Firmy komputerowe

Firmy komputerowe

Cisco szuka pracowników. Zwiększy zatrudnienie dwukrotnie

Amerykański koncern informatyczny Cisco, który w swoim krakowskim centrum zatrudnia około 500 pracowników, zamierza w najbliższych 2 latach zwiększyć zatrudnienie do ponad tysiąca osób. Pod koniec br. oddane zostanie do użytku trzecie, największe biuro Cisco w Krakowie.

Kto zostanie królem "internetu rzeczy"? Telekomy kontra technologiczni giganci

"Internet rzeczy" szybko staje się kolejnym wielkim rynkiem niezwykle atrakcyjnym dla największych firm komputerowych i telekomunikacyjnych - pisze "Financial Times". Między takimi gigantami, jak Apple, Google, Vodafone i Deutsche Telekom rozegra się batalia o to, czyja technologia zdobędzie status światowego standardu.

Zombie, naziści i rycerze. Nie tylko "Wiedźmin" podbija światowe rynki

"Siekanki", w których pokonujemy hordy zombie i demonów i "strzelanki", w których wcielamy się w postać żołnierza - to tylko niektóre polskie gry komputerowe, które z powodzeniem szturmują zagraniczne rynki. Jest o co walczyć, bo światowy rynek gier wart jest wart blisko 100 mld dol. A w kolejce do tego "tortu" czekają następne produkcje znad Wisły.

YouTube "zabije" małe wytwórnie płytowe? "Warunki bardzo niekorzystne"

Niezależne wytwórnie biją na alarm: usługa streamingu planowana przez YouTube może zabić branżę. Ich zdaniem warunki na jakich mają udostępniać swoją muzykę są nie do przyjęcia. Z kolei odmowa ich podpisania oznacza stratę zysków z tytułu reklam wyświetlanych przy teledyskach.

"Fire", czyli smartfon 3D Amazona już na rynku

Szef Amazona Jeff Bezos zaprezentował w środę długo oczekiwany smartfon o nazwie "Fire". Urządzenie ma kosztować około 200 dolarów i jest wyposażone w ekran umożliwiający korzystanie z technologii 3D.

Rewolucja w łóżku. Będziemy spać krócej i lepiej?

Żyjemy coraz szybciej i przez to coraz bardziej szkoda nam czasu na sen. Nic więc dziwnego, że pojawiają się wynalazki i aplikacje, które mają efektywniej wykorzystać czas, kiedy pozostajemy w objęciach Morfeusza. Być może dzięki nim już niedługo będziemy wysypiali się w zaledwie 3-4 godziny.