Polski język będzie słychać wzdłuż i wszerz. "Król jest jeden"

Źródło:
tvn24.pl
Te kierunki cieszą się "niezmiennie dużym zainteresowaniem"
Te kierunki cieszą się "niezmiennie dużym zainteresowaniem"TVN24
wideo 2/5
Te kierunki cieszą się "niezmiennie dużym zainteresowaniem"TVN24

Polacy pokochali wyjazdy do krajów basenu Morza Śródziemnego. W tym sezonie mogą liczyć na tańsze wycieczki z biurami podróży do krajów takich jak Turcja, Egipt czy Hiszpania - wskazują eksperci rynku turystycznego. A to w dużej mierze za sprawą zagoszczenia na naszym rynku dwóch nowych touroperatorów. Umocnienie się polskiej waluty i spadki cen paliwa również miały wpływ na tegoroczne przeceny.

Po zeszłorocznych dynamicznych wzrostach cen wyjazdów zagranicznych z biurami podróży, w tym roku urlopowicze mogą nieco odetchnąć. Fly.pl, jeden z wiodących multiagentów na rynku turystycznym, informuje, że średnia cena wycieczki kupowanej w kwietniu 2024 roku wyniosła 6127 zł i była niższa o 10 procent od ubiegłorocznej w tym samym czasie

Jak wskazuje Paweł Kunz, ekspert rynku turystycznego i autor bloga PanPodróżnik, Polacy chętnie korzystali w tym roku z promocji first minute, które pozwalają sporo zaoszczędzić w porównaniu do regularnych cen. Różnica może sięgać nawet 20 proc. - mówi w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl. Dodaje, że w związku z tym oferta last minute w sezonie wakacyjnym w 2024 roku może być mocno okrojona.

Wakacje 2024. Zaostrza się konkurencja cenowa

W tegorocznym sezonie można liczyć na niższe ceny wyjazdów z biurami podróży do krajów cieszących się największą popularnością. - Król jest jeden, Turcja - mówi Kunz.

Dodaje, że z danych sprzedażowych polskich multiagentów turystycznych i touroperatorów wynika, że w trakcie tegorocznego lata na tureckich plażach język polski będzie słyszany głośno i wyraźnie.

- Prawdziwą rewolucję w cenach wyjazdów zorganizowanych do Turcji spowodował nowy gracz, czyli touroperator Anex Tour, obecny na polskim rynku pod nazwą Anex Poland - wyjaśnia.

Jak mówi Kunz, tureckie biuro działa na wielu rynkach międzynarodowych dysponując m.in. swoimi własnymi obiektami w Turcji oraz linią lotniczą Mavi Gök Airlines. - W efekcie ceny wyjazdów wakacyjnych do tego słonecznego kraju znacząco spadły, przebijając kolejne psychologiczne bariery. A to szczególnie cieszy osoby, które szukają taniej alternatywy do pobytu nad polskim morzem - podkreśla autor bloga PanPodróżnik.

Kemer, miasto w TurcjiShutterstock

Według Kunza obecność Anex Tour na polskim rynku wpłynęła także na ceny wycieczek do popularnych wśród rodaków Egiptu, Hiszpanii, Bułgarii, ale też Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Malediwów czy na Dominikanę. - Doprowadziło to do małej rewolucji na rodzimym rynku organizatorów biur podróży. Anex jest już piątym co do wielkości graczem. W 2023 roku obsłużył 248,9 tysiąca klientów z Polski - dodaje Kunz.

Na cenową rywalizację postawił także inny nowy gracz na polskim rynku turystycznym - ukraiński Join UP!

- Również oferuje polskim klientom wyjazdy do Turcji, Egiptu, Czarnogóry, Tunezji i Albanii - wylicza Kunz. Dodaje, że klienci tego touroperatora na swoje wyjazdy polecą jednym z kilkunastu samolotów będących w dyspozycji SkyUp Airlines - linii lotniczych, które są strategicznym partnerem Join UP!

Powodów dla których wzrosty cen wyhamowały jest więcej. Marzena German, ekspert turystyczny serwisu Wakacje.pl, wskazuje że wpłynęły na to także niższe ceny paliwa lotniczego w 2024 roku, a także włączenie do ofert wylotów z mniejszych lotnisk lokalnych. Kolejnym elementem jest polski złoty.

