Wrocław

Wrocław

Ma 565 metrów długości i po 350 latach połączy gminy leżące po dwóch stronach Odry. W Brzegu Dolnym kończy się budowa mostu. Dla mieszkańców oznacza to, że niebawem przez rzekę będą mogli przeprawić się o każdej porze.

Sprawa Piotra K. trafi do sądu. Były prezydent Wałbrzycha podejrzany jest o przekroczenie uprawnień. Według prokuratury, mężczyzna miał bezprawnie powołać członków rad nadzorczych spółek komunalnych. Podejrzany nie przyznał się do winy. Sprawą zajmie się wałbrzyski sąd rejonowy.

W październiku ubiegłego roku napadli na jubilera i ukradli biżuterię wartą ponad 278 tys. złotych. Byli poszukiwani listami gończymi. Po pół roku wpadli w ręce policji, a teraz prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia. Czterem mężczyznom grozi do 12 lat więzienia.

Nie ma kontenerów, nie ma informacji, jest za to wielki bałagan. Mimo, że z pierwszym dniem lipca w życie weszła ustawa śmieciowa, rewolucja jakby ominęła... Wrocław. – Zadeklarowaliśmy segregację śmieci, ale wciąż nie ma odpowiednich pojemników – denerwuje pan Zdzisław. A urzędnicy mu odpowiadają: - To okres przejściowy.

- Jesteśmy chorzy na stare auta, tego się już nie da wyleczyć - śmieją się organizatorzy, którzy miłością do samochodów z minionego wieku w weekend zarażali mieszkańców Karpacza. W niedzielę dobiegł końca kolejny już Międzynarodowy Zlot Pojazdów Zabytkowych.

Kiedy nadarzyła się okazja, uciekł z więzienia i przez trzy lata ukrywał się przed policją. Ta jednak nie ustępowała, aż wreszcie odnalazła uciekiniera na Śląsku. Teraz 46-latek z Jeleniej Góry wróci za kratki, za którymi może spędzić dodatkowe dwa lata.

Poznawał chłopców przez internet, zdobywał ich zaufanie, a później składał propozycje seksualne. Jednego z nich doprowadził do obcowania płciowego. 29-latek z rejonu Świdnicy został skazany na 8,5 roku więzienia. Po odbyciu kary przejdzie psychoterapię.

Zarzuty zakłócenia spokoju i porządku usłyszały kolejne cztery osoby, które tydzień temu miały przeszkodzić w wykładzie prof. Zygmunta Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim. Po dotychczasowych zatrzymaniach policji przed sądem staną 23 osoby.