Transport

Transport

2,2 mld dolarów - tyle po dziewięciu miesiącach 2016 roku wynosi strata firmy Uber Technologies. Tylko w trzecim kwartale firma, której aplikacja łączy pasażerów z kierowcami, odnotowała ponad 800 mln dolarów starty. Jednocześnie wycena firmy rośnie.

Kierowcy Ubera wzywają dziś do strajku, chcą w ten sposób wymóc wyższe zarobki. Jak dodają, stawki obniżają m.in. Ukraińcy, którzy gotowi są jeździć za kilka złotych za godzinę. Firma Uber uspokaja, że strajk "nie spowoduje jakichkolwiek utrudnień dla pasażerów" i dodaje, że zdecydowana większość kierowców jeżdżących z aplikacją jest zadowolona. Ale z sytuacji na rynku nie są zadowoleni także taksówkarze, ktorzy z kolei narzekają na konkurencję Ubera.

Niemiecki parlament rozszerzył w środę obowiązkowe opłaty dla samochodów ciężarowych na wszystkie drogi krajowe w Niemczech. Obecnie myto obowiązuje na autostradach i na wybranych drogach krajowych. Zgodnie z decyzją Bundestagu, od połowy 2018 r. obejmie całą sieć większych dróg.

Pasażerowie PLL LOT od czwartku będą mogli z przesiadką w Tokio polecieć do trzech miast w Japonii: Sapporo, Sendai i Fukuok, kupując jeden bilet - poinformowała w poniedziałek spółka. Umożliwia to rozszerzona współpraca między LOT-em a japońską linią ANA.

Niemieckie linie lotnicze Lufthansa ogłosiły, że od 18 czerwca zawieszą połączenia z Wenezuelą w związku z poważnymi problemami gospodarczymi tego kraju, a także polityką jego władz - podaje w niedzielę BBC na swojej stronie internetowej.

Czym będziemy jeździć w przyszłości? Mamy wysyp futurystycznych pomysłów a wśród nich takie, które przeszły już do fazy testów próbnych. Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR ocenia, które z nich mają największe szanse na realizację i które mogą znaleźć swoje zastosowanie nad Wisłą.

Remont trzech odcinków drogi krajowej nr 19 i zabezpieczenie osuwiska przy drodze krajowej nr 73 w miejscowości Bukowa – m.in. te inwestycje zostaną zrealizowane w tym roku na Podkarpaciu przez rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Tysiące osób odczuje dziś strajk Lufthansy, przez który niemiecki przewoźnik musiał odwołać niemal 900 lotów. To zła wiadomości także dla polskich pasażerów, bo część z tych zaplanowanych do i z Polski również nie odbędzie się. Pocieszeniem może być to, że w przypadku znacznego opóźnienia lub odwołania lotu klientom należy się odszkodowanie.