Zmiany w podatkach, urlopach i emeryturach. Oto najważniejsze zapowiedzi

Autor:
JW/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Tusk: brak podatku dochodowego od emerytur do 5 tysięcy złotych, dla pozostałych emerytów - "wyraźnie niższy" podatek
Tusk: brak podatku dochodowego od emerytur do 5 tysięcy złotych, dla pozostałych emerytów - "wyraźnie niższy" podatekTVN24
wideo 2/9
TVN24Tusk: brak podatku dochodowego od emerytur do 5 tysięcy złotych, dla pozostałych emerytów - "wyraźnie niższy" podatek

Wyższa kwota wolna od podatku, krótszy tydzień pracy, dłuższy urlop, podwyżki wynagrodzeń, zmiany w zakazie handlu w niedziele i emerytury stażowe - takie obietnice wyborcze głównych sił politycznych zostały ogłoszone podczas minionego weekendu.

Obietnice PiS

Prawo i Sprawiedliwość podczas konferencji programowej w Końskich w województwie świętokrzyskim przedstawiło nowe propozycje i powtórzyło kilka wcześniejszych.

Zachowanie węgla

Prezes Jarosław Kaczyński powiedział, że owszem transformacja energetyczna jest ważna, ale polski węgiel w energetyce obecny być musi. — Musimy dużo inwestować w energię atomową i różne rodzaje zielonej energii, ale transformacja energetyczna musi uwzględniać zachowanie węgla — powiedział prezes PiS.

Emerytury stażowe

Jarosław Kaczyński zapowiedział wprowadzenie emerytur stażowych - możliwości przejścia na emeryturę po przepracowaniu 43 lat przez mężczyzn i 38 lat przez kobiety. Emerytury stażowe to jedna z tych zapowiedzi, o których obóz rządzący mówi od kilku lat. W ostatniej kadencji do Sejmu trafiły dwa projekt w tej sprawie - autorstwa prezydenta Andrzeja Dudy i Solidarności. Oba trafiły do tak zwanej zamrażarki.

Czytaj także: Jarosław Kaczyński w Końskich o wprowadzeniu emerytur stażowych, cyfryzacji Polski, likwidacji patodeweloperki

Likwidacja patodeweloperki

- Popyt łatwo wzmóc, tylko z podażą (liczbą mieszkań - red.) jest gorzej, bo tu są różnego rodzaju układy. I my chcemy zlikwidować tę patodeweloperkę – obiecywał prezes PiS.

- Chcemy zlikwidować to wszystko, co jest w tej sferze patologią i według wyliczeń kosztuje Polskę 84 miliardów złotych rocznie. To jest otwarcie na rozwiązanie w Polsce kwestii spraw mieszkaniowych – dodał.

Czytaj także w Konkret24: Obietnice minus. Co PiS obiecywał w sprawie budowy mieszkań i rynku mieszkaniowego

Średnie wynagrodzenie w wysokości 10 tys. zł

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że za sześć lat poziom wynagrodzenia w Polsce ma wynosić "przynajmniej 10 tysięcy złotych".

Tymczasem zgodnie z przyjętym przez rząd projektem ustawy budżetowej na 2024 rok przeciętne wynagrodzenie w gospodarce narodowej już w przyszłym roku ma sięgnąć 7824 zł, a w sektorze przedsiębiorstw - ponad 8,2 tys.

Czytaj także: "Lokalna półka", czyli jak PiS już to planował i dlaczego nic z tego nie wyszło

Podczas spotkania z wyborcami liderzy PiS powtórzyli także wcześniejsze obietnice. W tym m.in.:

- "Lokalna półka" - obowiązek oferowania w marketach minimum 2/3 produktów takich jak owoce, warzywa, pieczywo, mięsa i produkty mleczne od lokalnych dostawców; - Darmowe autostrady; - "Przyjazne osiedle" - czyli program rewitalizacji bloków; - "Bon szkolny - poznaj Polskę" - finansowe wsparcie wycieczek dla uczniów; - "Dobry posiłek" - czyli obietnica poprawy jakości posiłków dla pacjentów; - "Darmowe leki" - dla seniorów i dzieci do 18. roku życia; - 800 plus.

Czytaj także: PiS zapowiada poprawę jakości posiłków w szpitalach. Po raz kolejny

Obietnice Koalicji Obywatelskiej

Swoje obietnice zaprezentowała także Platforma Obywatelska. Padło hasło "100 konkretów na 100 dni rządów". Ich zakres i poziom skomplikowania jest bardzo zróżnicowany. Z tych finansowych najważniesze dotyczą m.in. kwoty wolnej od podatku, podwyżki dla budżetówki i nauczycieli czy też zasiłku pogrzebowego.

Kwota wolna od podatku

Donald Tusk zapowiedział podwojenie kwoty wolnej od podatku. Miałaby więc wynieść 60 tys. zł. Do tego emeryci, którzy otrzymują do 5 tys. zł, nie płaciliby PIT-u w ogóle, a także zarabiający do 6 tys. zł. Były premier zapowiedział także "wyraźnie niższe" podatki dla pozostałych.

Zmiany w podatku Belki

Platforma Obywatelska zapowiedziała liwkidację tak zwanego podatku Belki, czyli od zysków kapitałowych. Nie w całości, ale dla oszczędności i inwestycji do 100 tys. zł.

Podwyżki pensji dla nauczycieli i budżetówki

Donald Tusk obiecał, tuż po wygraniu wyborów, podniesienie pensji nauczycieli.

W ciągu pierwszych 100 dni każdy polski nauczyciel, każda polska nauczycielka, dostaną podwyżkę do (wynagrodzenia) zasadniczego minimum 1,5 tys. zł, co znaczy 30 proc. podwyżki dla wszystkich nauczycieli — powiedział.

Do tego pracownicy budżetówki mieliby otrzymać 20 proc. podwyżki.

Zmiany dla przedsiębiorców

Podczas konwencji PO padły także obietnice skierowane do przedsiębiorców. W tym likwidację "absurdu składki zdrowotnej od sprzedaży środków trwałych", co pojawiło się w wyniku wprowadzenia tzw. Polskiego Ładu.

Do tego ZUS ma zająć się wypłatą zwolnień lekarskich już od pierwszego dnia choroby. Obiecano także "prawo do urlopu dla drobnych przedsiębiorców" czy podatek kasowy - "zapłacicie podatek dopiero, kiedy będzie zapłacona faktura".

Koniec z zakazem handlu w niedziele

Platforma Obywatelska przedstawiła także m.in. propozycję zniesienie zakazu handlu w niedziele i wprowadzenie w jej miejsce alternatywy w postaci gwarancji dwóch wolnych weekendów w miesiącu i podwójnego wynagrodzenia za pracę w dni wolne. Michał Kołodziejczak, lider Agrounii, zapowiedział wprowadzenie przepisów, które ""spowodują, że 51 proc. produktów w sklepach będzie polskich i będzie to na zasadzie uczciwej kontraktacji".

Czytaj także: "Wybory parlamentarne 2023. Donald Tusk przedstawił program wyborczy Koalicji Obywatelskiej".

Obietnice wyborcze Trzeciej Drogi

Zaspokojenie "głodu mieszkaniowego"

- Chętnych do zakupu mieszkania jest bardzo dużo, głód mieszkań szczególnie u młodych ludzi coraz większy. Należy zadbać w pierwszej kolejności o to, żebyśmy mogli i mieli gdzie wybudować te mieszkania. Dlatego jednym z pomysłów Trzeciej Drogi jest uwolnienie wszystkich nieruchomości z Krajowego Zasobu Nieruchomości – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

Lider PSL obiecał wsparcie dla gmin, które miałyby otrzymać dofinansowanie na przygotowanie terenu pod inwestycje. 

Wyjątkowo tanie akademiki

Studentom Trzecia Droga obiecała wprowadzenie akademików za złotówkę.

Ograniczenie zakazu handlu w niedziele

O ile Koalicja Obywatelska zapowiedziała pełne zniesienie tego zakazu, tak Trzecia Droga zaproponowała jego częściowe zniesienie w postaci wprowadzenia dwóch niedziel handlowych w tygodniu.

Francuski PIT

Trzecia Droga obiecała, że przez całą pierwszą kadencję nie podwyższy podatków PIT, CIT i VAT. Do tego zaproponowali obniżki dla rodzin.

- Rodzinny PIT w modelu francuskim, gdzie wliczamy do rozliczenia nie tylko małżonków, ale bierzemy też pod uwagę wszystkie dzieci. Czyli im więcej dzieci, tym będą niższe podatki. To jest promocja wielodzietności, to jest docenienie dużych rodzin, rodzin 3+, które w takim systemie nie zapłacą żadnego podatku dochodowego – przedstawił swój pomysł Władysław Kosiniak-Kamysz.

Tania energia i bezpośredni zakup prądu

Trzecia Droga stawia też na zieloną energię.

— Polska musi być krajem napędzanym nie ruskim, mongolskim czy kolumbijskim węglem, a polskim wiatrem, polskim słońcem. Musi być krajem, który kojarzy się z zielonym, dobrym oddechem, a nie z masową wycinką drzew na ślepo i eksportowaniem ich do Chin. Dlatego pozwolimy na kupno prądu bezpośrednio od prywatnych producentów energii z polskiego wiatru i polskiego słońca. To będzie proste jak zakupy przez internet. I równie korzystne dla domowego budżetu – argumentował Szymon Hołownia.

Więcej znajdziesz w "Wybory parlamentarne 2023. Trzecia Droga przedstawiła program wyborczy. Więcej dzieci - mniej podatków, pracujące niedziele, akademiki za 1 zł".

Obietnice Wyborcze Lewicy

Nowa Lewica także przedstawiła swój program, w którym znalazły się między innymi krótszy tydzień pracy czy dłuższy urlop.

Zwolnienia lekarskie w pełni płatne i zmiany w zatrudnieniu

Posłanka Anna Maria Żukowska zapowiedziała minimalną stawkę godzinową na stażach, a także wypłacanie pełnego wynagrodzenia w przypadku przebywania na zwolnieniu lekarskim zamiast obecnych 80 proc.

- Dość karania za chorowanie. Nie ma zgody na śmieciówki, kiedy powinien być etat. Nie ma pracy za darmo – nawet za pracę na stażu należy się wynagrodzenie - powiedziała.

35. godzin pracy i dni urlopu

Włodzimierz Czarzasty zapowiedział stopniowe skracanie tygodnia pracy. - Zaczniemy od skrócenia o dwie godziny w tygodniu, potem o pięć godzin - powiedział. Dodał także, że Nowa Lewica będzie starała się wprowadzić 35-dniowy urlop.

Więcej znajdziesz w "Konwencja Nowej Lewicy. 35-godzinny tydzień pracy, 100 procent płatnego L4, zakaz bezpłatnych staży wśród postulatów".

Sondaż wyborczy

Prawo i Sprawiedliwość wybrałoby 33,2 procent ankietowanych. Koalicję Obywatelską 26 procent. Trzecia Droga mogłaby liczyć na 10,3 procent, Lewica na 10,1 procent, a Konfederacja na 9,4 procent - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" i RMF FM.

Bezpartyjni Samorządowcy znaleźliby się poniżej progu wyborczego - głos na nich zadeklarowało 2 procent badanych.

Czytaj także: Zmiana na podium, Konfederacja dwa miejsca w dół. Najnowszy sondaż partyjny

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:JW/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

W wtorek, 12 grudnia, od godziny 10 do 14 zamknięty będzie tunel w ciągu zakopianki - odbędą się tam ćwiczenia służb ratowniczych. Ruch samochodowy będzie poprowadzony objazdem przez Mszanę Dolną – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

We wtorek tunel na zakopiance będzie zamknięty. Stara trasa również nieprzejezdna

We wtorek tunel na zakopiance będzie zamknięty. Stara trasa również nieprzejezdna

Autor:
JW/ams
Źródło:
PAP

Niedziela 10 grudnia jest niedzielą handlową. Kolejna okazja pojawi się za tydzień - 17 grudnia. To wynik zmiany przepisów o zakazie handlu w niedziele.

Pierwsza grudniowa niedziela handlowa. Dziś zrobimy zakupy

Pierwsza grudniowa niedziela handlowa. Dziś zrobimy zakupy

Autor:
JW/ams
Źródło:
TVN24 Biznes

W sobotę po południu w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie przedłużające zerowy VAT na żywność na kolejne trzy miesiące. "Tak wygląda skuteczna i ambitna polityka" - skomentował premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych. - Jakże się cieszę. Tak długo nas przekonywaliście, że nie da się z tym VAT-em na żywność. Teraz się okazuje, że jednak się da - powiedział Szymon Hołownia, marszałek Sejmu, komentując kilka dni temu zapowiedź wprowadzenia nowych przepisów.

Minister finansów na dwa tygodnie podpisał rozporządzenie o zerowym VAT na żywność

Minister finansów na dwa tygodnie podpisał rozporządzenie o zerowym VAT na żywność

Autor:
momo//mrz
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Tak zwane płatności odroczone pojawiły się na polskim rynku w 2016 roku. Od tamtej pory stały się bardzo popularną usługą, na tyle, że przy okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia planuje skorzystać z niej aż jedna trzecia Polaków - wynika z raportu Comfino "Płatności ratalne i odroczone w Polsce 2023/24".

Świąteczne wydatki na raty. Aż jedna trzecia Polaków chce zapłacić za zakupy później

Świąteczne wydatki na raty. Aż jedna trzecia Polaków chce zapłacić za zakupy później

Autor:
JW/ams
Źródło:
TVN24 Biznes

- Nie można negować praw ekonomii, nie można dopuścić do sytuacji, w której często w dyskusjach związkowcy są bardziej kompetentni od przedstawicieli administracji państwowej. To trzeba zdecydowanie postawić na nogi - powiedział Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki w rządzie Jerzego Buzka, w rozmowie z Jerzym Korczyńskim na temat stworzenia ministerstwa przemysłu w Katowicach. Według zapowiedzi Donalda Tuska na czele nowego resortu stanie prof. Marzena Czarnecka.

Wyzwania dla nowego resortu. "Największy problem polskiej gospodarki, to transformacja energetyczna"

Wyzwania dla nowego resortu. "Największy problem polskiej gospodarki, to transformacja energetyczna"

Autor:
JW/ams
Źródło:
TVN24 Biznes

W sobotnim, losowaniu Lotto nie padła główna wygrana. Co oznacza, że pojawia się kolejna kumulacja, w której można teraz wygrać 3 miliony złotych.

Wyniki sobotniego losowania Lotto. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Wyniki sobotniego losowania Lotto. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Autor:
JW/ams
Źródło:
TVN24 Biznes

W nowym rozkładzie kolejowym, który zacznie obowiązywać od niedzieli 10 grudnia zwiększy się liczba połączeń do i z Warszawy, Krakowa, Białegostoku, Opola, Łodzi, Wrocławia i Rzeszowa. Od niedzieli podróżni skorzystają też z nowych stacji między innymi w stolicy.

Od niedzieli nowy rozkład jazdy na kolei. Oto, co się zmieni

Od niedzieli nowy rozkład jazdy na kolei. Oto, co się zmieni

Autor:
JW/ams
Źródło:
PAP

Obowiązujące od piątku ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę w stolicy Holandii doprowadziło do tworzenia się dużych korków i irytacji kierowców, napisał dziennik "De Telegraaf". "Wyprzedzają nas nawet rowery i to nie tylko elektryczne" – narzekał jeden z nich.

Ograniczyli prędkość w europejskiej stolicy do 30 km/h. "To szaleństwo"

Ograniczyli prędkość w europejskiej stolicy do 30 km/h. "To szaleństwo"

Autor:
JW
Źródło:
PAP

Republikański senator wezwał amerykański rząd do wszczęcia śledztwa, które zbadałoby wpływ importu chińskiego czosnku na bezpieczeństwo narodowe. Republikański senator Rick Scott napisał do sekretarza handlu, twierdząc, że chiński czosnek jest niebezpieczny, powołując się na niehigieniczne metody produkcji.

Amerykański senator: chiński czosnek stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego

Amerykański senator: chiński czosnek stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego

Autor:
JW/ams
Źródło:
BBC

Rada Unii Europejskiej zaakceptowała, zgodnie z rekomendacją KE, modyfikację polskiego Krajowego Planu Odbudowy. To oznacza też zgodę na wypłatę zaliczki dla Polski - poinformował Maciej Sokołowski, korespondent TVN24 w Brukseli. Chodzi o ponad 5 miliardów euro z programu RePowerEu, przeznaczonego na odchodzenie od rosyjskich paliw kopalnych i inwestycje w zielone technologie.

