Jacek Protasiewicz

Jacek Protasiewicz

W ogóle nie boję się tych zarzutów - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 Jacek Protasiewicz o konsekwencjach, jakie mogą mu grozić za incydent na lotnisku we Frankfurcie. - Nie obawiam się, ponieważ wiem, że nie popełniłem przestępstwa - tłumaczył.

Jacek Protasiewicz był twarzą i szefem kampanii wyborczej PO do europarlamentu. Już nie jest, bo po skandalu na lotnisku we Frankfurcie jego twarz stała się raczej antyreklamą partii. W sobotę zrezygnował ze startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Historii cienkiej granicy między sukcesem i klęską polityka przyjrzał się reporter "Czarno na Białym".

- Nie ma usprawiedliwienia dla tego typu zachowań - tak rzeczniczka rządu skomentowała incydent na niemieckim lotnisku z udziałem europosła PO Jacka Protasiewicza. Jego tłumaczenia uznała za niepotrzebne ("wielka frustracja") i zapowiedziała, że co do konsekwencji dla Protasiewicza "decyzje zostaną podjęte w najbliższych dniach czy godzinach".

Skandal na lotnisku we Frankfurcie z udziałem Jacka Protasiewicza. Europoseł PO był pijany, zachowywał się agresywnie wobec służb lotniska - tak donosi niemiecki "Bild". Poseł atak odpiera i przyznaje, że na lotnisku był, ale nie pijany, a niemiecki celnik go prowokował wielokrotnie używając słowa "raus". Tłumaczenia wiceszefa europarlamentu nie wszystkich przekonały. Jednym z nich jest premier Donald Tusk. Co dalej ze skandalem i Protasiewiczem?

- Zadowolony z siebie debil, zadowolony z siebie kretyn, który nie widzi, że jest kretynem - tak zachowanie europosła PO Jacka Protasiewicza na konferencji prasowej dotyczącej jego "lotniskowego incydentu" komentował Janusz Palikot. Jego zdaniem polityk powinien zostać pozbawiony wszystkich funkcji krajowych.

Jacek Protasiewicz "w sprawie, w której nie jest czysty, nie powinien się tłumaczyć" i jej "nie rozwlekać", a po prostu przeprosić - uznał w "Faktach po Faktach" senator Marek Borowski. Marek Jurek z Prawicy RP dodał, że wiceszef Parlamentu Europejskiego, który w czasie zatrzymania na lotnisku we Frankfurcie miał mówić m.in. o Hitlerze i Auschwitz, używał skojarzeń "na poziomie gimnazjalisty, oglądającego filmy wojenne".

Głos ws. lotniskowego incydentu europosła PO Jacka Protasiewicza zabiera Przemysław Wipler, który sam jeszcze kilka miesięcy temu brał udział w podobnego rodzaju wydarzeniu z promilami w tle. "Pięć piw dla chłopaków szukających roboty w KGHM :-)" - napisał na Twitterze polityk.

Niemieccy policjanci zawiadomili prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez europosła PO Jacka Protasiewicza. Polityk miał się awanturować we wtorek wieczorem podczas przekraczania punktu kontroli celnej na lotnisku we Frankfurcie. Jak poinformowała rzeczniczka prokuratury we Frankfurcie, śledztwo rozpocznie się dopiero wtedy, gdy Parlament Europejski uchyli immunitet Jackowi Protasiewiczowi.

- Niezależnie od tego, jak niestosowne było zachowanie celników niemieckich, niestosowne jest również zachowanie posła Protasiewicza - ocenił Donald Tusk, komentując incydent z udziałem europosła, do którego doszło na lotnisku we Frankfurcie. Premier zapowiedział, że w ciągu najbliższych kilku dni zostanie podjęta decyzja, co do przyszłości Protasiewicza jako szefa polskiej delegacji w EPP.

Nie stawiałem oporu i nie popełniłem żadnego przestępstwa, o czym zaświadczy monitoring - mówił na konferencji prasowej europoseł Jacek Protasiewicz, tłumacząc się z incydentu z celnikami i policją na lotnisku we Frankfurcie. Niemiecka gazeta "Bild" podała, że polityk wywołał skandal na lotnisku we Frankfurcie. Miał być pod wpływem alkoholu i zachowywać się agresywnie. - Rozmowa (z funkcjonariuszami) była emocjonalna, wewnętrznie się gotowałem, ale powstrzymywałem się, aby nie przekroczyć granicy. Myślę, że byłem prowokowany - stwierdził Protasiewicz.

- Rewolucja trwa i najważniejsze jest teraz, żeby jedna banda nie została zastąpiona przez drugą - tak o pierwszych reakcjach Majdanu na nazwiska kandydatów na członków nowego ukraińskiego rządu mówił w "Kropce nad i" Jakub Parusiński z "Kyiv Post". Co na to Rosja? Na to pytanie odpowiedzi szukali Stanisław Ciosek i Jacek Protasiewicz.

Jerzy Michalak, wrocławski radny z klubu prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza, jest kandydatem na nowego wicemarszałka województwa. Propozycja jest efektem rozszerzenia koalicji w sejmiku wojewódzkim o związane z Dutkiewiczem ugrupowanie Obywatelski Dolny Śląsk. Formalnie zmiany mają wejść w życie w środę.

Zarząd regionu dolnośląskiego Platformy Obywatelskiej jednogłośnie poparł w sobotę rozszerzenie koalicji w sejmiku województwa o klub radnych Obywatelski Dolny Śląsk, któremu lideruje prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. We władzach samorządu będą zmiany.