Uwolniono sześć kobiet, jedna była nieletnia. "Najszybciej rosnący przemysł przestępczy na świecie"

Źródło:
FOX News, "The Independent", Spokane Police
Wyrok w największej sprawie o współczesne niewolnictwo w Wielkiej Brytanii
Wyrok w największej sprawie o współczesne niewolnictwo w Wielkiej BrytaniiFakty TVN
wideo 2/5
Wyrok w największej sprawie o współczesne niewolnictwo w Wielkiej BrytaniiFakty TVN

Handel ludźmi wykorzystywanymi seksualnie jest obecnie najszybciej rosnącym przestępczym przemysłem na świecie - oświadczyła policja stanu Waszyngton cytowana w czwartek przez Fox News. Oświadczenie związane było z odnalezieniem dzień wcześniej sześciu kobiet będących ofiarami handlu ludźmi. Jak przypomina Fox News, Spokane ma długą historię przestępstw związanych z handlem ludźmi.

14 grudnia policja z miasta Spokane w stanie Waszyngton we współpracy m.in. z FBI przeprowadziła akcję wymierzoną w gang zajmujący się handlem ludźmi. W jej wyniku uwolniono sześć kobiet będących ofiarami w handlu ludźmi i zmuszanych do prostytucji. W przynajmniej jednym z przypadków chodziło o osobę nieletnią, policjantom udało się namierzyć jej rodzinę. Trwa śledztwo mające ustalić organizatorów tego procederu.

"Handel ludźmi wykorzystywanymi seksualnie może zdarzać się wszędzie, jest to dziś według doniesień najszybciej rosnący przemysł przestępczy na świecie" - podkreśliła w swoim oświadczeniu policja. Przeprowadzona operacja miała miejsce w kurorcie, do którego należą kasyno i hotel, w miejscowości Airway Heights.

ZOBACZ TEŻ: Jedna z największych w Europie pralni brudnych pieniędzy rozbita. Przykrywką była luksusowa wódka

Spokane. Zabił 19-latka, bo sprzedał jego córkę

Fox News przypomina, że miasto Spokane ma długą historię przestępstw związanych z handlem ludźmi. Szerokim echem odbiło się aresztowanie tam w listopadzie 2021 roku 61-letniego Johna Eisenmana. Mężczyzna został oskarżony o zamordowanie 19-letniego chłopaka swojej córki. Eisenman przyznał się do winy i wyjaśnił, że zabił chłopaka po tym, jak ten sprzedał jego nieletnią córkę handlarzom ludźmi działającym w rejonie oddalonego od Spokane o prawie 300 kilometrów Seattle.

Johnowi Eisenmanowi udało się odnaleźć zaginioną córkę i sprowadzić ją do domu. Dziewczyna potwierdziła później jego twierdzenia mówiąc, że 19-latek oddał ją w ręce przestępców w zamian za narkotyki. Przez trzy tygodnie miała żyć bez dachu nad głową i być wykorzystywana seksualnie. Jak zauważa Fox News, policji jak dotąd nie udało się niezależnie ustalić domniemanych powiązań zamordowanego 19-latka z handlarzami ludźmi.

ZOBACZ TEŻ: Tiktokerka skazana na więzienie i grzywnę za umieszczanie w sieci "niemoralnych" materiałów

Autorka/Autor:kgo//mm

Źródło: FOX News, "The Independent", Spokane Police

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock