Prezydent Korei Południowej zaśpiewał słynny przebój podczas kolacji z Joe Bidenem. Nagranie

Autor:
az
Źródło:
CNN, Guardian

Jun Suk Jeol, prezydent Korei Południowej, wywarł duże wrażenie podczas oficjalnej kolacji w Białym Domu, gdy zaśpiewał słynny przebój "American Pie". Na scenę zaprosił go Joe Biden. W prezencie polityk dostał gitarę podpisaną przez piosenkarza Dona McLeana.

Wizyta prezydenta Korei Południowej Jun Suk Jeola w Białym Domu zakończyła się aplauzem, kiedy zaśpiewał "American Pie" Dona McLeana.

Jun Suk Jeol przebywa z sześciodniową wizytą państwową w Waszyngtonie, podczas której prezydenci USA i Korei Południowej ogłosili podpisanie "Deklaracji Waszyngtońskiej", mającej wzmocnić współpracę obu krajów w sprawie ewentualnego użycia broni jądrowej. - Atak jądrowy Korei Północnej przeciwko Stanom Zjednoczonym lub sojusznikom i partnerom USA jest nie do przyjęcia i będzie skutkował końcem tego reżimu - powiedział prezydent USA Joe Biden podczas konferencji w Ogrodzie Różanym Białego Domu.

Jun Suk Jeol śpiewa "American Pie"

Tego samego dnia podczas uroczystej kolacji w Białym Domu, wydanej na cześć przywódcy Korei Południowej, Jun Suk Jeol dał pokaz swoich wokalnych umiejętności. W kraju znany jest jako miłośnik karaoke i amerykańskiej muzyki.

"Wiemy, że to jedna z twoich ulubionych piosenek, 'American Pie'" - zapowiedział Joe Biden, zapraszając Juna pod koniec wieczoru na scenę. "Tak, to prawda", powiedział 62-letni polityk, mówiąc, że uwielbiał tę piosenkę z 1971 roku już w szkolnych latach. "Chcemy usłyszeć, jak to śpiewasz" - zaproponował Joe Biden. "Minęło trochę czasu, ale…" - odpowiedział Jun i po chwili wahania wziął mikrofon do ręki.

Jun Suk Jeol zaśpiewał kilka pierwszych wersów a cappella, wywołując aplauz gości. Joe Biden i pierwsza dama Jill Biden przyjęli to z entuzjazmem. Potem gospodarz zwrócił się do prezydenta Korei Południowej: "Nie miałem pojęcia, że umiesz śpiewać".

Joe Biden powiedział Junowi, że McLean nie mógł do nich dołączyć w Białym Domu, ale wysłał podpisaną przez siebie gitarę, by prezydent USA podarował ją przywódcy Korei Południowej.

To nie pierwszy raz, kiedy Jun śpiewa publicznie. Podczas kampanii w 2021 roku pojawił się w słynnym południowokoreańskim programie telewizyjnym "All the Butlers", zachwycając celebrytów błyskotliwą interpretacją K-popowej ballady "No One Else" autorstwa Lee Seung Chula.

Autor:az

Źródło: CNN, Guardian

Pozostałe wiadomości