75-letnia nauczycielka skazana za wykorzystywanie seksualne 14-letniego ucznia

Źródło:
People.com, Tomah Police Department
Tomah, Wisconsin
Tomah, Wisconsin
Google Maps
Tomah, WisconsinGoogle Maps

Anne N. Nelson-Koch, 75-letnia obecnie była nauczycielka z amerykańskiego Wisconsin, została skazana na 10 lat więzienia za wielokrotne wykorzystywanie seksualne swojego 14-letniego ucznia. Prokuratura domagała się znacznie większej kary, a postawę kobiety w sądzie nazwała "ckliwą maskaradą".

Jeśli doświadczasz problemów emocjonalnych lub jesteś ofiarą przemocy i chciałbyś uzyskać poradę lub wsparcie, tutaj znajdziesz listę organizacji oferujących profesjonalną pomoc. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, zadzwoń na numer 997 lub 112.

Wyrok zapadł podczas rozprawy, która odbyła się 27 października w sądzie hrabstwa Monroe. Jak podkreśla portal People.com, Nelson-Koch początkowo groziło nawet do 624 lat pozbawienia wolności. Ostatecznie skazano ją na 10 lat więzienia i kolejne 15 lat nadzoru ze strony odpowiednich służb.

Uzasadniając swój wyrok, sędzia Richard Radcliffe stwierdził, że ważnym "czynnikiem obciążającym" był wpływ, jaki przestępstwa 75-latki wywarły na ofiarę i jej rodzinę. Jednocześnie zaznaczył, że "czynnikiem łagodzącym" był charakter oskarżonej, którą opisał jako osobę "miłą, bezinteresowną, hojną i pracowitą". Radcliffe powiedział, że Nelson-Koch, ze swoją przeszłością zawodową, "nie jest kimś, kogo normalnie widzielibyśmy jako skazanego na 600 lat więzienia" - podaje portal, powołując się na policyjne oświadczenie opisujące przebieg rozprawy.

W jego dalszej części policja relacjonuje, że Sarah Skiles z prokuratury nie zgodziła się z wyrokiem Radcliffe'a. Jak czytamy, Skiles zwróciła uwagę na "brak skruchy i wyrzutów sumienia" 75-latki. Jej postawę w sądzie nazwała "ckliwą maskaradą, wykalkulowaną próbą ukrycia drapieżnych skłonności". Prokuratura domagała się dla Nelson-Koch kary pozbawienia wolności na okres 100 lat i dodatkowych 60 lat nadzoru. Ojciec ofiary apelował o wyrok, który zatrzymałby nauczycielkę w więzieniu do końca jej życia - poinformowano w cytowanym przed People.com oświadczeniu.

Anne Nelson KochFacebook/Tomah Police Department

ZOBACZ TEŻ: Ugoda w sprawie nauczycielki skazanej za przestępstwa seksualne. Ofiara dostanie ponad 2 miliony dolarów

Wisconsin. Uprawiała seks z 14-letnim uczniem

W komunikacie wyjaśniono, że w kwietniu 2022 roku Nelson-Koch została oskarżona o wielokrotne zmuszanie 14-letniego ucznia do uprawiania seksu w godzinach lekcyjnych w szkolnej piwnicy. Do napastowania seksualnego miało dochodzić w trakcie roku szkolnego 2016/2017 w szkole w mieście Tomah, w którym 75-letnia obecnie kobieta pracowała jako nauczycielka.

W sierpniu ława przysięgłych uznała kobietę za winną popełnienia 25 zarzucanych jej czynów, w tym napaści na tle seksualnym na dziecko, obnażania części intymnych i zastraszania ofiary.

Sprawa wyszła na jaw, gdy wykorzystywany seksualnie chłopak, którego personalia nie zostały upublicznione, po latach zdecydował się przerwać milczenie. W trakcie sierpniowej rozprawy Skiles pochwaliła jego odwagę. - Gdyby nie to, Nelson-Koch nadal funkcjonowałaby w społeczeństwie - podkreśliła cytowana w policyjnym oświadczeniu przedstawicielka prokuratury.

ZOBACZ TEŻ: Skazany za porwanie i gwałt. Po 28 latach więzienia okazało się, że jest niewinny

Autorka/Autor:kgo//az

Źródło: People.com, Tomah Police Department

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/Tomah Police Department