3-letnie dziecko przyszło do przedszkola z pistoletem w plecaku. Ojciec z zarzutami

Źródło:
CNN, Pre-K 4 SA
San Antonio
San Antonio Google Earth
wideo 2/2
San Antonio

Policja w San Antonio aresztowała 35-letniego mężczyznę, którego 3-letnie dziecko przyszło do przedszkola z pistoletem w plecaku, informuje CNN. Władze placówki podały, iż dziecko nie wiedziało, że w jego plecaku znajduje się broń.

Pistolet w plecaku 3-letniego dziecka znaleziono w przedszkolu w San Antonio we wtorek rano. Pracownik ochrony placówki zawiadomił o znalezisku policję, a ta zatrzymała ojca dziecka. 35-letniemu Pete'owi Roblesowi postawiono zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo. Mężczyzna ma stawić się na przesłuchaniu przedprocesowym 12 września - podało w środę CNN, powołując się na policję. Samo dziecko umieszczono w placówce prowadzonej przez Child Protection Services (CPS), organizację zajmującą się ochroną nieletnich.

ZOBACZ TEŻ: Raper skazany na 10 lat więzienia za postrzelenie Megan Thee Stallion

Przedszkole: dziecko nie wiedziało, że w plecaku jest broń

Władze Pre-K 4 SA, bo tak nazywa się przedszkole w San Antonio, zamieściły na Facebooku wpis, w którym podały, że trzyletnie dziecko nie wiedziało, iż w jego plecaku znajduje się pistolet, kiedy przybyło do przedszkola. Personel zaś "natychmiast skonfiskował broń" i skontaktował się ze służbami. "Na razie na terenie obiektu nie będą dozwolone żadne plecaki, ponieważ pracujemy nad oceną i ulepszeniem procedur bezpieczeństwa" - czytamy w komunikacie. W dalszej jego części Pre-K 4 SA podkreśla, że współpracuje z policją w ramach toczącego się dochodzenia.

"Ten incydent podkreśla wagę współpracy między władzami przedszkola a organami ścigania. Podjęto szybkie działania w celu rozwiązania sytuacji" - przekazał szef policji w San Antonio William McManus w komunikacie prasowym. "Nie ma obecnie żadnych zagrożeń dla bezpieczeństwa placówki lub jej uczniów" - dodał.

ZOBACZ TEŻ: Dwuletnie dziecko postrzeliło się z broni palnej i zmarło w szpitalu. Media: ofiara to dziecko policjanta

Autorka/Autor:wac//am

Źródło: CNN, Pre-K 4 SA

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock