Wrocław

Wrocław

Prokuratura w Bolesławcu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Rafałowi B., ojcu 3,5-letniego Kacpra, który pod koniec kwietnia utonął w Kwisie w Nowogrodźcu na Dolnym Śląsku. Mężczyźnie zarzuca się narażenie chłopca na utratę życia lub zdrowia. Śledczy ustalili, że Kacper przed utonięciem zażył narkotyki pozostawione przez ojca w dostępnym miejscu.

Tego harcerze z Bolesławca się nie spodziewali. W lipcu na ich skrzynkę mailową dotarła wiadomość od kolekcjonera starych kamer i aparatów fotograficznych z Gdańska. - Poinformował, że jest w posiadaniu taśmy filmowej z obozu, który kiedyś organizował nasz hufiec – mówi - Barbara Chrościak, komendantka hufca ZHP Bolesławiec. Po blisko 50 latach mogli zobaczyć czym zajmowali się ich poprzednicy.

41-letni mieszkaniec Lubina (województwo dolnośląskie) został zatrzymany po tym, jak z okna bloku mieszkalnego wyrzucił królika. Mężczyzna przyznał się. Twierdził, że zwierzę hałasowało, więc w ten sposób postanowił pozbyć się go z domu. Teraz chce dobrowolnie poddać się karze.