FBI: szczątki ludzkie znalezione w parku na Florydzie należą do Briana Laundriego

Źródło:
Reuters

Znalezione dzień wcześniej w parku na Florydzie ludzkie szczątki należą do Briana Laundriego - poinformowało w czwartek wieczorem amerykańskie Federalne Biuro Śledcze (FBI). Fakt ten ustalono na podstawie badań stomatologicznych mężczyzny. Partner zamordowanej blogerki i podróżniczki Gabby Petito był poszukiwany od ponad miesiąca.

Koroner hrabstwa Sarasota został wezwany w środę rano czasu lokalnego do parku Myakkahatchee Creek na Florydzie, gdzie od pewnego czasu prowadzone były poszukiwania Briana Laundriego. Na konferencji prasowej agent Federalnego Biura Śledczego Michael McPherson poinformował, że ludzkie szczątki odnaleziono wraz z rzeczami osobistymi, które mogły należeć do Laundriego. Jak ujawnił, odkrycia dokonano na obszarze, który wcześniej zalany był wodą.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

W czwartek FBI poinformowało, że znalezione dzień wcześniej w parku na Florydzie ludzkie szczątki należą do Briana Laundriego. FBI przekazało, że ustalono to na podstawie badań stomatologicznych chłopaka Gabby Petito.

Zabójstwo Gabby Petito

Blogerka i podróżniczka Gabby Petito zaginęła podczas podróży po kraju ze swym partnerem Brianem Laundrie. Wyruszyli furgonetką z Florydy na zachód, by odwiedzić parki narodowe w tej części USA. Petito regularnie publikowała w mediach społecznościowych zdjęcia z wyprawy, po raz ostatni 25 sierpnia. Pod koniec sierpnia po raz ostatni też kontaktowała się ze swoją rodziną.

1 września Laundrie sam wrócił furgonetką swej przyjaciółki do domu na Florydzie. Mężczyzna po kilkunastu dniach przepadł bez śladu, a rodzina zgłosiła jego zaginięcie. Policja na Florydzie wszczęła poszukiwania Laundrie.

Rodzina Gabby Petito powiadomiła policję o jej zaginięciu 11 września. Władze rozpoczęły wtedy zakrojone na szeroką skalę poszukiwania - niedługo później w Parku Narodowym Grand Teton w stanie Wyoming znaleziono zwłoki 22-letniej blogerki. Koroner stwierdził, że Petito padła ofiarą zabójstwa. W pierwszej połowie października władze poinformowały, że przyczyną śmierci kobiety było uduszenie.

Autorka/Autor:asty//now

Źródło: Reuters