R. Kelly, odsiadujący już wyrok 30 lat więzienia, właśnie został skazany na kolejne 20

Źródło:
CNN, tvn24.pl
R. Kelly skazany na 30 lat więzienia. Relacja Jana Pachlowskiego
R. Kelly skazany na 30 lat więzienia. Relacja Jana PachlowskiegoTVN24
wideo 2/2
R. Kelly skazany na 30 lat więzienia. Relacja Jana PachlowskiegoTVN24

Kolejny wyrok dla R. Kelly'ego. 56-letni dziś muzyk, najbardziej znany z hitu "I Believe I Can Fly", tym razem został skazany na 20 lat więzienia, informuje CNN.

Kolejny proces R. Kelly'ego, tym razem w sprawie zarzutów dotyczących pornografii dziecięcej i nakłaniania nieletnich do aktywności seksualnej rozpoczął się w sierpniu ub. roku w Chicago. W czwartek sąd federalny wydał wyrok w tej sprawie, skazując popularnego amerykańskiego muzyka R&B na 20 lat więzienia.

ZOBACZ TEŻ: R. Kelly miał się zaręczyć z jedną ze swoich ofiar. 26-letnia kobieta twierdzi, że jest jego narzeczoną

Kolejny wyrok dla R. Kelly'ego

Według CNN sędzia okręgowy Harry D. Leinenweber powiedział w czwartek w sądzie, że 19 z 20 zasądzonych lat więzienia R. Kelly będzie odbywał jednocześnie z drugim wyrokiem. Ostatni rok będzie jednak musiał "odsiedzieć" po zakończeniu pierwszego wyroku.

Prokuratorzy wnioskowali, by Kelly odbył całą kolejną karę po odbyciu wcześniejszego, 30-letniego wyroku więzienia. "Robert Kelly jest seryjnym drapieżnikiem seksualnym, który przez wiele lat polował na młode dziewczyny i dołożył wszelkich starań, aby ukryć wykorzystywanie Jane i innych nieletnich ofiar" – stwierdzili w cytowanych przez CNN aktach. "Do dziś, nawet po werdykcie ławy przysięgłych, odmawia wzięcia odpowiedzialności za swoje zbrodnie".

Jak wynika z tej samej relacji - obrona twierdziła, że ich klient "de facto odsiaduje już wyrok dożywocia. "W mało prawdopodobnym przypadku, gdyby Kelly przeżył swój 30-letni wyrok, nie ma powodu, by sądzić, że ponownie popełniłby przestępstwo jako starszy człowiek w wieku około 80 lat" – cytuje CNN.

Jak pisze portal, przed wydaniem wyroku odczytano oświadczenie jednej z ofiar Kelly'ego, zidentyfikowanej jedynie jako "Jane". "Przez Roberta Kelly'ego straciłam swoją godność. Przez Roberta Kelly'ego straciłam swoje marzenia."

Wcześniej R. Kelly został skazany na 30 lat więzienia

Jak już informowaliśmy 56-letni dziś Kelly, w czerwcu ubiegłego roku usłyszał w sądzie w nowojorskim Brooklynie wyrok 30 lat więzienia za przestępstwa seksualne, handel kobietami i dziećmi w celach seksualnych i prowadzenie zorganizowanej działalności przestępczej. Skazująca go wówczas sędzia Ann Donnelly mówiła, że dowody odzwierciedlają u Kelly'ego "obojętność wobec ludzkiego cierpienia" i "czystą brutalność" wobec ofiar. - W tej sprawie nie chodzi o seks. Chodzi o przemoc, okrucieństwo i kontrolę - wyjaśniła. Zwracając się do Kelly'ego, powiedziała: "zostawiłeś za sobą ślady złamanego życia".

Robert Sylvester Kelly, bo tak brzmi jego pełne imię i nazwisko, przebywa w więzieniu od lipca 2019 roku. Wcześniej wielokrotnie zaprzeczał oskarżeniom o wykorzystywanie seksualne.

ZOBACZ TEŻ: R. Kelly przed sądem. Była tancerka zeznała, że wykorzystywał Aaliyah

Autorka/Autor:am

Źródło: CNN, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Antonio Perez/Chicago Tribune/Tribune News Service via Getty Images