Zbierała pieniądze "dla bezdomnego", wydała je na bmw, podróże i torebki. Oszustka usłyszała wyrok

Źródło:
CNN, burlpros.org
Oskarżony trafił do aresztu w hrabstwie Burlington w New Jersey
Oskarżony trafił do aresztu w hrabstwie Burlington w New JerseyGoogle Maps
wideo 2/5
Burlington w New JerseyGoogle Maps

Sąd w New Jersey skazał na trzy lata pozbawienia wolności 32-latkę zamieszaną w oszustwo finansowe, w ramach którego wyłudzono ponad 400 tysięcy dolarów - informuje CNN. W 2017 roku kobieta wraz z partnerem założyła w sieci zbiórkę pieniędzy na rzecz bezdomnego, który rzekomo miał oddać jej swoje ostatnie 20 dolarów, gdy zabrakło jej na benzynę. Okazało się, że historia była zmyślona. Cała trójka skończyła w więzieniu.

Trzydziestodwuletnia Katelyn McClure nie była obecna na piątkowej rozprawie, ponieważ odbywa właśnie roczny wyrok w tej samej sprawie w więzieniu federalnym w stanie Connecticut - ogłosiła w opublikowanym 6 stycznia komunikacie prokuratura z hrabstwa Burlington w New Jersey. McClure, która wcześniej pracowała w stanowym wydziale transportu, oprócz wyroku trzyletniego pozbawienia wolności usłyszała również dożywotni zakaz zatrudnienia w jednostkach publicznych. Jak uściśliła prokuratura, zasądzony w piątek wyrok kobieta będzie odbywała równolegle do tego, na podstawie którego jest już w więzieniu.

Zbiórka na GoFundMe okazała się oszustwem

W 2017 roku McClure wraz ze swoim ówczesnym partnerem, Markiem D'Amico, zorganizowała na platformie GoFundMe zbiórkę dla bezdomnego weterana wojennego Johnny’ego Bobbitta Jr. W opisie wyjaśniła, że gdy skończyła jej się benzyna i utknęła przy drodze w okolicach Filadelfii, mężczyzna ten dał jej swoje ostatnie 20 dolarów, żeby mogła zatankować. Jako dowód przy zbiórce załączono wspólne zdjęcie McClure i Bobbitta.

Historia szybko stała się viralem, a zbiórkę wsparło ponad 14 tysięcy użytkowników. McClure i D'Amico uzbierali łącznie 402 tys. dolarów. Jak przekazała prokuratura, pieniądze te para wydała m.in. na samochód marki BMW, noworoczną wycieczkę do Las Vegas, grę w kasynie i luksusowe torebki.

75 tysięcy dolarów trafiło do Bobbitta, który poczuł się jednak oszukany i zdecydował się złożyć pozew przeciwko parze. Przy okazji ujawnił, że zbiórka była podstępem opartym na kłamstwie. McClure i D’Amico w rzeczywistości poznali bezdomnego miesiąc przed startem zbiórki - nie przy drodze, a w pobliżu kasyna. Dowodami w sprawie były m.in. wiadomości wysyłane przez 32-latkę do jednej ze swoich znajomych. "Część z benzyną jest kompletnie zmyślona, ale ten koleś już nie. Musiałam trochę to podkręcić, żeby ludzie poczuli się źle" - pisała McClure.

USA, New Jersey. Wyroki dla oszustów

Cała trójka już wcześniej, w 2018 roku, usłyszała zarzut uczestnictwa w spisku prowadzącym do kradzieży. D'Amico i Bobbitt przyznali się do winy, obaj w 2019 roku zostali skazani na pięć lat więzienia. McClure przyznała się wówczas do kradzieży drugiego stopnia. Osoby zamieszane w oszustwo zostały też sądowo zobowiązane do zwrotu wyłudzonych za pomocą zbiórki pieniędzy. W ostatni piątek zapadł kolejny wyrok w sprawie przeciwko Katelyn McClure.

ZOBACZ TEŻ: Uwolniono sześć kobiet, jedna była nieletnia. "Najszybciej rosnący przemysł przestępczy na świecie"

Autorka/Autor:kgo//az

Źródło: CNN, burlpros.org

Źródło zdjęcia głównego: Burlco Prosecutor