USA

USA

Pokaźnych rozmiarów bryła lodu spadła na samochód jednej z mieszkanek amerykańskiego stanu Connecticut. Pojazd został doszczętnie zniszczony.

Amatorskie nagranie uchwyciło moment tuż po ewakuacji samolotu na lotnisku w Filadelfii. Przerażeni pasażerowie ruszyli do ucieczki, nikomu jednak nic się nie stało. - Mój samolot właśnie się rozbił - napisała na Twitterze jedna z pasażerek.

Władze Ukrainy zwróciły się do USA z prośbą o pomoc wojskową w związku z agresją Rosji na Krymie i jej manewrami wojskowymi przy wschodniej granicy kraju. Chodzi zarówno o wsparcie w zakresie dostarczenia broni, jak i organizacyjne - podała agencja Reutera powołując się na dwóch amerykańskich oficjeli.

Sekretarz stanu USA John Kerry zapowiedział w czwartek w amerykańskim Senacie, że Waszyngton i UE podejmą wobec Rosji natychmiastowe "poważne kroki", jeśli dokona aneksji Krymu. Szef dyplomacji mówił też, że według amerykańskich ocen, na Krymie jest teraz 45 tys. rosyjskich żołnierzy.

Na wschodzie USA potężne śnieżyce paraliżują komunikację, a władze zdecydowały o wprowadzeniu w 14 hrabstwach Nowego Jorku stan wyjątkowy i zamknięto szkoły i urzędy. W tym regionie także silne oblodzenie i wichury doprowadziły do zerwania sieci energetycznych odcinając od prądu ponad tysiąc gospodarstw. Narodowa Służba Meteorologiczna ostrzega, że lokalnie może przybyć nawet 60 cm śniegu.

Skutkiem gwałtownego wzrostu temperatury w centrum amerykańskiego stanu Montana jest powódź. Ocieplenie stopiło śnieg zalegający w górach Bull (część pasma górskiego Gór Skalistych), co gwałtownie podniosło poziom lokalnej rzeki. Tworzące się na niej zatory lodowe przyczyniły się do zalania okolicy, a także zmusiły kilkadziesiąt rodzin do opuszczenia swoich domów.

Biały Dom poinformował w środę, że podjęta tego dnia przez ministerstwo energetyki USA decyzja w sprawie sprzedaży ropy z amerykańskich rezerw strategicznych nie ma związku z kryzysem na Ukrainie. Zdaniem niektórych ekspertów jest to jednak "sygnał dla Rosji".

Dzika przyroda niespodziewanie wdarła się do jednej ze szkół w amerykańskim Maryland. Szukały w niej schronienia trzy jelenie ścigane przez psy. Z opresji cało wyszedł tylko jeden z nich, a po dramatycznym pościgu placówka wymagała całodziennego sprzątania.

Skazany na karę śmierci za zabójstwo Amerykanin Glenn Ford po 26 latach wyszedł we wtorek na wolność po tym, jak sąd oczyścił go z zarzutów. Mężczyzna, który od początku mówił, że jest niewinny, obecnie ma 64 lata.

Amerykański lotniskowiec USS George H.W. Bush zacumował w Antalyi na południowym wybrzeżu Turcji. Okręt ma wspierać działania VI Floty w rejonie Morza Śródziemnego.