- Stabilna waluta ma duże znaczenie w przypadku organizacji zagranicznego wyjazdu. Rozliczenia za przeloty między biurami podróży a kontrahentami odbywają się w dolarach. Właścicielom hoteli biura również płacą w obcej walucie, w euro - podkreśla ekspertka Wakacje.pl

Rosnące rezerwacje i oczekiwania Polaków

Zainteresowanie wakacjami z biurami podróży jest duże. Wskazują na to dane przekazane kilka dni temu przez Rainbow Tours. Liczba rezerwacji oferty sezonu Lato 2024, a więc przedsprzedażowej, wzrosła o 25 procent w stosunku do danych z ubiegłego roku.

- Generalnie w przedsprzedaży rezerwacji częściej dokonują klienci z większym doświadczeniem - wiedzący, że najlepsze oferty są dostępne prawie wyłącznie w tym okresie. Przykładem są wysokiej klasy resorty rodzinne - wyjaśnia Piotr Henicz, wiceprezes Itaki, wiceprezes Polskiej Izby Turystyki i członek zarządu Polskiego Związku Organizatorów Turystyki.

Dodaje, że z przedsprzedaży wycieczek zagranicznych korzystają zwykle Polacy o zdefiniowanych preferencjach wyjazdowych i nastawieni na konkretny cel i termin podróży. - Duża część tych klientów rezerwuje wakacje z prawie rocznym wyprzedzeniem, czyli na początku przedsprzedaży. Jest to okres od sierpnia do października. Z kolei last minute rezerwują osoby, dla których bardziej liczy się cena, niż standard hotelu, czy sam kierunek - wyjaśnia Henicz.

Wyjaśnia przy tym, że obie formy mają swoich fanów.

Wiceprezes Itaki w rozmowie z tvn24.pl wskazuje, że od kilku lat utrzymuje się wzrostowy trend do rezerwacji hoteli wyższej klasy, dalekich i droższych kierunków, a także szersze korzystanie z usług dodatkowych jak wyższe warianty ubezpieczeń, usługi lotniskowe czy wycieczki fakultatywne na miejscu.

Wenecja, WłochyShutterstock

Dodaje, że średnia cena zakupy wyjazdu w sezonie na lato 2024 w rodzimym biurze podróży Itaka jest wyższa średnio o 2 procent w porównaniu z minionym rokiem.

- Czyli możemy przyjąć, że ceny są na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznych. To wynika z uczciwych kalkulacji, dobrych, często wieloletnich kontraktów oraz umiejętnego posługiwania się mechanizmami optymalizacji – podkreśla Henicz.

Z kolei Kunz wskazuje, że nasi rodacy często szukają tanich wycieczek wakacyjnych nawet na kilka miesięcy przed rozpoczęciem kalendarzowego lata. - Powód jest prosty. To promocje first minute, które pozwalają zaoszczędzić spore kwoty w porównaniu do regularnych cen. Różnica może sięgać nawet 20 procent.

- Oczywiście, nie oznacza to, że 'last minute umarł'. Jednak należy liczyć się z faktem, że w tegorocznym sezonie typowych ofert last minute może być stosunkowo mało – ocenia Kunz.

Nietypowe miejsca na zagraniczny urlop Polaków w 2024

Piotr Henicz wskazuje, że poza najczęściej wybieranymi kierunkami, zainteresowaniem Polaków cieszą się również wakacje w bardziej odległych miejscach. - Z miejsc egzotycznych Polacy latem najchętniej odwiedzają Zanzibar, Wyspy Zielonego Przylądka i Oman – mówi.

Wiceprezes Itaki zauważa, że rośnie zainteresowanie dwoma kierunkami uznawanymi za niszowe, tj. Gruzją i Maltą. Z kolei nowe miejsca wybierane przez Polaków  to m.in. Katar, Arabia Saudyjska, Japonia, Singapur czy Korea Południowa, Barbados, Reunion, Kolumbia, Nepal.

Dodaje, że zauważalny jest także wzrost zainteresowania wycieczkami objazdowymi. - W tym przypadku największą popularnością cieszą się wyjazdy do Włoch, Turcji, Hiszpanii, Gruzji, Francji i Portugalii – zaznacza Henicz.

