Dzieci zostały na noc z opiekunką. Znaleziono je 1600 km od domu

Źródło:
Bay County Sheriff's Office, CBS News
Milwaukee w stanie Wisconsin
Milwaukee w stanie WisconsinGoogle Earth
wideo 2/2
Milwaukee w stanie WisconsinGoogle Earth

Policja zatrzymała kobietę i mężczyznę, którzy porzucili roczne i dwuletnie dziecko z Florydy w parku w Milwaukee w stanie Wisconsin. To miejsce oddalone ponad 1600 kilometrów od ich domu. Dzień wcześniej matka dzieci zaalarmowała służby, że osiemnastolatka, która miała się nimi opiekować, uprowadziła je jej samochodem.

Dyspozytor biura szeryfa hrabstwa Bay na Florydzie w sobotę odebrał telefon od kobiety, która zgłosiła, że jej dwoje dzieci zostało zabranych przez 18-letnią Adalyn Jean Burkett, którą "uważała za przyjaciółkę" - przekazało biuro szeryfa w poniedziałkowym komunikacie. Uprowadzone dzieci mają rok i dwa lata - podał portal CBS News, powołując się na miejscowe władze. Matka przekazała organom ścigania, że Burkett - z którą widziała się dzień wcześniej w mieście Callaway - miała opiekować się jej dziećmi w nocy z piątku na sobotę. Ponadto otrzymała zgodę na korzystanie z jej pojazdu pod warunkiem, że zwróci go w sobotę rano. Kiedy dzień później matce udało się skontaktować z 18-latką, usłyszała od niej, że razem z dziećmi jest już poza Florydą. 

Służby rozpoczęły poszukiwania dzieci "natychmiast" po otrzymaniu zawiadomienia - przekazało biuro szeryfa hrabstwa Bay. Śledczy szybko ustalili, że Burkett pojechała do Milwaukee w stanie Wisconsin w towarzystwie pochodzącego stamtąd 22-letniego Marquana L. Edwardsa. Władze wydały nakaz aresztowania 18-latki i powiadomiły władze w Wisconsin.

ZOBACZ TEŻ: "Ten krzyk był inny niż zwykle". Już trzeci tydzień szukają małej Katy

Uprowadzone dzieci porzucone ponad 1600 km dalej

Informacja o poszukiwanych dzieciach i ich opiekunce została rozpowszechniona w niedzielę m.in. w mediach. Kiedy Burkett i Edwards dowiedzieli się o poszukiwaniach, porzucili dzieci w parku w Milwaukee. Miejscowa policja znalazła dzieci tego samego dnia wieczorem, następnie zabrała je na komisariat. Wówczas wydano też nakaz aresztowania Edwardsa. Dzień później policja znalazła parę w domu w Milwaukee i aresztowała. Władze poinformowały o wszczęciu śledztwa w związku z porzuceniem dzieci w parku. Jak dotąd nic nie wiadomo o stanie zdrowia porzuconych dzieci ani o motywach, jakie kierowały parą. Milwaukee jest oddalone od Callaway o ponad 1600 km. Pokonanie tego dystansu samochodem może zająć powyżej 16 godzin.

ZOBACZ TEŻ: Zaginiona dziewczynka odnaleziona po dwóch miesiącach w domu porywacza

Autorka/Autor:wac//am

Źródło: Bay County Sheriff's Office, CBS News

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock