Dostęp do broni w USA

Dostęp do broni w USA

Dwie osoby zginęły, a trzecia została ranna w wyniku strzelaniny, do której doszło w poniedziałek na kampusie amerykańskiej uczelni Texas A&M.

Mężczyzna, który otworzył ogień podczas niedzielnego nabożeństwa w kościele w miasteczku White Settlement w Teksasie, nie żyje - poinformowała miejscowa policja. Napastnika zastrzelili pracownicy ochrony kościoła. W strzelaninie zginęły dwie osoby, jedna walczy o życie w szpitalu. - Widzisz, jak życie przebiega ci przed oczami. Martwiłam się o moje dziecko - powiedziała jedna z kobiet, świadek ataku.

W mieście Katy w Teksasie mężczyzna postrzelił fryzjera, bo był niezadowolony z fryzury swojego syna. Jak podaje policja, "chłopiec był świadkiem tego, co zrobił jego ojciec". Ofiara została przewieziona do szpitala, sprawca zbiegł i jest poszukiwany przez policję.

Cztery osoby zginęły, a co najmniej sześć zostało rannych w ataku z użyciem broni palnej we Fresno w Kalifornii. Do tragedii doszło w niedzielę wieczorem czasu lokalnego, w czasie rodzinnego przyjęcia. Strzały oddano prawdopodobnie z ukrycia - podała policja. - Moje serce kieruję ku rodzinom ofiar tego bezsensownego ataku - powiedział zastępca szefa policji z Fresno.

W czasie międzyszkolnego meczu futbolu amerykańskiego w jednym z liceów w stanie New Jersey doszło do ataku z użyciem broni palnej. Strzały wywołały panikę na trybunach oraz na boisku. Władze przekazały, że dwie osoby zostały ciężko ranne. Na razie nie ma informacji o napastniku.