Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 11°C 16°C 11°C Zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: gorąco i upalnie. W wielu regionach zagrzmi

  20-06-2019 06:18 Warunki biometeo będą neutralne

  W wielu regionach pojawią się burze

  PAP/Darek Delmanowicz

  W czwartek w całym kraju spodziewane są burze, którym towarzyszyć będą opady deszczu i porywisty wiatr. Termometry pokażą maksymalnie 32 stopnie Celsjusza.

  Czwartkowy poranek będzie przeważnie słoneczny. W ciągu dnia zaobserwujemy rozwój zachmurzenia kłębiastego. Po południu synoptycy prognozują przelotny deszcz i burze, w czasie których spadnie do 10-20 litrów na metr kwadratowy. W porywach burzowych wiatr rozpędzi się do 60-90 kilometrów na godzinę. Miejscami, szczególnie na Pomorzu, Kujawach, w centrum i na Śląsku, możliwe są opady gradu, a nawet trąby powietrzne. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 27 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 32 st. C na Dolnym Śląsku. Wiać ma słabo i umiarkowanie, z kierunków zmieniających się.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza będzie oscylować wokół 60-80 procent. W całym kraju będzie upalnie, a miejscami parno. Warunki biometeorologiczne okażą się neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Rano słonecznie, potem wzrost zachmurzenia. Synoptycy prognozują przelotny deszcz i burze, w czasie których spadnie do 10-20 l/mkw., a wiatr powieje do 60-90 km/h. Możliwe są opady gradu. Termometry wskażą maksymalnie 29 st. C. Południowo-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie spadnie. W Gdańsku w południe na barometrach zobaczymy 1021 hPa.

  KRAKÓW

  Rano słonecznie, potem wzrost zachmurzenia. Mogą pojawić się przelotne opady deszczu i burze, w czasie których spadnie do 10-20 l/mkw. W porywach burzowych powieje do 60-90 km/h. Temperatura maksymalna sięgnie 30 st. C. Z południowego zachodu wiać ma słaby wiatr. Ciśnienie spadnie, w południe barometry pokażą 987 hPa.

  POZNAŃ

  Rano słonecznie, potem wzrost zachmurzenia. Mogą pojawić się przelotne opady deszczu i burze. W czasie burz możliwe są opady deszczu rzędu 10-20 l/mkw. i porywy wiatru do 60-80 km/h. Temperatura

  maksymalna nie przekroczy 31 st. C. Z północnego zachodu powieje słabo i umiarkowanie. Ciśnienie spadnie, w południe wyniesie 1008 hPa.

  WARSZAWA

  Rano słonecznie, po południu możliwe są przelotne opady deszczu i burza, w czasie której spadnie do 10-20 litrów na metr kwadratowy i porywy wiatru do 60-80 km/h. Temperatura maksymalna sięgnie 30 st. C. Wiatr będzie przeważnie słaby, z południowego zachodu. Ciśnienie spadnie, w południe wyniesie 996 hPa.

  WROCŁAW

  Rano słonecznie, potem wzrost zachmurzenia. Synoptycy prognozują przelotny deszcz i burze z opadem do 10-20 litrów deszczu na metr kwadratowy i porywami wiatru do 60-90 km/h. Możliwe są opady gradu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 32 st. C. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie spadnie, w południe będzie 1002 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....