- Świat się kurczy, a ciekawość świata Polaków sprawia, że podróżują do miejsc, które jeszcze do niedawna były domeną wytrawnych podróżników – uważa Henicz.

ZanzibarShutterstock

Tunezja wraca do łask

Marzena German, ekspertka Wakacje.pl, zwraca uwagę, że Tunezja jest jednym z tych kierunków, którym zainteresowanie mocno odbija się po spadkach w czasie pandemii.

- W związku z pandemią w tym kraju obowiązywały bardzo restrykcyjne zasady wjazdu. Obecnie możemy mówić o szerokiej ofercie do tego kraju, który zresztą cieszy się w tym sezonie bardzo dużym zainteresowaniem - podkreśla German.

Kunz dodaje, że Tunezję już w zeszłym sezonie letnim (pierwszym po zniesieniu obostrzeń) odwiedziło ponad 200 tysięcy rodaków. - Jesteśmy trzecią najliczebniejszą nacją podróżującą z krajów europejskich, zaraz po Francuzach i Niemcach. W tym roku władze Tunezji szacują, że liczba polskich turystów przekroczy magiczną liczbę 300 tysięcy - szacuje ekspert.

Kartagina w TunezjiShutterstock

Wakacyjne przyzwyczajenia Polaków

Z ostatniego badania "Urlopowe zwyczaje Polaków – lato 2023" wynika, że w minionym roku co trzeci Polak wakacje organizował samodzielnie. Z biura turystycznego skorzystało z kolei 18 proc. rodaków.

Ulubionym kierunkiem Polaków podróżujących na własną rękę jest Chorwacja. Według danych systemu eVisitor od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 r. do Chorwacji przyjechało aż 1 mln 84 tys. turystów z Polski.

Kunz dodaje, że w ubiegłym sezonie wakacyjnym większość Polaków wybrała urlopy krajowe: badania i deklaracje turystów wskazywały od 54 proc. (CBOS) do nawet 64 proc. (Polska Organizacja Turystyczna).

- W tym sezonie letnim, zważywszy na fakt silnego złotego, coraz więcej naszych rodaków rozgląda się za opcją poza granicami Polski. Okazuje się, że wakacje nad ciepłym morzem mogą być tańsze, lub w porównywalnej cenie, do wczasów nad Bałtykiem – ocenia Kunz.

Marzena German z Wakacje.pl podkreśla, że Polacy korzystający z biur podróży najchętniej wybierają pobyty tygodniowe, podczas których korzystają z hoteli z czteroma i pięcioma gwiazdkami, a także z opcji all-inclusive. - 90 procent tego rodzaju wyjazdów zawiera all inclusive - zauważa German.

Dodaje, że to poniekąd wynika z kierunków, które najchętniej wybierają Polacy. - W Turcji, czy w Egipcie dominują hotele z możliwością skorzystania z tej opcji, którą rodacy bardzo polubili - dodaje ekspertka. Ponadto wskazuje na rosnące zainteresowanie obiektami z bogatą infrastrukturą typu aquaparki.

Piramidy w EgipcieShutterstock

Autorka/Autor:Paulina Karpińska/ToL

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Praskie lotnisko imienia Vaclava Havla ma problemy z odprawą bagażu. Część pasażerów odlatuje bez swoich walizek, które są dosyłane następnymi lotami, inni po przylocie czekają na bagaż nawet kilka godzin. Władze lotniska zaapelowały do podróżnych, by ważne leki zabierali ze sobą na pokład samolotu.

Pasażerowie odlatują bez walizek. Potężne utrudnienia na lotnisku

Pasażerowie odlatują bez walizek. Potężne utrudnienia na lotnisku

Źródło:
PAP

Ceny mieszkań w Polsce wzrosły nominalnie o 13 procent w ciągu ostatnich 12 miesięcy - wynika z raportu Knight Frank. Jest to trzeci wynik wśród 56 rynków mieszkaniowych na świecie analizowanych przez wspomnianą firmę.

Prześwietlili ceny mieszkań w ponad 50 krajach. Polska na podium

Prześwietlili ceny mieszkań w ponad 50 krajach. Polska na podium

Źródło:
PAP

Stwierdzono wysoki poziomów migracji ołowiu i kadmu z obrzeża partii kubków. Ostrzeżenie o wycofanym produkcie wydał Główny Inspektorat Sanitarny (GIS). W opinii Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH - Państwowego Instytutu Badawczego taka ilość stwarza zagrożenie dla zdrowia.

Produkt wycofany z obrotu. "Zagrożenie dla zdrowia"

Produkt wycofany z obrotu. "Zagrożenie dla zdrowia"

Źródło:
PAP

We wtorkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. Kumulacja rośnie do 360 milionów złotych. W Polsce odnotowano jedną wysoką wygraną o wartości ponad 3,2 miliona złotych. Oto liczby, jakie wylosowano 2 lipca.

Rośnie kumulacja w Eurojackpot. Duża wygrana w Polsce

Rośnie kumulacja w Eurojackpot. Duża wygrana w Polsce

Źródło:
tvn24.pl

Alior Bank niesłusznie pobierał od niektórych klientów dodatkowe opłaty. Sygnał o nieprawidłowościach otrzymaliśmy na Kontakt 24. Bank potwierdził tę informację i podkreślił, że pracuje nad zwrotem pieniędzy.

Bank niesłusznie pobierał opłaty od klientów. "Błąd systemu"

Bank niesłusznie pobierał opłaty od klientów. "Błąd systemu"

Źródło:
tvn24.pl

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciwko AzaGroup – właścicielowi sklepów internetowych Renee.pl i Born2Be.pl. Wątpliwości dotyczą prezentowania promocji w tych sklepach - podał we wtorek UOKiK w komunikacie. Spółka poinformowała, że deklaruje gotowość do wyjaśnienia wszelkich wątpliwości.

Właściciel sklepów internetowych pod lupą UOKiK

Właściciel sklepów internetowych pod lupą UOKiK

Źródło:
PAP

Do końca czerwca można było składać wnioski o 800 plus za cały okres rozliczeniowy, który rozpoczął się w czerwcu. Wnioski złożone w lipcu dadzą prawo do świadczenia, ale tylko od tego miesiąca.

Minął ważny termin dotyczący 800 plus. Co zrobić, jeśli się go przegapiło?

Minął ważny termin dotyczący 800 plus. Co zrobić, jeśli się go przegapiło?

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Ponad 50 tysięcy aut osobowych zarejestrowano w czerwcu, co oznacza wzrost o 20,7 procent rok do roku - podał Samar w oparciu o dane z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. W raporcie wskazano, że wzrosła również liczba zarejestrowanych samochodów dostawczych.

Większy ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej

Większy ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej

Źródło:
PAP

Wkrótce wystarczy jedno piwo lub lampka wina, by sąd mógł zadecydować o konfiskacie pojazdu. Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", z projektu nowelizacji przepisów wynika, że już powyżej 0,5, a nie od 1,5 promila sąd będzie mógł orzec konfiskatę pojazdu. To odpowiedź na rekomendacje prawników, którzy podkreślali, że wartości progowe są niesprawiedliwe i utrudniają dostosowanie kary do specyfiki danej sprawy.

Wystarczy pół promila, by stracić auto. Projekt ostrzejszych kar dla pijanych kierowców

Wystarczy pół promila, by stracić auto. Projekt ostrzejszych kar dla pijanych kierowców

Źródło:
"DGP"

We wtorek Komisja Europejska zatwierdziła zmiany w Krajowym Planie Odbudowy zaproponowane przez polski rząd pod koniec kwietnia. W dokumencie, który trafił do Brukseli wnioskowano między innymi o rezygnację z opłat za rejestrację pojazdów spalinowych w zamian za dopłaty do aut elektrycznych.

Komisja Europejska zatwierdziła zmiany w KPO

Komisja Europejska zatwierdziła zmiany w KPO

Źródło:
PAP

Rosja, Białoruś czy Ukraina to tylko niektóre kraje, w których turyści nie mogą czuć się bezpiecznie. Na liście opublikowanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych znajdziemy wiele państw zagrożonych konfliktami zbrojnymi, porwaniami, a nawet groźnymi epidemiami. Gdzie nie wybierać się na wakacje w 2024 roku?

Tych krajów nie wybieraj na wakacje. MSZ ostrzega turystów

Tych krajów nie wybieraj na wakacje. MSZ ostrzega turystów

Źródło:
tcn24.pl

Około 3,5 miliona gospodarstw domowych o niższych dochodach będzie mogło skorzystać z bonu energetycznego. Dopłaty do rachunków za prąd i gaz będą za okres od 1 lipca do 31 grudnia. W programie wskazano progi dochodowe.

Bon energetyczny od 1 lipca. Dla kogo i od kiedy wnioski?

Bon energetyczny od 1 lipca. Dla kogo i od kiedy wnioski?

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Dziś koszty najmu są niższe niż raty standardowych kredytów bez dopłat - donosi we wtorek "Rzeczpospolita". "Napompowane kilka lat temu stawki najmu już nie galopują. Jednak wcale niskie nie są. Wielu klientów nie stać ani na zakup mieszkań na drogi kredyt, ani na wynajem" - pisze "Rz".

Kupić czy wynająć? Eksperci nie mają wątpliwości co się bardziej opłaca

Kupić czy wynająć? Eksperci nie mają wątpliwości co się bardziej opłaca

Źródło:
PAP

- Zawsze tam, gdzie pojawiał się rozwój technologiczny, słychać było kasandryczne głosy, które wieszczyły zagładę. Do masowego technologicznego bezrobocia jednak nigdy nie doszło - mówi Jacek Mańko z Akademii Leona Koźmińskiego

Sztuczna inteligencja zabierze pracę? "To nie żywioł, decyzja zależy od ludzi"

Sztuczna inteligencja zabierze pracę? "To nie żywioł, decyzja zależy od ludzi"

Źródło:
tvn24.pl

402 terabity na sekundę - to nowy rekord przesyłu danych przez internet, który udało się osiągnąć międzynarodowemu zespołowi naukowców. Badacze pobili swoje wcześniejsze osiągnięcie.

Padł rekord w internetowym transferze

Padł rekord w internetowym transferze

Źródło:
PAP

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad przepisami ograniczającymi spalanie drewna w sektorze energetycznym - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". Nowe rozwiązania budzą kontrowersje, szczególnie wśród branży meblarskiej, która uważa, że regulacje są zbyt mało restrykcyjne.

Palenie drewnem zostanie ograniczone. Wkrótce rewolucja w przepisach

Palenie drewnem zostanie ograniczone. Wkrótce rewolucja w przepisach

Źródło:
PAP

Najniższa krajowa wzrosła 1 lipca 2024 roku. Druga w tym roku podwyżka płacy minimalnej to efekt rozporządzenia przyjętego przez rząd w ubiegłym roku. Minimalne wynagrodzenie jest podnoszone dwa razy w roku w przypadku podwyższonej inflacji.

Najniższa krajowa 2024. Podwyżka dla trzech milionów Polaków

Najniższa krajowa 2024. Podwyżka dla trzech milionów Polaków

Źródło:
tvn24.pl

"Jeśli mam być szczery, to nie przyjechałbym tu" - stwierdza bohater reklamy, która w przewrotny sposób zachęca turystów do odwiedzenia Oslo. Dzięki ironicznemu charakterowi spot stał się szybko popularny. Niespełna dwuminutowy klip okazał się świetnym wabikiem - niemal każdy kto go obejrzał, zadeklarował chęć odwiedzenia stolicy Norwegii.

"Czy to w ogóle jest miasto?". Antyreklama wabikiem na turystów

"Czy to w ogóle jest miasto?". Antyreklama wabikiem na turystów

Źródło:
PAP

W drugim kwartale deweloperzy wprowadzili o ponad jedną czwartą mniej mieszkań w porównaniu z początkiem roku - dowiadujemy się z raportu portalu rynekpierwotny.pl. Wskazano, że obecna sytuacja na rynku nieruchomości sprzyja kupującym.

Sytuacja na rynku nieruchomości sprzyja potencjalnym nabywcom

Sytuacja na rynku nieruchomości sprzyja potencjalnym nabywcom

Źródło:
PAP

Rząd Kuby ogłosił zwiększenie kontroli cen oraz walkę z próbami uchylania się od podatków - przekazała agencja Reutera. To próba opanowania wysokiej inflacji oraz deficytu budżetowego w ramach działań określanych przez tamtejsze władze mianem "gospodarki wojennej".

