Fauci: ponad 99 procent zgonów na COVID-19 w czerwcu to osoby niezaszczepione

Autor:
ads/adso
Źródło:
Reuters, PAP, "The Guardian"

99,2 procent Amerykanów, którzy zmarli w czerwcu z powodu COVID-19 nie było zaszczepionych na tę chorobę - poinformował Anthony Fauci, główny doradca medyczny Białego Domu. - To bardzo smutne i tragiczne, że większości z tych śmierci można było uniknąć - powiedział.

Fauci w wywiadzie dla stacji NBC był też pytany o zagrożenie, które niesie wariant Delta koronawirusa. - Nie wydaje mi się, żeby ten wariant dotknął całego kraju, bo duża część Amerykanów jest już zaszczepiona. Zagrożenie będzie regionalne - powiedział. Jego zdaniem może to dotyczyć wiejskich, konserwatywnych stanów, gdzie znacznie mniej ludzi chce się szczepić.

Ubolewał, że niektórzy nie chcą się szczepić z pobudek ideologicznych. Zauważył, że państwo "ma narzędzia, by przeciwdziałać" pandemii i zaapelował, by "odłożyć na bok wszystkie różnice i zdać sobie sprawę, że wspólnym wrogiem jest wirus" - powiedział.

Fauci: ponad 99 procent zgonów w czerwcu dotyczy osób niezaszczepionych

- Ze względu na różnice między ludźmi i ich reakcję na szczepienia, zdarza się, że nawet zaszczepione osoby chorują, trafiają do szpitala i umierają. Ale przytłaczający odsetek ludzi, którzy mają kłopoty przez COVID-19 to osoby niezaszczepione. Dlatego mówimy, że można tego uniknąć - powiedział.

Fauci poinformował, że w czerwcu z powodu COVID-19 w USA zmarło prawie 10 tysięcy osób, a z tej liczby 99,2 procenta nie było zaszczepionych. - To bardzo smutne i tragiczne, że większości z tych śmierci można było uniknąć - podkreślił.

Szczepienia przeciwko COVID-19 w USA

W USA podano dotychczas ponad 330,5 miliona dawek szczepionek przeciwko COVID-19. Ponad 157,3 miliona osób jest już w pełni zaszczepionych.

Od początku pandemii w Stanach Zjednoczonych potwierdzono śmierć ponad 605 tysięcy osób chorujących na COVID-19.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Autor:ads/adso

Źródło: Reuters, PAP, "The Guardian"

Pozostałe wiadomości