Protesty rolników w całej Polsce. Utrudnienia na drogach

Źródło:
PAP
Protest rolników w Gdańsku
Protest rolników w GdańskuEjki
wideo 2/7
Protest rolników w GdańskuEjki

We wtorek utrudnienia w ruchu drogowym obejmują wiele miejsc w kraju - rolnicy kontynuują ogólnopolski protest. Blokowane są między innymi drogi krajowe i wojewódzkie. Utrudnionego ruchu lub blokad można spodziewać się na przejściach granicznych z Ukrainą.

Od 9 lutego w Polsce protestują rolnicy. Sprzeciwiają się wprowadzaniu Zielonego Ładu oraz napływowi towarów z Ukrainy.

Wtorek jest kolejnym dniem większych protestów w całej Polsce.

Strajk rolników - utrudnienia 20 lutego

W woj. zachodniopomorskim - w Szczecinie - wtorkowa blokada ruchu może dotyczyć trasy od Bulwaru Gdańskiego przez ul. Bytomską, Hryniewieckiego, aż do głównej bramy portów. W regionie kierowcy mogą też spotkać utrudnienia m.in. na S3 - na węźle Myślibórz i na węźle Pyrzyce, w samych Pyrzycach na ul. Lipiańskiej czy przejściu granicznym Krajnik Dolny (tzw. most) i w okolicach miejscowości oraz w Trzcińsku-Zdroju na dk 26. W okolicach Koszalina można spodziewać się blokad na S 11 w Starych Bielicach oraz na S6 na węźle Gorzebądz.

W woj. pomorskim protest może m.in. utrudnić ruch w ścisłym centrum Słupska, w okolicach Bytowa na dk 20, a w stolicy województwa na trasie al. Zwycięstwa – Grunwaldzka - Słowackiego – Hucisko i w rejonie przed urzędem wojewódzkim. Problemy w ruchu mogą też dotknąć kierowców m.in. w Wejherowie, Pucku, Nowym Dworze Gdańskim, Sztumie, Malborku, Kwidzynie, Kartuzach, Kościerzynie, Lubni, Starogardzie Gd. i Człuchowie.

W Olsztynie, stolicy woj. warmińsko-mazurskiego blokowany może być nawet przez 48 godzin ruch na al. Warszawskiej, ul. Tuwima, Obrońców Tobruku, al. Sikorskiego, Pstrowskiego, Mazowieckiego i al. Piłsudskiego, która ma być wyłączona z ruchu od skrzyżowania z ul. 1 Maja do ul. Kościuszki i ul. Mickiewicza. Zamknięta ma być też jezdnia od ul. 22 stycznia do al. Piłsudskiego i plac Dunikowskiego a trambuspas będzie dostępny jedynie dla służb.

W woj. podlaskim utrudnienia mogą dotyczyć 16 dróg, m.in. S8 w okolicach Jeżewa Starego oraz w Korycinie, Sztabinie oraz Augustowie, w Suwałkach na ulicach miasta. Kierowcy mogą napotkać też blokady na dk 19 do Lublina w okolicach Bociek i Wojszek, w Knyszynie na dk 65, Konarzycach na dk 61 i m.in. w Brańsku czy z Białegostoku do Łap na drogach wojewódzkich.

W woj. kujawsko-pomorskim możliwe są m.in. blokady wjazdów na A1 w rejonie Torunia i Włocławka, w samym Toruniu utrudnienia na wjeździe od strony Łysomic do ronda turbinowego - na ul. Grudziądzkiej i Celniczej, a we Włocławku na al. Chopina, ul. Okrzei, ul. Toruńska do zakładów azotowych Anwil. W Bydgoszczy kierowcy powinni omijać okolice gmachu urzędu wojewódzkiego przy ul. Jagiellońskiej, a utrudnienia mogą dotknąć też przejazd drogami od strony Koronowa, Nakła nad Notecią, Białych Błot, Osielska i Torunia - przez most Fordoński.

W stolicy Wielkopolski utrudnienia mogą dotyczyć blokad wylotów z miasta i głównych węzłów komunikacyjnych na wysokości Komornik, Tarnowa Podgórnego, Zakrzewa, Golęczewa i Kostrzyna. Na obwodnicy Piły blokowane mogą być okolice skrzyżowania dk 10 i dk 11. W Koszutach na dk 11 utrudnienia mogą potrwać z przerwami do piątku.

Kierowcy muszą też liczyć się z możliwą blokadą na A2 między Koninem a Strykowem w Łódzkiem. Rolnicy zapowiadają, że węzeł Dąbie na tej stukilometrowej trasie będzie w pełni przejezdny. Utrudnień w ruchu w okolicach Łodzi można spodziewać się też m.in. w Zgierzu na rondzie łączącym dk 71 z S14, w Emilii na rondzie z wjazdami na S14 i A2 oraz miejscowości Sosnowiec przy wjeździe na A2. Wokół Piotrkowa Trybunalskiego na wszystkich węzłach - Północ, Wschód, Południe i Zachód ruch na S8 i A1 może być spowalniany, albo blokowany. Kierowcy mogą też spotkać komunikacyjne utrudnienia na ulicach Sieradza, w Łasku, na dk 70 między Łowiczem a Skierniewicami, dk 60 i dk 92 w okolicach Kutna.

Na północy Mazowsza do utrudnień może dojść na dk 60 w Makowie Mazowieckim, dk 61 między miejscowością Modzele a Ostrołęką i na dk 10 na rondzie w Sierpcu. Kierowcy musza się też liczyć z możliwą blokadą dw 577 koło Topólna i dw 563 Lipowiec Kościelny - Mława. Na południu regionu w Radomiu kolumna protestujących może poruszać się od ul. NSZZ Solidarność do ronda Popiełuszki.

W woj. świętokrzyskim utrudnień można się spodziewać na dk 78 w Nagłowicach w pow. jędrzejowskim, zablokowane mogą być też dk 74 w Kostomłotach koło Kielc i dk 79 w Czekarzewicach w powiecie opatowskim oraz w Nowym Korczynie w powiecie buskim. W Korczynie kierowcy mogą mieć też problem z przekroczeniem mostu na Wiśle w ciągu dw 973 w kierunku Borusowej w woj. małopolskim.

W woj. lubelskim utrudnienia w komunikacji mogą wystąpić w ponad 30 miejscach, m.in. na S 17 w Kurowie, Żyrzynie, Moszczance i obwodnicy Lublina na wysokości węzła Tatary. W Puławach trudności z przejazdem mogą objąć prowadzącą do Radomia drogę S 12, a na S 19 do Rzeszowa węzeł Węglin i miejscowości Strzeszkowice Duże, Modliborzyce, Wilkołaz, Wólka Rozwadowska i Borki. Utrudnienia w dojeździe lub blokady mogą być też przed przejściami granicznymi z Ukrainą w Dorohusku, Zosinie, Dołhobyczowie i Hrebennem.

Na Dolnym Śląsku m.in. na S5 utrudnienia mogą dotknąć kierowców na węzłach Kryniczno, Trzebnica, Krościna Wielka, Żmigród i Korzeńsko, a na dk 8 w Szalejowie Górnym i Kudowie-Słonym i w okolicach przejścia granicznego z Czechami w Boboszowie. Blokady mogą tez wystąpić na drogach dojazdowych do stolicy województwa Wrocławia w gminach Siechnice i Długołęka. W woj. śląskim protestujący rolnicy i myśliwi mogą utrudnić ruch na dw 494, 483 i 786 oraz dk 43 i 91 w okolicach Częstochowy oraz w śródmieściu. Problemy w ruchu mogą też dotknąć podróżujących na węzłach A1 w Świerklanach oraz Gorzyczkach.

Na Podkarpaciu oprócz przejść granicznych blokowany może być terminal przeładunkowy LHS w Durdach, przez co problemy w ruchu mogą pojawić się na dw 985 między Mielcem a Tarnobrzegiem. Na dk 94 problemy z przejazdem mogą dotyczyć odcinka z Sędziszowa Małopolskiego do ronda 650-lecia w Ropczycach, a na dk 19 z Targowisk w kierunku Dukli. Utrudnienia w ruchu w Przemyślu mogą dotyczyć całego miasta i odcinków dk 77 i dk 28 w powiecie przemyskim, w Narolu dw 865, a w Leżajsku ulic miasta, dk 77 i dw 877. W Sanoku kłopoty z komunikacją drogową mogą wystąpić na ul. Krakowskiej, a w Jaśle na rondzie przy ul. Piłsudskiego - gdzie dk 28 krzyżuje się z łącznikiem dw 992.

Według informacji krakowskiego oddziału GDDKiA w Małopolsce protesty będą się odbywać m.in. na drodze wojewódzkiej w Liszkach i tzw. łączniku brzeskim, co może spowodować utrudnienia przy dwóch węzłach autostrady A4 – w Bielanach i Brzesku. Protestujący prawdopodobnie przyblokują także zjazdy z S7 przy węzłach Miechów i Szczepanowice. Trudności mogą spodziewać się także kierowcy podróżujący od Michałowic drogą krajową nr 7 w kierunku Krakowa. Dodatkowo utrudnienia mogą pojawić się na DK44 między Oświęcimiem a Skawiną, DK73 w okolicach Szczucina i Lisiej Góry, DK79 w Nowym Brzesku, DK94 w okolicy Brzeska oraz Rynku w Limanowej.

Jak poinformował krakowski urząd miasta, protestujący przejadą też głównymi ulicami Krakowa, w związku z tym od godz. 10 do 20 mieszkańcy mogą spodziewać się sporych utrudnień na drogach.

"Rolnicy planują wjazd do Krakowa dwiema kolumnami ciągników rolniczych – jedna grupa pojawi się od strony Węgrzc, a druga od Kocmyrzowa. Grupy spotkają się na skrzyżowaniu ulic Opolskiej, Lublańskiej i 29 Listopada. Potem Alejami Trzech Wieszczów przejadą do ronda Matecznego i ul. Kamieńskiego, a następnie, między innymi, w stronę ronda Grzegórzeckiego, Mogilskiego i alei Jana Pawła II" - poinformował krakowski urząd miasta.

Magistrat podał także, że na terenie Gminy Liszki rolnicy będą przejeżdżać z małą prędkością od ok. godz. 7.00 do ok. 24.00 drogą wojewódzką nr 780, pomiędzy trzema rondami: rondem w Kryspinowie, rondem w Bielanach oraz rondem im. Herberta Hoovera przy węźle mirowskim. Tą trasą będą przejeżdżać wielokrotnie. Przewidywany jest również jednorazowy przejazd drogą wojewódzką nr 774 z Kryspinowa przez Cholerzyn w kierunku Zabierzowa i Krakowa.

Poniżej mapa protestów zaplanowanych na wtorek, 20 lutego:

Z kolei główny marsz rolników w Warszawie został przesunięty na 27 lutego.

Protesty rolników

Od kilku tygodni rolnicy w wielu krajach UE wychodzą na ulice i żądają m.in. całkowitej rezygnacji z unijnego Zielonego Ładu, bo obawiają się konsekwencji jego wprowadzenia. Nie chcą np. regulacji w sprawie ugorowania 4 proc. gruntów. Domagają się też zakazu importu niektórych towarów z Ukrainy i zaostrzenia kontroli tych wjeżdżających do UE. Do tych postulatów rolnicy z różnych krajów dokładają kolejne, specyficzne dla ich rynku problemy do rozwiązania. Rolnicy np. z Francji walczą o sprawy podatkowe, a w Holandii o krajowy program redukcji hodowli, w Grecji zaś o pomoc po powodzi, w Polsce natomiast o utrzymanie hodowli zwierząt futerkowych.

Rolnikom udało się już wywalczyć zmianę dot. redukcji pestycydów, proponowaną w ramach Zielonego Ładu. Kraje UE miały proporcjonalnie zredukować zużycie pestycydów, bez względu na poziom ich stosowania w rolnictwie. Pod naciskiem protestów rolniczych Komisja Europejska wycofała projekt w tej sprawie z dalszych prac legislacyjnych, co oznacza, że nie będzie takiej regulacji w najbliższym czasie.

Polscy rolnicy o swoich postulatach rozmawiali w ubiegłym tygodniu z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Czesławem Siekierskim. W wielu aspektach szef MRiRW przyznał im rację, ale jednoczenie zaznaczył, że "zamknięcie" całego Zielonego Ładu nie będzie możliwe. Minister równocześnie poinformował, że strona polska negocjuje dwustronne porozumienie z Kijowem, by ustalić zasady, które określałyby wielkości kontyngentów poszczególnych towarów, jakie mogą wpłynąć z Ukrainy na polski rynek, by nie naruszyć jego stabilności.

Europejski Zielony Ład to pakiet inicjatyw politycznych, którego celem jest skierowanie UE na drogę transformacji ekologicznej, a ostatecznie – osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r. Pakiet obejmuje inicjatywy w ściśle powiązanych ze sobą obszarach, np. klimatu, środowiska, energii, transportu, przemysłu, rolnictwa oraz zrównoważonego finansowania.

Autorka/Autor:kris/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Państwa członkowskie w Radzie Unii Europejskiej zdecydowały w piątek o uruchomieniu procedury nadmiernego deficytu wobec Polski i sześciu innych państw członkowskich. Objęte postępowaniem kraje będą miały cztery do siedmiu lat na realizację działań naprawczych.

Procedura nadmiernego deficytu wobec Polski. Jest decyzja

Procedura nadmiernego deficytu wobec Polski. Jest decyzja

Źródło:
PAP

Komisja Polityki Społecznej i Rodziny negatywnie zaopiniowała rządowe poprawki do projektu ustawy w sprawie renty wdowiej. Rząd proponuje, by drugie świadczenie było wypłacane w wysokości najpierw 15 procent, a potem 25 procent, z kolei projekt obywatelski zakłada docelowe dojście do pułapu 50 procent.

Renta wdowia. Sejmowa komisja przeciw rządowym poprawkom

Renta wdowia. Sejmowa komisja przeciw rządowym poprawkom

Źródło:
PAP

Przyjęcie "Kredytu na start" budzi wątpliwości z uwagi na bardzo wysokie zapotrzebowanie na środki budżetu państwa, których wydatkowanie może okazać się nieefektywne, a osiągane cele nieadekwatne do kosztów - oceniło Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Resort zaproponował, by środki te przeznaczyć na poprawę stanu wód Odry lub transformację energetyczną i ochronę powietrza.

"Kredyt na start" w ogniu krytyki. "Nieefektywny instrument"

"Kredyt na start" w ogniu krytyki. "Nieefektywny instrument"

Źródło:
PAP

Deutsche Bahn planuje likwidację 30 tysięcy miejsc pracy, czyli około dziewięć procent personelu - podał Reuters, powołując się na informacje niemieckiego przewoźnika. Dodał, że z powodu ogromnych inwestycji w naprawę sieci kolejowej, strajków i złej pogody spółka odnotowała miliardową stratę netto w pierwszym półroczu.

Deutsche Bahn ma zlikwidować 30 tysięcy miejsc pracy

Deutsche Bahn ma zlikwidować 30 tysięcy miejsc pracy

Źródło:
Reuters

Na przełomie lipca i sierpnia tendencja spadkowa cen paliw zostanie utrzymana - prognozują analitycy Reflexu. Podali, że średnie obniżki wyniosą od 3 do 5 groszy zarówno na litrze benzyny, jak i diesla. Ceny autogazu powinny natomiast pozostać bez zmian.

Co dalej z cenami paliw? Nowe prognozy analityków

Co dalej z cenami paliw? Nowe prognozy analityków

Źródło:
PAP

Wycofano partię piwa Żywiec z błędną etykietą na niektórych butelkach - ostrzegł Główny Inspektorat Sanitarny (GIS). Dodał, że błędna etykieta wskazywała, że piwo jest bezalkoholowe, choć w rzeczywistości zawierało alkohol.

Pomyłka browaru. Partia popularnego piwa wycofana z obrotu

Pomyłka browaru. Partia popularnego piwa wycofana z obrotu

Źródło:
PAP

Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych z nadzieją przyjęła poprawki Senatu do ustawy o prawie autorskim wzmacniające pozycję wydawców w negocjacjach z big techami - czytamy w oświadczeniu rady na portalu X. W piątek Sejm zadecydował, że projekt ustawy z poprawkami trafi na biurko prezydenta.

"Tylko w ten sposób uratujemy lokalne media i lokalną demokrację"

"Tylko w ten sposób uratujemy lokalne media i lokalną demokrację"

Źródło:
tvn24.pl

Lotnisku Bazylea-Miluza-Fryburg w piątek po południu zostało ponownie otwarte. Wcześniej ewakuowano terminal i tymczasowo zawieszono loty ze względu na alarm bombowy.

