USA

USA

Clinton ucieka Trumpowi. Wyraźna przewaga w sondażach

Kandydatka Partii Demokratycznej Hillary Clinton ma 12 pkt. przewagę nad swoim republikańskim rywalem Donaldem Trumpem - wynika z najnowszego sondażu telewizji ABC. W badaniu co drugi ankietowany popiera Clinton, a 38 proc. wskazuje na Trumpa.

Ciężarówka zmiotła z drogi 24 samochody. Kilkanaście osób rannych

Rozpędzona ciężarówka staranowała w Arizonie 24 pojazdy. Rannych w wypadku zostało co najmniej siedemnaście osób. Ciężarówka wioząca bydło jechała zbyt szybko i nie zdążyła wyhamować. Cudem nikt nie zginął. Ciężej rannych transportowano helikopterami do szpitala. Droga była zamknięta przez dziewięć godzin. Kilkadziesiąt cieląt, które wieziono w ciężarówce, wyszło z wypadku bez szwanku.

Legenda amerykańskiej lewicy nie żyje

Tom Hayden, wieloletni działacz społeczny, aktywista amerykańskiej lewicy i polityk, a prywatnie przez blisko 20 lat mąż aktorki Jane Fondy, zmarł po długiej chorobie w wieku 76 lat w Kalifornii - podał w nocy z niedzieli na poniedziałek "Los Angeles Times".

Szykują się zmiany dla podróżujących samolotami. Dostaniesz zwrot opłat?

Szykują się duże zmiany dla podróżujących samolotami. W Stanach Zjednoczonych zaproponowano bowiem nowe przepisy dotyczące odszkodowań za zgubiony bagaż. Po wejściu zmian przewoźnik mógłby pójść wręcz z torbami przez obowiązek zwrotu opłat bagażowych, gdy walizki nie docierają na czas. Regulacja, nad którą pracuje administracja Baracka Obamy, ma chronić pasażerów linii lotniczych, bo - jak się okazuje - opóźnienia w przewozie bagażu to nagminny problem. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Co zrobią zwolennicy Trumpa, jeżeli przegra?

Tylko połowa zwolenników Partii Republikańskiej i Donalda Trumpa zaakceptuje ewentualne zwycięstwo jego demokratycznej rywalki Hillary Clinton - wynika z opublikowanego w piątek sondażu Reuters/Ipsos. W przypadku Demokratów wskaźnik ten wynosi 70 proc.

USA "podzielają zaniepokojenie" wolnością słowa na Węgrzech

- Jako przyjaciel i sojusznik, zachęcamy węgierski rząd do zapewnienia obywatelom środowiska otwartych mediów - napisał amerykański Departament Stanu. Waszyngton "podziela zaniepokojenie" wielu organizacji z powodu "ciągłego kurczenia się wolności mediów" na Węgrzech.

Kerry widzi szansę. Ci, którzy mieli nie strzelać, nie strzelają

Sekretarz stanu John Kerry zaapelował do rebeliantów Huti o przestrzeganie zawieszenia broni. Walcząca z nimi koalicja państw arabskich twierdzi, że złamali oni rozejm 43 razy w ciągu dwóch dni. Pociski wystrzelone przez rebeliantów miały spowodować śmierć dwóch osób w Arabii Saudyjskiej.

Clinton i Trump przy jednym stole. "Najbardziej lodowate miejsce na ziemi"

Hillary Clinton i Donald Trump znaleźli się w niecodziennej sytuacji. Na dobroczynnym przyjęciu siedzieli niemal obok siebie, ale postanowili się ignorować. Siedzący między nimi arcybiskup żartował, że trafił do lodowatego miejsca. Żartowali też z siebie i Clinton, i Trump. Republikanin nie mógł jednak powstrzymać się od poważniejszych ataków, za co został wybuczany.

Ekstradycja coraz bliższa. Apelacja barona narkotykowego odrzucona

Sąd odrzucił apelację obrony barona narkotykowego Joaquina "El Chapo" Guzmana, która starała się powstrzymać jego ekstradycję do USA. Adwokat "El Chapo", Andres Granados, który zaskarżył tę decyzję również w Sądzie Najwyższym, zapowiada dalszą walkę.

Prezydent Filipin ogłasza "separację" od USA

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte zadeklarował w Pekinie podczas spotkania z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem zamiar "odseparowania się" od swego sojusznika, USA, i zbliżenia do Chin, co oznaczałoby nowy układ sił w regionie.

Trump uzna wynik wyborów. Stawia jednak warunek

Donald Trump, kandydat Partii Republikańskiej na prezydenta, zmienił zdanie w sprawie akceptacji wyników wyborów. Podczas wiecu w Ohio zapowiedział, że uzna go jeśli uzna go za "przejrzysty". Zastrzegł jednocześnie prawo do zaskarżenia wyniku, jeśli będzie on wątpliwy.

"NYT": Rosja gromadzi pociski. USA myślą nad reakcją

USA sądzą, że Rosja kontynuuje program budowy pocisków manewrujących mimo protestów administracji Baracka Obamy, która twierdzi, że narusza to układ INF o likwidacji pocisków rakietowych średniego i krótszego zasięgu - pisze "New York Times".

"Jakaż z niej paskudna kobieta". Trump nie umiał się powstrzymać

"Od tego zaczął się zjazd (ang. slide) Trumpa" - oceniła telewizja CNN wymianę zdań kandydatów na prezydenta USA, w której spierali się oni o to, jaką politykę prowadzić względem Rosji i Władimira Putina. Oboje zarzucili rywalowi bycie "marionetką". W środę wieczorem odbyła się ostatnia debata Donalda Trumpa i Hillary Clinton, którą według pierwszego sondażu wygrała kandydatka demokratów.