Gospodarka w trybie wojennym. Władze tego kraju chcą "ratować socjalizm"

Gospodarka w trybie wojennym. Władze tego kraju chcą "ratować socjalizm"

Źródło:
PAP

Stacja TVN24 w czerwcu była ponownie najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym w kraju, osiągając 5,47 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. "Fakty" TVN także pozostawiły konkurencję w tyle. Z kolei portal tvn24.pl po raz kolejny jest najczęściej czytanym serwisem internetowym stacji telewizyjnej.

Rewelacyjne wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy Widzom i Czytelnikom!

Rewelacyjne wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy Widzom i Czytelnikom!

Źródło:
tvn24.pl

Za najem mieszkania zapłaciliśmy w maju mniej w dziewięciu z siedemnastu badanych miast w Polsce - wynika z raportu Expandera i Rentier.io. - Sytuacja najemców poprawia się jednak, ponieważ koszty najmu są przeciętnie o 2,7 procent wyższe niż przed rokiem, a średnie wynagrodzenie wzrosło w tym czasie o 11,4 proc. - komentuje Jarosław Sadowski z Expandera. Z perspektywy właścicieli mieszkań na wynajem nie są to dobre wiadomości, gdyż rentowność takiej inwestycji spadła.

Najemcy mieszkań łapią oddech. Właściciele mają mniej powodów do zadowolenia

Najemcy mieszkań łapią oddech. Właściciele mają mniej powodów do zadowolenia

Źródło:
tvn24.pl

Polska nie złożyła w Brukseli zaktualizowanego planu na rzecz energii i klimatu. Nie jest w tym jednak sama. Dwadzieścia dwa inne państwa członkowskie Unii Europejskiej również tego nie zrobiły - przekazała Komisja Europejska. Zaledwie czterem się to udało.

Garstka krajów wypełniła obowiązek. Polska w niechlubnym gronie

Garstka krajów wypełniła obowiązek. Polska w niechlubnym gronie

Źródło:
PAP

Władze w Australii wprowadziły jedne z najsurowszych na świecie przepisów antyvapingowych - donosi CNN. Od poniedziałku kupienie e-papierosa będzie możliwe jedynie w aptece i to po okazaniu farmaceucie recepty lekarskiej.

E-papierosy tylko na receptę. Rząd wprowadza zakaz

E-papierosy tylko na receptę. Rząd wprowadza zakaz

Źródło:
CNN

Wskaźnik PMI dla przemysłu w ubiegłym miesiącu wyniósł 45 punktów, czyli tyle samo co w maju bieżącego roku - przekazał S&P Global. Jak dodali autorzy badania, "polski sektor przemysłowy skurczył się dwudziesty szósty miesiąc z rzędu, co stanowi najdłuższą sekwencję od rozpoczęcia badania w 1998 roku".

Kiepskie perspektywy dla polskiego przemysłu. To 26. miesiąc marazmu

Kiepskie perspektywy dla polskiego przemysłu. To 26. miesiąc marazmu

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Jesteśmy w stanie uruchomić program kredytowy z początkiem przyszłego roku - powiedział w rozmowie z portalem Money minister rozwoju i technologii Krzysztof Paszyk. Dodał, że resort dysponuje badaniami, według których "respondenci główny problem widzą w braku zdolności kredytowej, a nie w cenie metra kwadratowego mieszkania".

Wciąż brak nowego programu mieszkaniowego. Minister zapowiada, kiedy ma wystartować

Wciąż brak nowego programu mieszkaniowego. Minister zapowiada, kiedy ma wystartować

Źródło:
Money.pl

Od 1 lipca kara za brak ciągłości ubezpieczenia OC wzrośnie do rekordowego poziomu, prawie 9 tysięcy złotych dla właścicieli samochodów osobowych. To druga podwyżka w tym roku związana ze wzrostem pensji minimalnej. Jakie są kary za brak OC w drugiej połowie 2024 roku?

Kary za brak OC znowu wyższe. Rekordowe stawki od 1 lipca

Kary za brak OC znowu wyższe. Rekordowe stawki od 1 lipca

Źródło:
tvn24.pl