TVN24 | Świat

"Zastanówmy się nad tą kolejną tragedią. To moment hańby"

TVN24 | Świat

Autor:
tas/dap
Źródło:
PAP

Wyznam wam, że jestem bardzo zasmucony - powiedział papież Franciszek odnosząc się do tragedii, do jakiej doszło na Morzu Śródziemnym u wybrzeży Libii. Wcześniej francuska organizacja SOS Mediterranee podała, że w wypadku łodzi z migrantami mogło zginąć około 130 osób.

Zwracając się w niedzielę do wiernych przybyłych na plac Świętego Piotra na południową modlitwę Regina coeli, papież powiedział. - Wyznam wam, że jestem bardzo zasmucony z powodu tragedii, do jakiej doszło w minionych dniach na Morzu Śródziemnym. Zginęło 130 migrantów. To osoby, to ludzie, którzy przez dwa dni nadaremnie wzywali pomocy. Pomocy, która nie nadeszła.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

- Zastanówmy się nad tą kolejną tragedią. To moment hańby. Módlmy się za tych braci i siostry i za tych, którzy nadal umierają podczas tych dramatycznych podróży. I módlmy się także za tych, którzy mogą pomóc, ale wolą patrzeć w inną stronę - wezwał Franciszek.

Na placu Świętego Piotra po tych słowach zapadła cisza. Wierni modlili się w milczeniu.

W piątek francuska organizacja SOS Mediterranee podała, że w wypadku łodzi z migrantami u wybrzeży Libii mogło zginąć około 130 osób. 

Według Alarm Phone, telefonicznej linii ratunkowej dla migrantów na Morzu Śródziemnym, próby ratowania ludzi nie podjęła żadna rządowa jednostka, choć znane były współrzędne GPS łodzi, a linia miała z nią kontakt przez 10 godzin.

Migracje przez Morze Śródziemne do EuropyPAP/Adam Ziemienowicz

Autor:tas/dap

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości