Manifestacje KOD

Manifestacje KOD

Rusza śledztwo w sprawie losowania sędziego w procesie działaczy KOD

Prokuratura Rejonowa w Giżycku wszczęła śledztwo w sprawie losowania sędziego referenta w procesie apelacyjnym działaczy Komitetu Obrony Demokracji o zakłócenie uroczystości otwarcia wystawy o generale Władysławie Andersie w 2016 roku w Archiwum Państwowym w Suwałkach. - Prokuratura zgromadziła dokumenty i wezwała sędziów w charakterze świadków - przekazał rzecznik olsztyńskiej prokuratury Krzysztof Stodolny.

Faktury na 121 tysięcy złotych. Ruszył proces Mateusza Kijowskiego

Przed Sądem Rejonowym w Pruszkowie ruszył we wtorek proces byłego lidera Komitetu Obrony Demokracji Mateusza Kijowskiego i byłego skarbnika KOD-u Piotra Ch. Obaj są oskarżeni o przywłaszczenie funduszy organizacji i poświadczenie nieprawdy. Chodzi o fikcyjne - zdaniem prokuratury - faktury na sumę 121 tysięcy złotych.

Mateusz Kijowski odchodzi z KOD

Mateusz Kijowski zapowiedział w środę, że odchodzi z Komitetu Obrony Demokracji, bo - jak podkreśla - stowarzyszenie, któremu liderował, odeszło od wartości, które mu przyświecały w momencie założenia. Kijowski nie zdradza swoich planów na przyszłość.

"Oczekujemy jasnego stanowiska, czy PiS pochwala przemoc na polskich ulicach"

To sprawa, która powinna trafić do Komisji Etyki Poselskiej - powiedziała Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna). - Oczekujemy jasnego stanowiska prezesa PiS - zaznaczył Jan Grabiec (PO). To reakcje na słowa rzeczniczki PiS Beaty Mazurek, która komentując bójkę manifestantów z Komitetu Obrony Demokracji z działaczami Młodzieży Wszechpolskiej, powiedziała, że "to nie powinno mieć miejsca, ale ich rozumie".

"Polska brunatnieje i oni muszą to wreszcie zrozumieć"

Jestem zdruzgotany tym, co robi PiS. Przez ten cały czas od zdarzeń w Radomiu, nie mamy ani jednego zdania potępienia ani od ministra Błaszczaka, ani pani premier, ani prezydenta - powiedział w "Jeden na jeden" przewodniczący klubu PO Sławomir Neumann. - Polska staje się brunatna, Polska brunatnieje i oni muszą to wreszcie zrozumieć - dodał.

Kto zaczął bójkę w Radomiu? Nowe nagranie

W internecie pojawiło się nowe nagranie z bójki, do której doszło pomiędzy członkami Komitetu Obrony Demokracji a działaczami Młodzieży Wszechpolskiej w czasie sobotniej manifestacji KOD w Radomiu. "Lepszego dowodu na to, kto jest sprawcą, a kto ofiarą, już nie będzie" - napisał użytkownik Twittera, który opublikował materiał.