Kierowco, omijaj Dorohusk!

TVN24 Biznes

TVN24Kolejka pojazdów czekających na odprawę sięga kilkudziesięciu kilometrów.

Służba Celna zaleca kierowcom, by ze względu na wielokilometrowe kolejki na przejściu granicznym w Dorohusku, kierowali się na przejścia w Korczowej lub Medyce - poinformował w komunikacie resort finansów.

- Ze względu na wielokilometrowe kolejki ciężarówek i kilkudziesięciogodzinne oczekiwanie na odprawę celną przed przejściem granicznym w Dorohusku, Służba Celna zaleca przewoźnikom kierowanie się na przejścia graniczne w Korczowej lub Medyce, lub wybór alternatywnych tras na Ukrainę przez Białoruś i Słowację - czytamy w komunikacie.

Według MF, długie oczekiwanie na granicy to wynik zmiany organizacji pracy Ukraińskiej Służby Celnej na początku kwietnia tego roku oraz niedostatecznej infrastruktury przejść granicznych i zwiększonego natężenia ruchu.

- Sytuacja powinna ulec poprawie z chwilą oddania do użytku rozbudowanego przejścia granicznego w Hrebennem po stronie ukraińskiej. Ma to nastąpić w maju. Pomoże także planowana rozbudowa infrastruktury przejść granicznych oraz rozbudowa parkingów przed przejściami granicznymi po obu stronach granicy polsko-ukraińskiej - pisze resort.

W niedzielę na przejściu w Dorohusku na odprawę czekało ponad 1300 tirów, a kolejka przed przejściem sięgała ponad 30 kilometrów.

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24