Ona zginęła w wybuchu gazu na Ukrainie, on pracował w Polsce i zaginął. Zostawili dwójkę małych dzieci

Autor:
tam/gp
Źródło:
tvn24.pl
Ciało mężczyzny znaleziono w stawie na terenie Bienowic
Ciało mężczyzny znaleziono w stawie na terenie BienowicGoogle Earth
wideo 2/5
Google EarthCiało mężczyzny znaleziono w stawie na terenie Bienowic

Andrij Czemeris, jeśli żyje, ma dziś 38 lat. Mężczyzna jednak od kilku lat nie nawiązał kontaktu z rodziną, a śledczy z Legnicy (województwo dolnośląskie) podejrzewają, że to właśnie obywatel Ukrainy może być osobą, której ciało - ponad rok temu - wyłowiono ze stawu. Prokuratorzy proszą wszystkich tych, którzy rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia o kontakt. Obywatel Ukrainy w rodzinnym kraju pozostawił dwójkę małych dzieci, jego żona zginęła w wybuchu gazu.

W styczniu 2020 roku w stawie w Bieniowicach znaleziono ciało. Dopiero badania pozwoliły na określenie płci zmarłego. Okazało się, że był to mężczyzna w wieku około 40 lat. Zginął kilka miesięcy wcześniej. Prawdopodobnie na przełomie lata i jesieni 2019 roku. By ustalić tożsamość zmarłego, śledczy zdecydowali się na opublikowanie zdjęcia zegarka, jaki mężczyzna miał przy sobie. OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Trop prowadzi do zaginionego obywatela Ukrainy

I choć początkowo telefony w prokuraturze się urywały, to żadna z informacji nie pozwoliła śledczym rozwiązać zagadki tożsamości zmarłego. Przełomem mogła być informacja od tajemniczej kobiety, która rozpoznała zegarek na srebrnej bransolecie z czarnym cyferblatem. Jednak kobieta do śledczych nigdy formalnie się nie zgłosiła.

Ponad rok po odnalezieniu ciała mężczyzny wciąż nie wiadomo, kim był. Ale śledczy mają kolejny trop. - Otrzymaliśmy wiarygodną informację od osoby zajmującej się poszukiwaniami osób zaginionych, głównie zza wschodniej granicy. Do tej osoby zgłosiła się rodzina obywatela Ukrainy Andrija Czemerisa. Mężczyzna ten w 2018 roku pracował na terenie Prochowic, a następnie zaginął bez śladu – przekazuje Radosław Wrębiak, szef Prokuratury Rejonowej w Legnicy. Andrij Czemeris na Ukrainie zostawił dwójkę małych dzieci. Jego żona zginęła w wybuchu gazu.

Prokuratorzy publikują zdjęcie Andrija Czemerisa i proszą o pomocProkuratura Rejonowa w Legnicy

Zgadza się wiek i wzrost. Polscy śledczy poproszą o pomoc Ukrainę

- Ta informacja jest dla nas o tyle istotna, że z protokołu sekcji zwłok wynika, że zarówno wiek i wzrost zmarłego zbliżone były do wieku i wzrostu zaginionego obywatela Ukrainy. Andrij Czemeris ma 170 centymetrów wzrostu i tyle miał nasz denat. Zaginiony mężczyzna miałby dziś 38 lat, a wiek zmarłego - w protokole z sekcji - oceniono na pomiędzy 35. a 42. rokiem życia – relacjonuje prokurator. I zapowiada: - W sprawie zwrócimy się do właściwych organów Ukrainy, by te przesłały nam próbki DNA do badań identyfikacyjnych. Prokuratorzy po raz kolejny apelują do osób, które mogą mieć jakiekolwiek informacje w tej sprawie. Szukają zwłaszcza osób, które posiadają wiedzę na temat zaginionego obywatela Ukrainy. Te można przekazywać prokuraturze, dzwoniąc pod numer 76 72 31 220 lub kontaktując się z policją.

Zegarek, który miał na sobie zmarły mężczyzna. Ma pomóc w ustaleniu jego tożsamościProkuratura Rejonowa w Legnicy
Ciało mężczyzny znaleziono w stawie w BieniowicachGoogle Maps

Autor:tam/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Prokuratura Rejonowa w Legnicy

Pozostałe wiadomości