Wrocław

Wrocław

Wpadli, gdy toczyli 100-litrową beczkę ze skradzionym paliwem

To była skrupulatnie zaplanowana kradzież z przerwą na imprezę i finałem w sądzie. - Zaintrygował nas widok młodych chłopców, którzy pchali po chodniku plastikową beczkę. Jak się okazało, było w niej 100 litrów spuszczonego z maszyn paliwa - mówi policja.

Zamień stare krzesło na bilet do teatru

- Pilnie potrzebujemy rekwizytów do nowego spektaklu, na który zaprosimy wszystkich, którzy obdarują nas zbędnymi meblami - apeluje Konrad Imiela z Teatru Muzycznego Capitol. W zamian za stare krzesła, stołki lub taborety teatr rozdaje bilety.

Szpital zapłaci 150 tysięcy złotych za śmierć pacjenta

Wrocławski szpital wojskowy popełnił błąd, który spowodował œśmierć pacjenta - uznała komisja ds. orzekania o zdarzeniach medycznych przy Dolnoœśląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu. Po negocjacjach, placówka zgodziła się wypłacić jego rodzinie 150 tys. zł.

Metropolitan Opera w kinie Helios

Transmisję "Napoju miłosnego" Gaetano Donizettiego, spektaklu nowojorskiej Metropolitan Opera, będzie można w sobotę zobaczyć we wrocławskim kinie Helios Nowe Horyzonty. To pierwszy z cyklu 12 spektakli, których bezpośrednie transmisje odbędą się we Wrocławiu.

"Prawdopodobnie nikt nie wie, jak się będzie zachowywał w czasie lotu"

- On prawdopodobnie nie bardzo wie i sądzę, że nikt nie wie, łącznie z ekspertami, którzy mu pomagali, jak się będzie zachowywał w czasie lotu - tak o wyczynie Felixa Baumgartnera mówił w TVN24 fizjolog sportu prof. Marek Zatoń. Z kolei płk rez. dr inż. Maciej Mroczkowski z Wojskowej Akademii Technicznej uważa, że skok Austriaka "jest pewnym znaczącym krokiem w kierunku powszechnego używania kosmosu do turystyki".

Spadochroniarze z Wrocławia: "Baumgartner to nasz człowiek"

On skoczy z ponad 36 kilometrów, będzie spadał swobodnie ponad 5 min i przekroczy prędkość dźwięku. Oni z zaciekawieniem śledzą doniesienia o planach Felixa Baumgartnera. - To nasz człowiek. Trzymamy za niego kciuki - mówią prekursorzy wysokich skoków spadochronowych w Polsce.

Odwołany wiceprezydent atakuje Dutkiewicza

- Obiecał, że znajdzie mi pracę, jak "sprawa przyschnie" - tak o Rafale Dutkiewiczu mówi dziś jego były już zastępca Michał Janicki. Twierdzi, że jego odwołanie ma chronić wizerunek prezydenta.

Prezydent we Wrocławiu: "Polska potrzebuje ambitnych celów"

- Do niedawna projektem, który uskrzydlał, była perspektywa Euro 2012. Na Dolnym Śląsku takim celem może być tytuł Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku - mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas wizyty we Wrocławiu. Po południu spotkał się z mieszkańcami Ząbkowic Śląskich.

Horowitz doktorem honoris causa

- Fotografia to dla mnie coś więcej niż pstryknięcie migawki – mówił fotograf Ryszard Horowitz po tym, jak odebrał doktorat honoris causa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W uroczystości wziął udział prezydent RP Bronisław Komorowski.

Tak ma wyglądać nowa Świdnicka

Więcej zieleni, przystanek z wielkim ekranem, galeria sztuki, kawiarnie i puby w miejscu podziemnego przejścia. Tak ma wyglądać nowa ul. Świdnicka w centrum Wrocławia. Ratusz zaprezentował właśnie projekt, który zwyciężył w konkursie na zagospodarowanie tego rejonu.

Zatrzymani w sprawie brutalnego pobicia

Policja we Wrocławiu zatrzymała kilku mężczyzn, którzy mogą mieć związek z brutalnym pobiciem. Jak podaje Radio Wrocław, ofiara była przez kilka dni więziona i torturowana na terenie ogródków działkowych.

Bezdomni i uzależnieni walczą o piłkarskie złoto

62 drużyny z 48 krajów, w tym z Polski, rywalizują o podium na piłkarskich mistrzostwach świata bezdomnych w Meksyku. Na boisku spotkało się 500 osób - nie tylko bezdomnych, ale także uzależnionych od alkoholu i narkotyków.

Horowitz na surowo w Sky Tower

- 20, 30 lat temu ludzie uważali mnie za osobę dziwną. Nie chcieli wierzyć, że pracuję aparatem analogowym, nie cyfrowym - mówi Ryszard Horowitz, który wywiesił swoje ulubione zdjęcia na placu budowy wrocławskiego Sky Tower. W poniedziałek artysta odbierze tytuł honoris causa na Akademii Sztuk Pięknych.

Wydziały zamiejscowe zamiast sądów rejonowych

Od nowego roku z mapy Dolnego Śląska zniknie sześć sądów rejonowych. Jednostki w Miliczu, Strzelinie, Wołowie, Jaworze, Kamiennej Górze i Lwówku Śląskim zostaną przekształcone w wydziały zamiejscowe większych sądów.

"Chodźcie z nami, zajaramy". Wolne Konopie we Wrocławiu

Niecałe 1000 osób przeszło w sobotnie popołudnie ulicami Wrocławia w Marszu Wyzwolenia Konopi. Krzyczeli "sadzić, palić, zalegalizować" i "chodźcie z nami, zajaramy". Organizatorzy spodziewali się ponad 4 tysięcy uczestników.

"Polska cała bez pedała" vs. "Mój chłopak jest księdzem". Policja w akcji

Dwie manifestacje, niemal jednocześnie i obok siebie, przeszły w sobotę w centrum Wrocławia. Pierwszą - "Marsz kominiarek" - zorganizowali członkowie Narodowego Odrodzenia Polski. Drugą - 4. Wrocławski Marsz Równości - zorganizowało stowarzyszenie Q Alternatywie. Policja zatrzymała ok. 50 narodowców, którzy pomimo zakończenia swojego pochodu nie rozeszli się.

Mostostal zerwał umowę. Budowa Forum Muzyki stanęła

Firma budująca Narodowe Forum Muzyki zerwała w piątek kontrakt i wkrótce ma opuścić plac budowy. Przyczyną konfliktu z miastem są błędy w projektach i żądanie przez wykonawcę 55 mln zł więcej niż ustalono w kontrakcie. Budowa stanęła pod znakiem zapytania i skończy się później niż planowano.

Zrzucane i przetapiane. Niemieckie pomniki w powojennym Wrocławiu

Były piękne i majestatyczne, ale na swoje nieszczęście - niemieckie. Z tego powodu, zaraz po wojnie zabytkowe pomniki władców spadły z cokołów. Przyszło to, co polskie - wyszydzany przez mieszkańców monument Chrobrego i uwielbiany przez maturzystów oraz rabusiów Fredro.