Białystok

Białystok

Przedsiębiorca z Łukowa dostał maila z ponagleniem do zapłaty zaległości w kwocie 1 złoty 36 groszy. Kliknął na link do systemu płatności elektronicznej i trafił na stronę banku. Uregulował płatność, a później dowiedział się, że z jego kont zniknęło ponad 340 tysięcy złotych. Trzy dni po internetowej kradzieży policjanci zatrzymali 28-latka podejrzewanego o kradzież.

Policjanci zlikwidowali dziesięć agencji towarzyskich i zatrzymali cztery osoby podejrzane o sutenerstwo. Lokale działały w wynajętych mieszkaniach w Białymstoku, Ełku, Suwałkach i Augustowie. Zatrzymani mężczyźni są podejrzani o czerpanie korzyści z cudzego nierządu i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Wszyscy trafili do aresztu.

Przyszedł do domu byłej partnerki, pokłócili się i wtedy chwycił za nóż kuchenny. Zadał kilka ciosów kobiecie i uciekł - tak sekwencję zdarzeń opisują śledczy. Kobietę ratowały jej dorosłe dzieci. Z licznymi ranami ciętymi i kłutymi poszkodowana trafiła do szpitala. Policjanci zatrzymali podejrzanego po kilku godzinach poszukiwań. Mężczyzna trafił do aresztu. Tłumaczył swoje zachowanie wzburzeniem i alkoholem.

Po czterech latach śledztwa prokuratura oskarżyła ją o 742 przestępstwa, z czego niemal 730 dotyczy korupcji. Barbara R. od września 2008 roku do lipca 2013 roku, jako dyrektor publicznej szkoły policealnej miała przyjmować pieniądze od różnych osób. Z aktu oskarżenia wynika, że w niektórych przypadkach było to kilkadziesiąt złotych. Ruszył proces w tej sprawie.

Saperzy z Orzysza po prawie godzinnej akcji wywieźli z Kolna dwa niewybuchy. Wcześniej burmistrz miasteczka na Podlasiu zarządził ewakuację w promieniu 500 metrów od miejsca ujawnienia dwóch skorodowanych pocisków artyleryjskich prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Ewakuacja objęła ponad dwa tysiące mieszkańców, w tym uczniów trzech szkół i urzędów. Na czas wydobywania pocisków zamknięto drogę krajową i wojewódzką.

Około półroczny cielak błąkał się po Radecznicy, wsi w powiecie zamojskim. Zwierzę nie jest oznakowane, przez co nie można zidentyfikować jego właściciela. Gmina zajęła się zgubionym cielakiem, a na stronie internetowej umieściła jego zdjęcie.

Na karę 14 lat pozbawienia wolności skazał w piątek Sąd Okręgowy w Olsztynie obywatela Indii, oskarżonego o podwójne zabójstwo i usiłowanie zabójstwa trzeciej osoby. Do zbrodni doszło w gospodarstwie agroturystycznym, gdzie mieszkali cudzoziemcy pracujący w jednej z przetwórni. Wyrok nie jest prawomocny.

Instruktor i egzaminator Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego miał wydawać nieprawdziwe zaświadczenia o odbytych kursach i zdanych egzaminach na żeglarza, sternika motorowodnego oraz licencje na holowanie narciarzy. Wszystko za łapówki. W taki nielegalny sposób patenty mogło uzyskać co najmniej kilkadziesiąt osób z całej Polski.

Na brzegu Jezioraka łabędź zaplątał się w żyłkę i sam nie mógł się z niej uwolnić. Był już na tyle zmęczony ratowaniem się z więzów, że bez oporu pozwolił oswobodzić się ludziom. Okazało się, że to Kubuś - znany mieszkaniec nabrzeża jeziora.

Po ponad roku od tragicznego wypadku na karuzeli i śmierci 9-letniego chłopca, właściciel wesołego miasteczka w Szczytnie (województwo warmińsko-mazurskie) usłyszał zarzuty narażenia chłopca na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Prokurator uznał, że mężczyzna był odpowiedzialny za bezpieczeństwo osób korzystających z karuzeli i stan techniczny sprzętu, który udostępniał. Podejrzany nie przyznał się do winy.