Lotnisko wznowiło działalność po alarmie bombowym

Lotnisko wznowiło działalność po alarmie bombowym

Źródło:
tvn24.pl

Chciałbym, aby rozwiązanie, dotyczące składki zdrowotnej, zostało wypracowane w ciągu kilku najbliższych tygodni. Naprawdę nie ma na co czekać - powiedział w programie "Jeden na Jeden" na antenie TVN24 minister finansów Andrzej Domański. Dodał, że chciałby, aby nowa składka zdrowotna weszła w życie od 1 stycznia 2025 roku.

Minister finansów o składce zdrowotnej: naprawdę nie ma na co czekać

Minister finansów o składce zdrowotnej: naprawdę nie ma na co czekać

Źródło:
TVN24

Santander, Pocztowy, Toyota - klienci tych banków muszą przygotować się na utrudnienia w związku z zaplanowanymi pracami serwisowymi w weekend. W niektórych przypadkach mogą pojawić się trudności z płatnościami kartami.

"Utrudnienia w dokonywaniu transakcji kartami"

"Utrudnienia w dokonywaniu transakcji kartami"

Źródło:
tvn24.pl

Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad zapewnieniem Polakom darmowego dostępu do wody pitnej. W grę wchodzi też rozwiązanie "za przysłowiową złotówkę" - powiedział w czwartek w sejmie wiceminister infrastruktury Przemysław Koperski. Dodał, że za darmo lub za 1 zł ma być dostępne pierwsze 1000 litrów wody miesięcznie.

Woda za darmo? Resort szykuje rewolucyjne rozwiązanie

Woda za darmo? Resort szykuje rewolucyjne rozwiązanie

Źródło:
PAP

Składka zdrowotna to kolejna kwestia, co do której pojawiły się rozbieżności w koalicji. Trwają dyskusje nad zmianami, które miałyby wejść w życie od początku przyszłego roku. Czego można się spodziewać? Poniżej przedstawiamy propozycje koalicjantów.

Zmiany w składce zdrowotnej. Propozycje koalicjantów

Zmiany w składce zdrowotnej. Propozycje koalicjantów

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Ministerstwo Rolnictwa przygotowało projekt nowelizacji przepisów wprowadzający wyższe kary za marnowanie żywności, a także brak prowadzenia kampanii informacyjno-edukacyjnych. Zmiany mają dotyczyć sklepów o powierzchni przekraczającej 250 metrów kwadratowych.

Wyższe kary za marnowanie żywności. Rząd szykuje nowe przepisy

Wyższe kary za marnowanie żywności. Rząd szykuje nowe przepisy

Źródło:
PAP

Z renty wdowiej ma skorzystać około dwa miliony osób - wynika za szacunków, które znalazły się w stanowisku rządu obywatelskiego projektu o rencie wdowiej.

Ile osób skorzysta z renty wdowiej? Rząd podał szacunki

Ile osób skorzysta z renty wdowiej? Rząd podał szacunki

Źródło:
PAP

W czwartek w Sejmie trwa debata nad wykonaniem budżetu w 2023 roku. Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś krytycznie ocenił finansowanie zadań publicznych poza budżetem za pośrednictwem funduszy w BGK. - W 2023 roku przy pomocy funduszy sfinansowano zadania na kwotę ponad 130 miliardów złotych, co stanowiło 20 procent wydatków budżetu państwa i blisko 4 procent produktu krajowego brutto.

NIK krytycznie o finansowaniu zadań publicznych poza budżetem

Źródło:
PAP

Sąd Rejonowy w Warszawie otworzył postępowanie restrukturyzacyjne PKP Cargo - poinformował w czwartek przewoźnik kolejowy. W środę zarząd spółki zdecydował o przeprowadzeniu zwolnień grupowych przez zakłady i centralę PKP Cargo.

Sąd otworzył postępowanie restrukturyzacyjne PKP Cargo

Sąd otworzył postępowanie restrukturyzacyjne PKP Cargo

Źródło:
PAP, PKP Cargo

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego CSIRT NASK ostrzega przed kampanią, w której oszuści atakują osoby posiadające konta w serwisie firmy Apple. Jak czytamy w komunikacie, przestępcy rozsyłają wiadomości e-mail z informacją o zablokowaniu konta użytkownika serwisu Apple. Powodem ma być rzekomo nieudana próba logowania.

Atak na użytkowników urządzeń firmy Apple

Atak na użytkowników urządzeń firmy Apple

Źródło:
tvn24.pl

Burmistrz Barcelony zapowiedział podniesienie podatku nakładanego na turystów, którzy przybywają do miasta na statku wycieczkowym i spędzają w stolicy Katalonii mniej niż 12 godzin. Chodzi o to, by miasto nie zamieniło się w "park tematyczny", w którym próżno szukać lokalnych mieszkańców, a całość populacji stanowią turyści.

Barcelona wprowadzi kolejne obostrzenia dla turystów

Barcelona wprowadzi kolejne obostrzenia dla turystów

Źródło:
PAP

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie stwierdziła brak jakichkolwiek podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec nabycia akcji VeloBanku przez podmiot należący do Grupy Cerberus - przekazała KNF w oficjalnym komunikacie. VeloBank powstał w wyniku przymusowej restrukturyzacji Getin Noble Banku.

VeloBank zmienia właściciela. KNF nie zgłosiła sprzeciwu

VeloBank zmienia właściciela. KNF nie zgłosiła sprzeciwu

Źródło:
PAP

Ministerstwo Cyfryzacji skierowało do konsultacji projekt rozporządzenia, zgodnie z którym wskazane typy urządzeń elektronicznych mają mieć gniazda typu USB C do ładowania. To implementacja unijnej dyrektywy. Resort chce, by rozporządzenie weszło w życie 28 grudnia 2024 roku z wyjątkiem laptopów, dla których wprowadzenie systemu ładowania USB-C ma wejść w życie 28 kwietnia 2026.

Jedna ładowarka do kilku urządzeń. Padły terminy

Jedna ładowarka do kilku urządzeń. Padły terminy

Źródło:
PAP

Akcjonariusze PGE nie udzielili siedmiorgu byłym członkom zarządu absolutorium za 2023 rok. Absolutorium udzielono natomiast trojgu byłym członkom rady nadzorczej spółki.

Były zarząd PGE bez absolutorium

Były zarząd PGE bez absolutorium

Źródło:
PAP

Trwają analizy nad wprowadzeniem czterodniowego tygodnia pracy - przekazał Główny Inspektor Pracy Marcin Stanecki. Wyjaśnił, że Centralny Instytut Ochrony Pracy ma przez rok badać, jak wprowadzenie tego rozwiązania wpłynie na wypadkowość w miejscu pracy i stan zdrowia pracownika.

Czterodniowy tydzień pracy w Polsce? "Trwają poważne analizy"

Czterodniowy tydzień pracy w Polsce? "Trwają poważne analizy"

Źródło:
PAP

Wycofanie z obrotu i zakaz wprowadzenia do obrotu wszystkich serii produktu Qutiro - taką decyzję podjął Główny Inspektorat Farmaceutyczny (GIF). W decyzji wskazano, że lek może stwarzać "realne zagrożenie dla zdrowia lub życia pacjentów". 

Lek wycofany z obrotu. "Realne zagrożenie zdrowia lub życia"

Lek wycofany z obrotu. "Realne zagrożenie zdrowia lub życia"

Źródło:
tvn24.pl

- Dzisiaj nie ma przestrzeni na podniesienie wieku emerytalnego - mówi w czwartkowym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej" prezes ZUS Zbigniew Derdziuk. Wcześniej Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w odpowiedzi na pytania redakcji biznesowej tvn24.pl przekazało, że nie prowadzi obecnie prac mających podwyższyć wiek emerytalny czy też nad zrównaniem go dla kobiet i mężczyzn.

Co dalej z wiekiem emerytalnym? Prezes ZUS odpowiada

Co dalej z wiekiem emerytalnym? Prezes ZUS odpowiada

Źródło:
PAP

Premier Donald Tusk powiedział w środę, że będzie rozmawiał z wicepremierem Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem o Funduszu Kościelnym, bo nie widzi "jakiegoś dynamicznego procesu" w tej sprawie, a "wiadomo, że ten sposób finansowania Kościoła nie jest najlepszy".

Co z likwidacją Funduszu Kościelnego? Zapowiedź premiera

Co z likwidacją Funduszu Kościelnego? Zapowiedź premiera

Źródło:
PAP