Ogromna zaliczka dla Polski. Jest decyzja Rady UE

Ogromna zaliczka dla Polski. Jest decyzja Rady UE

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes, PAP

Rosja jest czołowym dostawcą nawozów do Polski. Tak wynika z danych przekazanych przez Arkadiusza Zalewskiego, eksperta Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - Państwowy Instytut Badawczy. Od stycznia do września 2023 roku z tego kierunku trafiło do naszego kraju 395,8 tysiąca ton nawozów mineralnych. Rosję na tym polu wyprzedzają jedynie Niemcy. Jak zaznaczył Zalewski, od początku tego roku "import nawozów z Rosji zauważalnie zwiększa się".

Luka w sankcjach. Import z Rosji do Polski "zauważalnie zwiększa się"

Luka w sankcjach. Import z Rosji do Polski "zauważalnie zwiększa się"

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes

Pfizer pozwał Polskę za niewywiązanie się z umowy szczepionkowej. Termin rozprawy wstępnej w tej sprawie został przełożony na 30 stycznia 2024 roku - poinformowali w piątek przedstawiciele kancelarii Strelia, reprezentującej stronę polską. Jak przekazali, przedmiotem sporu jest kwota 5 644 290 747 zł.

Gigant farmaceutyczny domaga się miliardów od Polski. Podano dokładną kwotę

Gigant farmaceutyczny domaga się miliardów od Polski. Podano dokładną kwotę

Autor:
mb
Źródło:
PAP

Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji Kodeksu cywilnego, który reguluje kwestie dotyczące umowy franczyzy - poinformował w piątek na konferencji prasowej minister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

Rząd chce zmian dotyczących franczyzy. Mali mają być chronieni przed dużymi

Rząd chce zmian dotyczących franczyzy. Mali mają być chronieni przed dużymi

Autor:
JW/ams
Źródło:
PAP

Senat opowiedział się w piątek za ustawą, która ma przedłużyć do połowy 2024 roku zamrożenie cen energii. Do przepisów nie wprowadzono żadnych poprawek. Ustawa została przygotowana przez posłów Polski 2050-Trzeciej Drogi i Koalicji Obywatelskiej.

Ceny prądu w 2024 roku. Jest decyzja Senatu

Ceny prądu w 2024 roku. Jest decyzja Senatu

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes

PGNiG Termika wezwało konsorcjum Mitsubishi i Polimeksu do zapłaty 244,4 miliona złotych z tytułu kar umownych dotyczących kontraktu na dostawę i montaż bloku gazowo-parowego w Elektrociepłowni Żerań w Warszawie - podał Polimex Mostostal w komunikacie giełdowym.

Spółka PGNiG domaga się blisko ćwierć miliarda złotych. "Kłótnia w państwowej rodzinie"

Spółka PGNiG domaga się blisko ćwierć miliarda złotych. "Kłótnia w państwowej rodzinie"

Autor:
mb
Źródło:
PAP, TVN24 Biznes

Paliwa na stacjach paliw powinny dalej tanieć. Tak wynika z najnowszych prognoz analityków. Jednocześnie eksperci z E-petrol zwrócili uwagę, że tankowanie mogłoby być jeszcze tańsze, "ale aktualnie obserwujemy w przypadku paliw bardzo wysokie marże detaliczne". Marże detaliczne informują nas, ile stacje zarabiają na litrze sprzedanego paliwa.

"Tankowanie mogłoby być tańsze". Eksperci zwracają uwagę na jeden szczegół

"Tankowanie mogłoby być tańsze". Eksperci zwracają uwagę na jeden szczegół

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes

10 grudnia 2023 roku wypada przedostatnia w tym roku niedziela bez zakazu handlu. Oznacza to, że czynne będą większe sklepy oraz galerie handlowe. To efekt nowych przepisów.

Zmiany w handlu. Czy w najbliższą niedzielę zrobimy większe zakupy?

Zmiany w handlu. Czy w najbliższą niedzielę zrobimy większe zakupy?

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes

Wbrew propagandzie i nieustannemu szczuciu tych, którzy odchodzą, nowy rok zacznie się od wypłaty 800 plus oraz 30 procent podwyżek dla nauczycieli. Mamy to zagwarantowane w naszym projekcie budżetu - mówił w piątek lider PO Donald Tusk.

Donald Tusk o 800 plus i podwyżkach dla nauczycieli

Donald Tusk o 800 plus i podwyżkach dla nauczycieli

Autor:
JW/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes

Przeciętna roczna pensja członka zarządu spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w 2022 roku wzrosła o 15 procent wobec roku 2021 i wynosiła 917 tysięcy złotych brutto - wynika z badania przeprowadzonego przez Grand Thornton.

Tak zarabiają członkowie zarządów spółek giełdowych

Tak zarabiają członkowie zarządów spółek giełdowych

Autor:
JW/ToL
Źródło:
PAP Biznes

Do Sejmu wpłynął rządowy projekt, który przewiduje, że emerytura stażowa przysługiwałaby, bez względu na wiek, osobom posiadającym okres składkowy wynoszący co najmniej 38 lat dla kobiet i 43 lata dla mężczyzn.

Emerytury stażowe w Sejmie. Jest rządowy projekt

Emerytury stażowe w Sejmie. Jest rządowy projekt

Autor:
JW/ToL
Źródło:
PAP

ING Bank Śląski, Alior Bank, Bank Pocztowy oraz Nest Bank - to część banków, które zaplanowały prace serwisowe w najbliższych dniach. W związku z tym klienci muszą się przygotować na utrudnienia w dostępie do niektórych usług.

Weekendowe utrudnienia w kilku bankach

Weekendowe utrudnienia w kilku bankach

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w czwartek wydał orzeczenie w sprawie frankowiczów. - TSUE znowu pomógł polskim sądom i polskiemu konsumentowi - ocenia Beata Strzyżowska, radczyni prawna. Tymczasem Związek Banków Polskich zauważył, że Trybunał "nie odpowiedział na kluczowe pytanie dotyczące przedawnienia roszczeń banków". W ocenie sektora bankowego czwartkowy wyrok "w żaden sposób nie zmienia sytuacji banków ani kredytobiorców".

Co dokładnie oznacza wyrok TSUE dla frankowiczów? Wyjaśniamy

Co dokładnie oznacza wyrok TSUE dla frankowiczów? Wyjaśniamy

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes

Sebastian Skuza, dotychczasowy wiceminister finansów, został powołany na stanowisko zastępcy przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. Decyzję w tej sprawie podjął premier Mateusz Morawiecki na wniosek przewodniczącego KNF Jacka Jastrzębskiego - poinformowano w komunikacie.

Transfer z ministerstwa do KNF. Jest decyzja premiera Morawieckiego

Transfer z ministerstwa do KNF. Jest decyzja premiera Morawieckiego

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes, PAP

Jak wiecie, powstaje Ministerstwo Przemysłu w Katowicach. Pani profesor Marzena Czarnecka jest odpowiedzialna za skonstruowanie tego resortu. To było moje zobowiązanie, zostanie wypełnione - powiedział Donald Tusk podczas briefingu w Senacie.

To ona pokieruje nowym ministerstwem. Siedziba resortu poza Warszawą

To ona pokieruje nowym ministerstwem. Siedziba resortu poza Warszawą

Autor:
JW/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes

Skończyła się kampania wyborcza, pewne wzburzenie, skrajne opinie. Przechodzimy do normalnej pracy - powiedział podczas konferencji prasowej prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) Adam Glapiński. Zadeklarował, że polski bank centralny jest w stanie współpracować "z każdym rządem".

Adam Glapiński przekonuje, że NBP "z każdym rządem będzie współpracować dobrze"

Adam Glapiński przekonuje, że NBP "z każdym rządem będzie współpracować dobrze"

Autor:
mp/adso
Źródło:
PAP, TVN24 Biznes

Po październikowych wyborach Ministerstwo Zdrowia przekazało związanej z Tadeuszem Rydzykiem Fundacji Lux Veritatis blisko 400 tysięcy złotych - wynika z odpowiedzi resortu na pytania posła Koalicji Obywatelskiej Krzysztofa Brejzy. Pieniądze zostały przekazane na zakup czasu antenowego w Telewizji Trwam, której Rydzyk jest dyrektorem. Miała zostać z nich sfinansowana emisja kampanii "Planuję długie życie". "Pieniądze pochodziły z Narodowej Strategii Onkologicznej" - zwraca uwagę w mediach społecznościowych polityk KO.

Blisko 400 tysięcy złotych z ministerstwa dla fundacji Rydzyka. Na emisję spotów

Blisko 400 tysięcy złotych z ministerstwa dla fundacji Rydzyka. Na emisję spotów

Autor:
mp/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes