Rodzina królewska w żałobie. Oświadczenie Pałacu Buckingham

Źródło:
BBC, Sky News, TVN24.pl

Nie żyje Thomas Kingston, małżonek Lady Gabrielli Kingston, członkini brytyjskiej rodziny królewskiej. Zmarł w niedzielę, w wieku 45 lat. "Jego śmierć jest wielkim szokiem dla całej rodziny" - przekazał Pałac Buckingham w wydanym we wtorek oświadczeniu. Król Karol III i królowa Kamila złożyli kondolencje najbliższym.

W niedzielę, w wieku zaledwie 45 lat, zmarł Thomas Kingston – brytyjski finansista, małżonek Lady Gabrielli Kingston, córki księcia Kentu. "Był wyjątkowym człowiekiem, który rozświetlał życie wszystkich, którzy go znali. Jego śmierć jest wielkim szokiem dla całej rodziny" - przekazał w wydanym we wtorek oświadczeniu Pałac Buckingham w imieniu wdowy i najbliższych zmarłego. Jeszcze tego samego dnia rzecznik pałacu przekazał im kondolencje w imieniu króla Karola III i królowej Kamili. Monarchowie łączą się w żałobie "po ukochanym członku rodziny" ze wszystkimi, którzy znali Thomasa.

ZOBACZ TEŻ: Książę William nie wziął udziału w nabożeństwie w intencji zmarłego ojca chrzestnego. "Sprawy osobiste"

Thomas Kingston nie żyje

Przyczyny śmierci 45-latka nie są jeszcze znane. Z informacji przekazanych przez przedstawicieli brytyjskiej policji wynika, że wykluczony został udział osób trzecich, a okoliczności zgonu uznano za niebudzące podejrzeń - informuje BBC.

Thomas KingstonChris Jackson/Getty Images

Żona zmarłego, 45-letnia Lady Gabriella Kingston, jest córką księcia Kentu Michaela – wnuka Jerzego V i kuzyna Elżbiety II. Zajmuje 56. miejsce w linii sukcesji do brytyjskiego tronu. Na co dzień zajmuje się dziennikarstwem. Thomas Kingston poślubił ją w maju 2019 roku. W zorganizowanej na zamku Windsor ceremonii udział wzięli wówczas liczni przedstawiciele rodziny królewskiej, w tym królowa Elżbieta II i książę Filip.

ZOBACZ TEŻ: Król Norwegii w szpitalu. Harald V przebywa na wakacjach w Azji

Autorka/Autor:jdw//am

Źródło: BBC, Sky News, TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Chris Jackson/Getty Images