoholu na stacjach benzynowych jest możliwa, ale w ograniczonych ilościach. Federalny Sąd Administracyjny określił w 2011 r. dozwolone limity sprzedaży alkoholi na stacjach do 2 litrów na osobę w przypadku napojów o zawartości alkoholu do 8 proc., do 1 litra na osobę w przypadków napojów o zawartości od 8 do 14 proc. alkoholu i do 0,1 litra przy napojach powyżej 14 proc. Ponadto napoje alkoholowe nie mogą być podawane lub sprzedawane na stacjach benzynowych przy autostradach między północą a 7 rano.

We Francji obowiązuje zakaz sprzedaży napojów zawierających alkohol na stacjach benzynowych w od godz. 18.00 do 8.00 rano.

W Hiszpanii kwestia sprzedaży napojów alkoholowych na stacjach paliw powraca w debatach politycznych i społecznych zarówno na poziomie krajowym, jak i na szczeblu 17 wspólnot autonomicznych tego kraju. Zgodnie z opracowaną strategią na lata 2017-2024 w sklepach i lokalach gastronomicznych na stacjach obowiązuje zakaz sprzedaży trunków o zawartości alkoholu wyższej niż 20 proc. W większości hiszpańskich regionów kierowca lub pasażer pojazdu nie kupi alkoholu pomiędzy 22.00 a 6.00.

Obowiązujące od 2013 r. w Portugalii przepisy dopuszczają obrót wszystkimi napojami alkoholowymi na stacjach paliw, jednak tylko pomiędzy godziną 8.00 a 24.00.

Na Litwie zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach paliwowych wprowadzono w 2016 r., a rok później zaczął obowiązywać też zakaz spożywania alkoholu w samochodach przez pasażerów, w transporcie publicznym, na ulicach, stadionach i w parkach. Napoje alkoholowe na Litwie można nabyć tylko w godzinach 10.00–20.00 od poniedziałku do soboty, a w niedzielę w godzinach 10.00–15.00.

Na Łotwie i w Estonii alkoholu nie można kupić w sklepach, w tym tych na stacjach paliw, między godz. 22.00 a 10.00 w Estonii i między godz. 22.00 a 8.00 na Łotwie. W łotewskim sejmie trwają obecnie prace na skróceniem czasu sprzedaży alkoholu, ale propozycja zakazu sprzedaży alkoholu na stacjach paliw nie zyskała wystarczającego poparcia. Deputowani argumentowali m.in., że sklep funkcjonujący na stacji jest często jedynym punktem sprzedaży w okolicy. W Estonii propozycja wprowadzenia możliwych ograniczeń co do sprzedaży napojów alkoholowych na stacjach benzynowych była kilka lat temu jedynie rozważana.

W Szwecji sprzedaż alkoholu na stacjach paliw jest zabroniona, podobnie jak w innych punktach handlowych, w tym sklepach spożywczych. W tym kraju istnieją najsurowsze regulacje w UE, a zakup trunków o zawartości powyżej 3,5 proc. alkoholu możliwy jest jedynie w sieci państwowych sklepów monopolowych Systembolaget. Punkty te są otwarte na ogół w dni powszednie od 10.00 do 19.00, a w soboty do 15.00.

W Finlandii, gdzie opodatkowanie napojów alkoholowych jest na najwyższym poziomie w UE, wyłączne prawo sprzedaży wódek, likierów czy większości win ma państwowe przedsiębiorstwo monopolowe Alko, którego punkty otwarte są w godz. 9.00-21.00 (w soboty do 18.00). W sklepach spożywczych, również tych prowadzonych na terenie stacji benzynowych, możliwa jest sprzedaż jedynie napojów alkoholowych o zawartości do 8 proc. alkoholu, przy czym napoje o zawartości powyżej 2,8 proc. alkoholu można kupić do godziny 21.00. W restauracjach znajdujących się na terenie stacji paliw, posiadających odpowiednie koncesje, można również na miejscu spożywać mocniejsze trunki.

W Belgii nowe przepisy wprowadzają od 1 kwietnia 2025 r. m.in. zakaz sprzedaży napojów alkoholowych na stacjach benzynowych umiejscowionych wzdłuż autostrad między 22.00 a 7.00 rano, wyjątkiem są przydrożne restauracje, gdzie będzie można nadal nabyć napoje wyskokowe. Zakaz sprzedaży alkoholu w pełni obowiązuje natomiast na holenderskich stacjach paliw. Inaczej jest w Luksemburgu, gdzie większość stacji benzynowych współpracuje z supermarketami, które posiadają w sprzedaży każdy rodzaj alkoholu.

Kraje z dostępnych alkoholem na stacjach benzynowych w Unii Europejskiej

Na czeskich stacjach benzynowych alkohol jest obok papierosów i przekąsek stałym elementem oferty handlowej i sprzedawany jest na podstawie wydawanej przez państwo koncesji podobnie jak w zwykłych sklepach spożywczych. W 2018 r. ówczesny minister zdrowia Adam Vojtiech proponował ograniczenie sprzedaży alkoholu na stajach, ale ostatecznie nie uzyskał on potrzebnego poparcia.

Na Słowacji sytuacja wygląda podobnie jak w Czechach czy w Polsce - alkohole dostępne są w każdym punkcie, który posiada odpowiednią koncesję. W 2023 r. jeden z konserwatywnych deputowanych do Rady Narodowej proponował wprowadzenie zakazu sprzedaży napojów alkoholowych na stacjach paliw, jednak pomysł ten nie trafił nawet pod głosowanie w parlamencie.

W Słowenii alkohol można kupić niemal na każdej stacji w kraju, ale dostęp do alkoholu jest ograniczony. Od 2003 r. obowiązuje zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach i na stacjach benzynowych w godzinach od 21.00 do 6.00 rano.

Dania ma najbardziej liberalne przepisy alkoholowe w Skandynawii. W tym kraju alkohol jest sprzedawany na stacjach paliw, podobnie jak w innych sklepach.

Włochy słyną z eleganckich supermarketów przy stacjach paliwowych przy autostradach i ważnych drogach w całym kraju. W sieci tych punktów, które są połączeniem baru, restauracji i supermarketu sprzedaje się alkohol, przede wszystkim wino, często wysokiej jakości i z lokalnych piwnic w danym regionie. Nie obowiązują żadne ograniczenia w ich sprzedaży.

Podobnie jest w Austrii, gdzie alkohol jest jednym z ważniejszych artykułów dostępnych na tamtejszych stacjach benzynowych i jest sprzedawany na podstawie odpowiedniego zezwolenia. Dostępność alkoholu w punktach sprzedaży paliwa nie budzi wątpliwości przede wszystkim ze względu na liberalne przepisy, które ustalają dopuszczalną ilość alkoholu we krwi kierowcy na poziomie 0,5 promila.

Dostępność alkoholu na stacjach paliw w krajach poza Unią Europejską

W Wielkiej Brytanii stacje benzynowe mogą sprzedawać alkohol od 2013 r. o ile uzyskają licencję. Ogólną zasadą jest to, że władze lokalne decydują o przyznawaniu licencji na sprzedaż alkoholu i o jej warunkach, a także czy alkohol może być sprzedawany w określonych godzinach czy też całodobowo. W Szkocji i Irlandii Północnej sprzedaż alkoholu jest dozwolona tylko do 22 lub 23.

W Norwegii na stacjach benzynowych nie sprzedaje się alkoholu, ale regularnie powraca polityczna debata, by dopuścić taką możliwość. W niektórych przypadkach, gdy stacja jest jednocześnie sklepem spożywczym, lokalne władze mogą zezwolić na sprzedaż alkoholu, w praktyce są to jednak rzadkie przypadki.

W Izraelu między godz. 23 a 6 rano alkohol wolno sprzedawać tylko w barach i restauracjach. Za dnia napoje wyskokowe można też kupić w sklepach przy stacjach benzynowych. Pod koniec czerwca izraelski parlament zezwolił na sprzedaż wina w czwartki i dni poprzedzające żydowskie święta między godz. 23 a 2 w nocy. Wyjątek dotyczy tyko dużych supermarketów i klientów, którzy poza winem kupują też inne produkty. Ma ułatwić przygotowanie do tradycyjnych obchodów szabatu i innych żydowskich świąt.

Sprzedaż alkoholu na stacjach benzynowych w Serbii jest legalna, o ile nabywca ukończył 18. rok życia. W 2011 r. władze miejskie Belgradu przyjęły uchwałę, którą zabroniono sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych i innych punktach sprzedaży detalicznej od godz. 22.00 do 6.00, jednak serbski Trybunał Konstytucyjny ogłosił ją niezgodną z ustawą zasadniczą kraju.

W USA prawo dotyczące sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych i innych sklepach spożywczych jest bardzo zróżnicowane i zależne od regulacji stanowych, a w niektórych przypadkach nawet lokalnych. W niemal wszystkich stanach na stacjach można kupić alkohol niskoprocentowy, taki jak piwo lub wino, lecz sytuacja jest bardziej skomplikowana, jeśli chodzi o alkohol mocniejszy: w zwykłych sklepach można go kupić tylko w 19 z 50 stanach, zaś w reszcie kraju zwykle jedynie w wyznaczonych przez władze lokalne sklepach monopolowych.

W Kanadzie sprzedaż alkoholu zależy od regulacji w poszczególnych trzynastu prowincjach i terytoriach. W najludniejszej prowincji, Ontario, sprzedaż napojów wyskokowych była do niedawna ograniczona do trzech sieci sklepów monopolowych, jednak lokalny rząd zliberalizował prawo i obecnie 450 sklepów z żywnością może sprzedawać piwo i cydr, a 226 wśród nich sprzedaje także wino. Od 5 września br. piwo, cydr, wino będą dostępne w małych sklepach osiedlowych. Od 31 października br. wszystkie sklepy spożywcze, również zlokalizowane na stacjach benzynowych posiadające koncesję, będą mogły sprzedawać te napoje.

Autorka/Autor:Pkarp/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Czwartkowe posiedzenie sejmowej komisji infrastruktury w sprawie problemów z pociągami Impuls firmy Newag zostało przerwane; ma być wznowione po zaproszeniu na przedstawicieli służb, między innymi ABW i CBA. Dyskusje wzbudziła obecność członków grupy hakerskiej i brak przedstawicieli Newagu.

Byli hakerzy, nie było przedstawicieli firmy. Posiedzenie w sprawie awarii pociągów przerwane

Byli hakerzy, nie było przedstawicieli firmy. Posiedzenie w sprawie awarii pociągów przerwane

Źródło:
PAP

Google zapowiedział testowe usunięcie treści publikowanych przez media informacyjne między innymi z wyszukiwarki. Zmiana ma dotyczyć jednego procenta użytkowników. - Bardzo niepokoi nas, że Google zdecydował się na taki ruch - mówi w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl Maciej Kossowski, prezes Związku Pracodawców Wydawców Cyfrowych.

"Opcja atomowa" w arsenale giganta. "Niepokoi nas, że Google zdecydował się na taki ruch"

"Opcja atomowa" w arsenale giganta. "Niepokoi nas, że Google zdecydował się na taki ruch"

Źródło:
tvn24.pl

Budżety czternastu instytucji państwowych zostaną obcięte - poprawka w tej sprawie do budżetu państwa na 2025 rok została przyjęta w czwartek przez Komisję Finansów Publicznych. Do formularza poprawki już w środę dotarł Radomir Wit, dziennikarz TVN24. Łącznie chodzi o kwotę 335,5 miliona złotych, która na mocy tej poprawki zostanie przesunięta na inne cele.

Komisja Finansów za wielkim cięciem budżetów

Komisja Finansów za wielkim cięciem budżetów

Źródło:
tvn24.pl

Konsultanci specjalizujący się w uzyskiwaniu dla klientów prawa do pobytu w obcych krajach ocenili, że po wyborach prezydenckich w USA z pytaniem o warunki udziału w europejskich programach "złotych wiz" zgłosiło się do nich czterokrotnie więcej Amerykanów niż w poprzednim tygodniu - podał CNN.

"Plan B" po zwycięstwie Trumpa. "Szukają drugiej opcji, czegoś jak polisa ubezpieczeniowa"

"Plan B" po zwycięstwie Trumpa. "Szukają drugiej opcji, czegoś jak polisa ubezpieczeniowa"

Źródło:
PAP

Polska, Litwa, Łotwa, a także Estonia przekazały Komisji Europejskiej wspólne pismo dotyczące wprowadzenia ceł na rosyjskie i białoruskie nawozy - podało Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Cła na nawozy z Rosji i Białorusi. Jest list do Brukseli

Cła na nawozy z Rosji i Białorusi. Jest list do Brukseli

Źródło:
PAP

Ze względu na olbrzymie zainteresowanie budową domowych instalacji OZE resort klimatu podjął decyzję o podwojeniu planowanego dofinansowania z programu FEnIKS do kwoty 1,7 miliarda złotych - przekazało Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Wsparcie będzie przeznaczone dla osób, które zdecydują się na zakup fotowoltaiki oraz magazynów energii.

Można otrzymać nawet 28 tysięcy. Resort o dodatkowych środkach

Można otrzymać nawet 28 tysięcy. Resort o dodatkowych środkach

Źródło:
PAP

Oskładkowanie wszystkich umów cywilnych, między innymi o dzieło, nie będzie realizowane przez rząd - donosi w czwartek portal money.pl. To jeden z kamieni milowych KPO, na który wyraził zgodę poprzedni rząd Mateusza Morawieckiego. Obecny rząd Donalda Tuska ma przystąpić do negocjacji z Brukselą w tej sprawie. Bowiem wypłata kolejnych pieniędzy z KPO może zostać zagrożona.

Rząd wycofuje się z realizacji kamienia milowego

Rząd wycofuje się z realizacji kamienia milowego

Źródło:
PAP, Money.pl, tvn24.pl

Rzecznik Nissan Motor poinformował w czwartek, że około 6 procent pracowników firmy w Stanach Zjednoczonych zaakceptowało zaoferowane pakiety wcześniejszych emerytur. To element planu restrukturyzacji japońskiego producenta, który zapowiedział zwolnienie dziewięciu tysięcy osób na całym świecie.

Znany producent samochodów tnie etaty

Znany producent samochodów tnie etaty

Źródło:
Reuters

Departament sprawiedliwości USA złożył wniosek do sądu, w którym domaga się od Google sprzedaży przeglądarki Chrome oraz udostępnienia danych konkurencji, aby ograniczyć monopol na rynku wyszukiwarek internetowych – podał w czwartek Reuters.

Google usłyszał żądanie sprzedaży przeglądarki Chrome

Google usłyszał żądanie sprzedaży przeglądarki Chrome

Źródło:
PAP

Budżety czternastu instytucji państwowych, między innymi Kancelarii Prezydenta RP, Sądu Najwyższego, Państwowej Inspekcji Pracy czy Instytutu Pamięci Narodowej mają zostać przycięte - wynika z poprawki do projektu ustawy budżetowej na rok 2025, do której dotarł Radomir Wit, dziennikarz TVN24. Najwięcej, bo prawie 70 milionów złotych straci Instytut Pamięci Narodowej.

Będą cięcia w budżetach "świętych krów"

Będą cięcia w budżetach "świętych krów"

Źródło:
TVN24, tvn24.pl

Według danych wstępnych, produkcja budowlano-montażowa (w cenach stałych) zrealizowana w październiku 2024 roku na terenie kraju przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób była niższa o 9,6 procent w porównaniu z analogicznym okresem 2023 roku oraz wyższa o 1,9 procent w stosunku do września 2024 roku.

Produkcja budowlano-montażowa. Najnowsze dane z gospodarki

Produkcja budowlano-montażowa. Najnowsze dane z gospodarki

Źródło:
GUS, tvn24.pl

Najdroższa ulica handlowa świata znajduje się teraz w Mediolanie. To Via Monte Napoleone - donosi CNN. Możemy tu zrobić zakupy w sklepach takich marek jak Gucci, Chanel, Hermes, Versace, Cartier, Bottega Veneta, czy Celine. Do tej pory królowała nowojorska Piąta Aleja, czyli Upper Fifth Avenue.

Nowa najdroższa ulica świata

Nowa najdroższa ulica świata

Źródło:
CNN

"Komediant", czyli dzieło sztuki w postaci banana przyklejonego taśmą do ściany, został sprzedany za ponad sześć milionów dolarów. Kontrowersyjne dzieło tym samym zyskuje na wartości niczym najlepsza inwestycja - odkąd pięć lat temu sprzedano je po raz pierwszy, podrożało już ponad pięćdziesięciokrotnie.

Kontrowersyjne dzieło sprzedane za miliony. Banan niczym najlepsza inwestycja

Kontrowersyjne dzieło sprzedane za miliony. Banan niczym najlepsza inwestycja

Źródło:
CNN, PAP

"W związku z wątpliwościami UOKiK zwracamy środki, które są równowartością pobranych opłat za utrzymanie numeru w sieci" - poinformowało Orange w mediach społecznościowych. Chodzi o byłych klientów operatora. Wniosek w tej sprawie można złożyć tylko do 18 grudnia.

Duży operator zwraca pieniądze. Trzeba się pospieszyć

Duży operator zwraca pieniądze. Trzeba się pospieszyć

Źródło:
tvn24.pl

Luka płacowa pozostaje bez zmian, czyli przewaga zarobków mężczyzn nad tym, ile zarabiają kobiety - pisze w czwartek "Gazeta Wyborcza". - Tylko w 26 z 380 powiatów w Polsce to kobiety zarabiają więcej niż mężczyźni - zauważa ekspert cytowany przez dziennik.

Tak wygląda rzeczywista luka płacowa w Polsce

Tak wygląda rzeczywista luka płacowa w Polsce

Źródło:
"Gazeta Wyborcza"

Takie sieci, jak Biedronka, Lidl czy Aldi, zdobyły już blisko połowę polskiego rynku spożywczego. Teraz będą zmniejszać ofertę na półkach, by zaoszczędzić. To problem dla klientów i producentów - czytamy w czwartkowej "Rzeczpospolitej".

Dyskonty zdominowały polski handel. Teraz zmieniają strategię

Dyskonty zdominowały polski handel. Teraz zmieniają strategię

Źródło:
PAP

W czwartek w Sejmie zaplanowano pierwsze czytanie czterech projektów dotyczących obniżenia składki zdrowotnej. Dwa przygotował rząd, dwa kolejne to projekty poselskie: Polski 2050 i PiS. Wszystkie zakładają niższe wpływy z tytułu składki zdrowotnej do Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Minister zdrowia Izabela Leszczyna podkreśla, że "ma słowo ministra finansów w sprawie rekompensaty niższych wpływów ze składki zdrowotnej".

Składka zdrowotna w Sejmie. Aż cztery projekty do rozważenia przez posłów

Składka zdrowotna w Sejmie. Aż cztery projekty do rozważenia przez posłów

Źródło:
PAP

Uważany za jednego z najbogatszych ludzi na świecie Gautam Adani, prezes korporacji Adani Group, której spółki notowane są między innymi na nowojorskiej giełdzie, został oskarżony przez sąd w USA o korupcję. Zarzuca mu się proponowanie indyjskim urzędnikom łapówek na kwotę 265 milionów dolarów.

Jeden z najbogatszych ludzi na świecie oskarżony o korupcję

Jeden z najbogatszych ludzi na świecie oskarżony o korupcję

Źródło:
PAP, BBC

Miliarder Elon Musk i były kandydat na prezydenta Vivek Ramaswamy zapowiedzieli w tekście na łamach "Wall Street Journal", że kierowany przez nich zespół DOGE zamierza przedstawić Donaldowi Trumpowi listę tysięcy bezprawnych, ich zdaniem, regulacji i zaproponować masowe zwolnienia urzędników federalnych.

Chcą masowych zwolnień i zmiany "tysięcy bezprawnych regulacji". Plan doradców Trumpa

Chcą masowych zwolnień i zmiany "tysięcy bezprawnych regulacji". Plan doradców Trumpa

Źródło:
PAP

"Czuję się jak Bin Laden", "Toczymy wojnę z rządem" miał mówić mężczyzna z Florydy, który został w środę aresztowany przez funkcjonariuszy FBI pod zarzutem zamiaru zdetonowania bomby przed gmachem New York Stock Exchange. Miało to nastąpić na tydzień przed Świętem Dziękczynienia.

Chciał wysadzić w powietrze giełdę papierów wartościowych. Został aresztowany

Chciał wysadzić w powietrze giełdę papierów wartościowych. Został aresztowany

Źródło:
PAP

Ford przekazał w środę, że zwolni około 14 procent pracowników w Europie. Koncern tłumaczy to słabym popytem na auta elektryczne, brakiem wsparcia władz oraz rosnącą konkurencją ze strony chińskich producentów - donosi agencja Reutera. Pracę w fabrykach giganta motoryzacyjnego stracić mają cztery tysiące osób.

Fala zwolnień w branży. Decyzja giganta

Fala zwolnień w branży. Decyzja giganta

Źródło:
Reuters

Prezydent USA przegrywa z przywódcą Chin bitwę o prymat w Ameryce Łacińskiej – ocenił w środę brytyjski dziennik "Financial Times". Przez pryzmat niedawnych szczytów w Peru i Brazylii gazeta analizuje wpływy obu państw w regionie bogatym w złoża surowców mineralnych.

Biden przegrywa z Xi. "Uderzający kontrast"

Biden przegrywa z Xi. "Uderzający kontrast"

Źródło:
PAP

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu z obrotu łopatki do patelni sprzedawanej w sieci sklepów Tedi. "Nie należy używać produktu wskazanego w komunikacie do kontaktu z żywnością" - czytamy w komunikacie.

Sieć wycofuje produkt. Ostrzeżenie

Sieć wycofuje produkt. Ostrzeżenie

Źródło:
tvn24.pl

Od stycznia 2025 roku emeryci i renciści będą mogli składać wnioski o rentę wdowią - informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Renta wdowia. ZUS o terminie składania wniosków

Renta wdowia. ZUS o terminie składania wniosków

Źródło:
PAP

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek niemieckiego funduszu Mutares w sprawie przejęcia polskiej sieci drogerii Natura - poinformował UOKiK. Strony liczą, że transakcja zakończy się jeszcze w tym roku.

Niemcy przejmują polską sieć sklepów. Brakuje jednego kroku

Niemcy przejmują polską sieć sklepów. Brakuje jednego kroku

Źródło:
tvn24.pl

Szef Głównego Urzędu Stastycznego odwołany. Jak podaje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, premier Donald Tusk odwołał prezesa GUS Dominika Rozkruta.

Premier odwołał szefa Głównego Urzędu Statystycznego

Premier odwołał szefa Głównego Urzędu Statystycznego

Źródło:
PAP

Ruszył nabór zgłoszeń do przyszłorocznej, czternastej już, edycji konkursu nagród Polskiej Rady Biznesu. Potrwa on do 10 stycznia 2025 roku, a zdobywców statuetek poznamy 26 maja. - My przyznajemy nagrodę nie firmom, ale ludziom - podkreśla w rozmowie z TVN24 BiS Krzysztof Kulig, przewodniczący kapituły Nagrody Polskiej Rady Biznesu.

Ruszył nabór zgłoszeń do "biznesowych Oscarów"

Ruszył nabór zgłoszeń do "biznesowych Oscarów"

Źródło:
tvn24.pl