Prowadzili sieć domów publicznych dla polityków i VIP-ów. Zostali zatrzymani

Źródło:
PAP

Trzy osoby, które prowadziły sieć domów publicznych oferujących usługi seksualne kobiet z Azji dla polityków, żołnierzy i innych przedstawicieli elit USA, zostały zatrzymane w środę w Bostonie i Kalifornii. Klienci byli zmuszeni do podania informacji osobistych.

Jak podał w komunikacie resort sprawiedliwości, zatrzymani to James, Han i Junmyung Lee, którym zarzuca się prowadzenie sieci ukrytych domów publicznych w okolicach Bostonu i na przedmieściach Waszyngtonu w stanie Wirginia. Mieli oni zatrudniać głównie Azjatki i oferować swoje usługi klientom z wyższych sfer w luksusowych apartamentach.

Politycy, oficerowie wojska i profesorowie wśród klientów

Jak twierdzi prokuratura, wśród klientów byli m.in. politycy, szefowie firm technologicznych i farmaceutycznych, lekarze, oficerowie wojska, osoby posiadające poświadczenia bezpieczeństwa, profesorowie, prawnicy i naukowcy. Wciąż nie zidentyfikowano setek innych klientów. Aby skorzystać z usług - reklamowanych pod pozorem sesji fotograficznych z fotomodelkami i wycenianych na 350-600 dolarów za godzinę - klienci musieli wypełnić formularz weryfikujący ich tożsamość, wraz z podaniem numeru karty kredytowej, czy miejsca zatrudnienia.

Klienci mieli płacić gotówką, zaś właściciele biznesu próbowali ukryć dochody poprzez kupowanie pocztowych przekazów pieniężnych w kwotach, które nie wymagają zgłaszania urzędowi.

"Dochodzenie w sprawie osób kupujących usługi seksualne jest aktywne i trwa" - podała prokuratura federalna stanu Massachussetts.

Autorka/Autor:pp//mrz

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Charles Patrick Ewing / Shutterstock