Sekcja zwłok zaginionej 49-latki. "Zabójstwo", w organizmie stwierdzono "leki do unieruchamiania zwierząt"

Źródło:
CNN, CBS, ABC News

49-letnia Suzanne Morphew wybrała się na przejażdżkę rowerową w maju 2020 r. Nigdy nie wróciła do domu. Po latach znaleziono jej szczątki. Sekcja zwłok, której wyniki przedstawiono wczoraj, wykazała, że kobieta ​​zmarła w wyniku zabójstwa. W jej organizmie stwierdzono obecność "mieszanki leków używanej do unieruchamiania zwierząt".

Suzanne Morphew z Kolorado zaginęła podczas przejażdżki rowerowej w Dzień Matki w maju 2020 r. Trzy lata później znaleziono jej szczątki. Jak poinformowały w tym tygodniu służby, sekcja zwłok wykazała, że kobieta ​​zmarła w wyniku zabójstwa. W jej organizmie stwierdzono - jak podało CNN - "mieszankę leków używanych do unieruchamiania zwierząt".

Raport koronera: ​​śmierć nastąpiła wskutek "zabójstwa"

Początkowo o zabójstwo 49-letniej wówczas kobiety został oskarżony jej mąż. W 2022 r. prokuratorzy wycofali jednak zarzuty, wyrażając nadzieję, że uda się znaleźć ciało zaginionej. Szczątki Suzanne Morphew odkryto we wrześniu 2023 roku, około 80 kilometrów od miejsca, w którym zgłoszono jej zaginięcie. Do tej pory nikomu nie postawiono zarzutów w tej sprawie.

ZOBACZ TEŻ: Policja odnalazła ciało Suzanne Morphew. Po tajemniczym zniknięciu w Dzień Matki szukano jej w całych Stanach

Z raportu opublikowanego przez koronera hrabstwa El Paso po przeprowadzeniu sekcji zwłok wynika, że ​​śmierć kobiety nastąpiła wskutek "zabójstwa", "w wyniku zatrucia butorfanolem, azaperonem i medetomidyną". Biuro koronera podało, że połączenie tych trzech leków jest stosowane do chemicznego unieruchamiania dzikich zwierząt i może powodować działanie przeciwbólowe i uspokajające.

W poniedziałkowym oświadczeniu dyrektor Biura Śledczego Kolorado, Chris Schaefer, powiedział, że śledczy pracujący nad tą sprawą w dalszym ciągu "kierują się dowodami i tylko dowodami".

Prokurator z Dwunastego Okręgu Sądowego Anne E. Kelly stwierdziła w oddzielnym oświadczeniu, że nie może komentować sprawy, która jest w toku, ale dodała, że ​​jej biuro w dalszym ciągu "szuka sprawiedliwości dla Suzanne".

Barry Lee Morphew nie przyznał się do winy

Zaginięcie Suzanne Morphew - żony i matki dwóch nastoletnich córek - zgłosiła sąsiadka w Dzień Matki 2020 r. po tym, jak 49-latka wybrała się na rower w pobliżu Maysville w Kolorado i nie wróciła do domu. Według raportu koronera rower i kask Morphew znaleziono w różnych miejscach na terenie hrabstwa "bez większych uszkodzeń".

W 2021 roku mąż kobiety, Barry Lee Morphew, został oskarżony o morderstwo, manipulowanie fizycznymi dowodami i próbę wywarcia wpływu na urzędnika państwowego w związku ze śmiercią Suzanne Morphew. W 2023 roku CBS przypomniało, że podczas śledztwa w sprawie zaginięcia kobiety znajomi pary zeznali, że małżonkowie mieli kłócić się o finanse; mówiono też o podejrzeniach, że Suzanne mogła mieć kochanka. Portal pisał, że śledczy odkryli pliki na dysku, w których kobieta zbierała swoje - jak sama to nazwała - "skargi" w stosunku do męża. 6 maja 2020 roku wysłała mu SMS-a wskazującego, że ​​chce zakończyć związek: "Mam dość. Nie obchodzi mnie, co robisz i czym zajmujesz się od lat. Musimy po prostu rozwiązać tę sprawę w cywilizowany sposób" - cytowało wiadomość CBS.

Barry Lee Morphew nie przyznał się do winy, a w kwietniu 2022 r. prokuratorzy wnieśli o oddalenie zarzutów, wyrażając nadzieję, że ciało jego żony zostanie odnalezione do czasu rozpoczęcia procesu. Sędzia orzekł, że prokuratorzy mogą w przyszłości postawić mu te same zarzuty. Szczątki Suzanne Morphew odnaleziono ponad rok później w sąsiednim hrabstwie Saguache.

Większa liczba pytań niż odpowiedzi

Prawnicy Barry'ego Morphewa, Jane Fisher-Byrialsen i Iris Eytan, stwierdzili w oświadczeniu przesłanym CNN po ujawnieniu ustaleń koronera, że ​​Morphewowie "pozostali z większą liczbą pytań niż odpowiedzi oraz brakiem sprawiedliwości dla Suzanne, rodziny i społeczności". Adwokaci powiedzieli, że władze nie poinformowały rodziny Morphewów, czy jej ubrania zostały przebadane pod kątem DNA i czy prawdą jest, że w jej samochodzie stwierdzono DNA niewiadomego pochodzenia.

- Rodzina prosi o zachowanie prywatności i błaga władze, aby spojrzały na sprawę świeżym okiem, podążały za wszystkimi tropami, przeprowadziły wszelkie badania kryminalistyczne i rozwiązały sprawę morderstwa Suzanne - przekazali prawnicy Barry'ego Morphewa.

ZOBACZ TEŻ: Zwłoki 22-letniej turystki w ruinach kaplicy. Zmarła od ran zadanych nożem

Autorka/Autor:az

Źródło: CNN, CBS, ABC News

Źródło zdjęcia głównego:  Biuro szeryfa hrabstwa Chaffee