Wrocław

Wrocław

Uśmiechnięci ludzie, małe dziecko beztrosko bawiące się z psem, żniwa i roboty gospodarskie - codzienne życie mieszkańców Mokrzeszowa (Dolnośląskie) i okolic pokazują zdjęcia znalezione na jednym ze strychów. Na niewielkich czarno-białych kadrach widać też to, co działo się na frontach drugiej wojny światowej. Wiadomo już, że autorem zdjęć był Walter Neumann, młody żołnierz i syn właściciela wiejskiej gospody. Teraz przed badaczami kolejne poszukiwania.

Policjant użył paralizatora, pies stracił wzrok. Wszystko wydarzyło się w Szewcach pod Wrocławiem. Policjant twierdzi, że pies go zaatakował. Rodzina pyta, jakim prawem funkcjonariusze wchodzą na teren posesji bez nakazu. Policjant rodzinę przeprosił, ale na przeprosinach może się nie skończyć.

Przed Sądem Okręgowym w Opolu rozpoczął się proces 33-letniego Rafała W., oskarżonego o podpalenie kamienicy w Prudniku, w wyniku czego zmarł jeden z lokatorów, a dwóch zostało rannych. Na ławie oskarżonych zasiada też jego 56-letni ojciec - Adam W., który nie udzielił pomocy mieszkańcom domu.

Łącznie 541 zdarzeń związanych głównie z silnymi wiatrami odnotowali od poniedziałkowego popołudnia na terenie województwa śląskiego strażacy z tego regionu. Uszkodzonych zostało blisko 30 dachów. We wtorek rano prądu nie miało ponad 3,3 tysiąca odbiorców. Ewakuowano również 171 osób przebywających na czterech obozach dla młodzieży.

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu zajął się sprawą trzech mężczyzn oskarżonych o handel ludźmi i zmuszanie do prostytucji nieletnich chłopców. Nastolatków wywożono do agencji towarzyskiej w niemieckim Essen. Sąd podtrzymał wyrok sześciu lat więzienia dla głównego oskarżonego. Zniósł jednak instytucję nadzwyczajnego złagodzenia kary zastosowanej wobec dwóch pozostałych oskarżonych członków grupy.