Oferował darmowy botoks w zamian za seks. Lekarz celebryta może stracić uprawienia  

Źródło:
BBC, Sky News
Niebezpieczne zabiegi medycyny estetycznej i lekarz z zarzutami (materiał z 18.01.2023)
Niebezpieczne zabiegi medycyny estetycznej i lekarz z zarzutami (materiał z 18.01.2023)TVN24
wideo 2/2
Niebezpieczne zabiegi medycyny estetycznej i lekarz z zarzutami (materiał z 18.01.2023)TVN24

Brytyjski trybunał zajmujący się rozpatrywaniem skarg przeciwko medykom bada sprawę dr. Tijiona Esho, znanego na wyspach z medialnej działalności jako specjalisty od medycyny estetycznej. Zgodnie z ustaleniami trybunału 42-latek oferował jednej ze swoich pacjentek zabiegi z użyciem botoksu w zamian za kontakty seksualne. Mężczyzna zaprzecza prawdziwości zarzutów. Sprawa ewentualnego ograniczenia jego uprawnień do wykonywania zawodu ma zostać rozstrzygnięta jeszcze w tym miesiącu.  

Medical Tribunal Practitioners Service (MPTS), brytyjski trybunał orzekający w sprawach dotyczących praktykujących na wyspach lekarzy, uznał doktora Tijiona Esho winnym świadczenia jednej ze swoich pacjentek darmowych usług z wykorzystaniem botoksu w zamian za kontakty seksualne. Podczas zorganizowanego we wtorek przesłuchania 42-latek przyznał, że łączyła go z kobietą "niestosowna relacja". Zaprzecza jednak prawdziwości ustaleń MPTS.

Zgodnie z nimi trzy lata temu Esho odbył stosunek płciowy ze swoją pacjentką w prowadzonej przez siebie klinice medycyny estetycznej w Newcastle, a następnie podał jej tam bezpłatną dawkę botoksu. Zdaniem MPTS nie był to jedyny raz, kiedy para współżyła ze sobą w gabinecie lekarza - relacjonuje BBC.

Brytyjski lekarz może stracić uprawnienia. Przez stosunki seksualne z pacjentką

Sky News dodaje, że podczas przesłuchania odczytano wybrane wiadomości, jakie lekarz wymieniał z pacjentką. W jednej z nich miał napisać, że gdyby zaoferował jej zabieg w zamian za seks, "złamałby kodeks lekarza". Później jednak miał stwierdzić, że "podanie jej botoksu w zmian za usługi seksualne może mu ujść na sucho". Decyzję w sprawie ewentualnego ograniczenia uprawnień Esho do wykonywania zawodu MPTS ma ogłosić jeszcze w tym miesiącu.

ZOBACZ TEŻ: 18-latka zapadła w śpiączkę podczas operacji powiększenia biustu. Chirurg uznany winnym jej śmierci

W Wielkiej Brytanii Esho jest znany za sprawą swoich licznych występów medialnych. W charakterze eksperta z zakresu medycyny estetycznej gościł on m.in. na antenie stacji E4 czy BBC. Na co dzień prowadzi sieć Esho Clinic z placówkami w Londynie, Liverpoolu i Dubaju.

ZOBACZ TEŻ: Zaatakował pacjentów, metalową rurką od kroplówki pobił pielęgniarki. Usłyszał wyrok

Autorka/Autor:jdw//az

Źródło: BBC, Sky News