TVN24 | Wrocław

Na przystanku zaatakował ich nożownik. "Mężczyzna bronił żony, oboje w ciężkim stanie trafili do szpitala"

TVN24 | Wrocław

Aktualizacja:
Autor:
mjz//now//ib//gp
Źródło:
TVN24, Nowa Oleśnica
Małżeństwo zaatakowane przez nożownika jest w stanie ciężkim
Małżeństwo zaatakowane przez nożownika jest w stanie ciężkimTVN24 Wrocław
wideo 2/5
TVN24 WrocławMałżeństwo zaatakowane przez nożownika jest w stanie ciężkim

W Oleśnicy na Dolnym Śląsku 36-letni mężczyzna zaatakował nożem kobietę i mężczyznę. Został już zatrzymany. Rzeczniczka szpitala w Oleśnicy przekazała, że małżeństwo jest w ciężkim stanie.

Jak poinformowała aspirant Bernadeta Pytel z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy w piątek około godziny 19 doszło do ataku nożownika. Sprawcą miał się okazać 36-letni mężczyzna, który został już zatrzymany. Ranne osoby, mężczyzna i kobieta, zostały przetransportowane do szpitala.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Do zdarzenia doszło na ulicy Krzywoustego. 

Atak nożownika w OleśnicyNowa Oleśnica

Przypadkowy atak

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Dziewońska przekazuje, że atak był przypadkowy, a sprawca nie znał ofiar. - Para stała na przystanku i została zaatakowana. Mężczyzna stanął w obronie żony. Oboje trafili do szpitala, kobieta przeszła operację - mówi Dziewońska.

Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny i zabezpieczono ślady oraz dowody, w tym między innymi nóż. Śledczy ustalają, czy podejrzany o atak leczył się psychiatrycznie. Dopiero po zbadaniu możliwe będzie przeprowadzenie ewentualnych czynności z mężczyzną.

Kilka ran jamy brzusznej

Rzeczniczka szpitala w Oleśnicy Grażyna Hachoł przekazała, że 45-latka i jej 49-letni mąż są w ciężkim stanie. - Kobieta została ranna w brzuch, mężczyzna ma podcięte gardło - informuje, dodając, że 49-latka przetransportowano do szpitala we Wrocławiu.

Więcej informacji o stanie kobiety przekazała Gizela Jagielska, zastępca dyrektora ds. medycznych oleśnickiego szpitala. Lekarka operowała 45-latkę.

- Trafiła do nas w stanie ogólnym ciężkim, we wstrząsie krwotocznym. Miała kilka ran jamy brzusznej. To były poważne, głębokie rany. Pacjentka jest w stanie ciężkim na oddziale intensywnej terapii. Przeszła operację, najbliższe dni pokażą co będzie dalej - powiedziała Jagielska.

Lekarka o stanie zdrowia 45-letniej kobiety
Lekarka o stanie zdrowia 45-letniej kobietyTVN24 Wrocław

Autor:mjz//now//ib//gp

Źródło: TVN24, Nowa Oleśnica

Źródło zdjęcia głównego: Nowa Oleśnica

Pozostałe wiadomości