Nie pomogły "kajdany na nogach, łańcuch na brzuchu, kajdanki i pas". Niebezpieczny więzień uciekł ze szpitala 

Źródło:
CNN, flashalert.net
Szpital psychiatryczny Oregon State Hospital w Salem
Szpital psychiatryczny Oregon State Hospital w Salem
Google Earth
Szpital psychiatryczny Oregon State Hospital w SalemGoogle Earth

39-letni Christopher Lee Pray, skazany m.in. za usiłowanie zabójstwa, zbiegł w środę ze szpitala psychiatrycznego w Salem w amerykańskim stanie Oregon - podała lokalna policja. W chwili ucieczki więzień zakładu karnego w hrabstwie Multnomah "był w pełni unieruchomiony za pomocą kajdan na nogach, łańcucha na brzuchu, kajdanek i urządzenia zabezpieczającego łączącego wszystkie trzy elementy".

Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie internetowej policji stanu Oregon, Pray odbywał karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym w hrabstwie Multnomah w związku z "licznymi, poważnymi przestępstwami, w tym usiłowaniem morderstwa z użyciem siły". W środę 30 sierpnia mężczyzna został przetransportowany do stanowego szpitala psychiatrycznego w Salem. "Około godziny 22:45 (lokalnego czasu - red.) Pray uciekł" - informują funkcjonariusze.

Skazany "wymknął się organom ścigania" skradzionym przez siebie samochodem osobowym. "Uciekł drogą międzystanową numer 5 w kierunku południowym" - podaje lokalna policja. Funkcjonariusze ruszyli za 39-letnim więźniem w pościg, jednak "zakończyli go ze względów bezpieczeństwa". Pray nie został zatrzymany.

ZOBACZ TEŻ: Uciekinier z więzienia schwytany na studenckim kampusie. Uruchomił alarm przeciwpożarowy

Więzień Christopher Lee Pray uciekł ze szpitala stanowego w Oregonie

"W momencie ucieczki (Pray) był w pełni unieruchomiony za pomocą kajdan na nogach, łańcucha na brzuch, kajdanek i pasa łączącego wszystkie te elementy" - informuje policja stanu Oregon w wydanym przez siebie oświadczeniu. Nie jest jasne, w jaki sposób więźniowi udało się uciec, a następnie skraść pojazd mimo tych ograniczeń ruchu.

Więzień Christopher Lee Pray uciekł ze szpitala stanowego w Salem, w stanie OregonOregon State Police

"(Pray) jest uznawany za osobę niebezpieczną i nie należy się do niego zbliżać" - przestrzegają funkcjonariusze, dodając, że zgodnie z ich podejrzeniami, skazany może przebywać w Portland lub pobliskich miejscowościach.

Pray nie jest jedynym więźniem, któremu udało się uciec amerykańskim organom ścigania w tym tygodniu. W czwartek z więzienia w hrabstwie Chester w Pensylwanii zbiegł Danelo Cavalcante - 34-latek skazany za morderstwo. Okoliczności jego ucieczki nie są znane. Obecnie śledczy usiłują ustalić, czy mężczyzna zbiegł samodzielnie, czy też ktoś mu w tym pomógł. 34-latek jest poszukiwany przez "setki ludzi na ziemi i w powietrzu" - zapewnił w rozmowie z CNN prokurator okręgowy hrabstwa Chester Deb Ryan.

ZOBACZ TEŻ: Upozorował własną śmierć, by uciec z więzienia. W celi znaleziono zwęglone ciało

Autorka/Autor:jdw

Źródło: CNN, flashalert.net

Źródło zdjęcia głównego: Oregon State Police