TVN24 | Świat

Ukraińska armia: trwa operacja przeciwko wojskom rosyjskim okupującym Wyspę Węży

TVN24 | Świat

Autor:
ft//now
Źródło:
PAP
Ukraińcy zestrzelili rosyjski śmigłowiec nad Wyspą Węży [8.05.2022]
Ukraińcy zestrzelili rosyjski śmigłowiec nad Wyspą Węży [8.05.2022]Reuters
wideo 2/21
ReutersUkraińcy zestrzelili rosyjski śmigłowiec nad Wyspą Węży [8.05.2022]

Siły rosyjskie, które okupują Wyspę Węży na Morzu Czarnym, są wciąż atakowane przez wojska ukraińskie - przekazała w sobotę w telewizji państwowej Natalia Humeniuk, rzeczniczka Dowództwa Operacyjnego Południe Sił Zbrojnych Ukrainy. Jak dodała, w związku z prowadzoną operacją obowiązuje "cisza informacyjna".

Natalia Humeniuk powiedziała, że "operacja trwa" i siły ukraińskie "nadal prowadzą ataki". Zastrzegła przy tym, że obowiązuje "cisza informacyjna" w związku z operacją. Przypomniała, że w wyniku wcześniejszych ostrzałów trafiona została rosyjska stacja radarowa. Zniszczono również dwa zestawy rakietowe Pancyr.

Atak Rosji na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl >>>

- Mamy też informację o udanym ataku na skupisko sprzętu i siły żywej przeciwnika. Ustalamy szczegóły i później podamy informację - powiedziała Humeniuk.

Walki o Wyspę Węży

O atakach w rejonie Wyspy Węży armia ukraińska informuje od około tygodnia. Zapewniała, że trafiony został rosyjski holownik transportujący żołnierzy na wyspę. Później informowano o uderzeniach m.in. na stację radarową i rosyjski system przeciwlotniczy na wyspie.

Wojska rosyjskie zajęły Wyspę Węży na początku inwazji na Ukrainę, rozpoczętej 24 lutego. Armia ukraińska informowała na początku czerwca, że Rosjanie rozmieścili na wyspie zmodernizowane systemy rakiet przeciwlotniczych, stacje walki elektronicznej i inną broń oraz sprzęt, by zapewnić osłonę dla ewentualnego desantu lub zmasowanego ostrzału Odessy.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft//now

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości