Nowe zdjęcia rosyjskiego konwoju w pobliżu Kijowa. Reuters: siły rozproszone i przegrupowane

Źródło:
PAP
Na zdjęciach satelitarnych widać rosyjski konwój wojskowy w pobliżu lotniska Antonowa
Na zdjęciach satelitarnych widać rosyjski konwój wojskowy w pobliżu lotniska Antonowa TVN24, Maxar Technologies
wideo 2/2
Na zdjęciach satelitarnych widać rosyjski konwój wojskowy w pobliżu lotniska Antonowa TVN24, Maxar Technologies

Zdjęcia satelitarne wskazują na przegrupowanie rosyjskiego konwoju w pobliżu Kijowa - poinformowała w czwartek agencja Reutera, powołując się na amerykańską firmę Maxar, zajmującą się między innymi obsługą satelitów okołoziemskich.

Rosyjski konwój wojskowy widziany po raz ostatni w pobliżu lotniska Antonowa znajdującego się na północnym-zachodzie od stolicy Ukrainy, Kijowa, rozproszył się i został przegrupowany - poinformował Maxar.

Zdaniem firmy oddziały rosyjskiej armii poruszają się w pobliżu lotniska, a wysunięte dalej na północ jednostki ustawiły się w pobliżu wsi Łubianka, przygotowując haubice do wystrzału.

W Kijowie ogłoszono alarm przeciwlotniczy - poinformowała w nocy z czwartku na piątek na Telegramie Rada Miasta Kijowa. "Prosimy wszystkich o udanie się do schronów" - napisano. Komunikat sporządzono w języku ukraińskim oraz angielskim.

Sztab Generalny Ukrainy: utrzymujemy obronę

Wojska ukraińskie odpierają ataki i powstrzymują rosyjskie działania ofensywne na wszystkich kierunkach - podał w czwartek w wieczornym komunikacie Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

"W ciągu dnia na kierunku poleskim i wołyńskim siły ukraińskie wyparły wroga na niekorzystne dla niego pozycje" - poinformowano w komunikacie, dodając, że w ciągu dnia udało się wyzwolić miejscowość Bakłanowa Murawyjka na północny wschód od Kijowa.

Obrona stolicy utrzymuje pozycje, a obiekty infrastruktury krytycznej miasta są chronione - wskazano. Sztab zapewnił, że siły rosyjskie "zostały zatrzymane na wszystkich kierunkach i ponoszą istotne straty". "Napastnicy skupili się na rozpowszechnianiu dezinformacji i propagandy wszystkim dostępnymi kanałami informacyjnymi" – podano.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO:

Autorka/Autor:asty//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: