Ukraiński Sztab Generalny podał szacunkowe straty Rosjan od początku inwazji

Źródło:
PAP
Generał Skrzypczak: Rosjanie stracili zdolność do prowadzenia głębokich operacji. Prowadzą uderzenia na wybranych kierunkach
Generał Skrzypczak: Rosjanie stracili zdolność do prowadzenia głębokich operacji. Prowadzą uderzenia na wybranych kierunkachTVN24
wideo 2/22
Generał Skrzypczak: Rosjanie stracili zdolność do prowadzenia głębokich operacji. Prowadzą uderzenia na wybranych kierunkachTVN24

Ukraiński Sztab Generalny Sił Zbrojnych podsumował straty bojowe wojsk rosyjskich. Podał między innymi, że od początku inwazji Rosjanie stracili ponad 12 tysięcy żołnierzy. Jak przekazano, w związku z intensywnością działań na froncie szacunki są utrudnione.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował we wtorek, że wojska rosyjskie obniżyły tempo natarcia. Opisano, że tego dnia Rosjanie podejmowali głównie ataki rakietowo-bombowe na cywilną infrastrukturę, a ich działania zbrojne koncentrują się na próbach zajęcia między innymi Kijowa, Sum, Charkowa, Mariupola, Mikołajowa i Czernihowa.

Czytaj też: Inwazja Rosji na Ukrainę. Ukraińskie siły zbrojne o tempie natarcia wojsk rosyjskich i atakach na cywilną infrastrukturę

W środę rano sztab na swoim profilu na Facebooku podał, że ogólne straty bojowe wojsk rosyjskich na Ukrainie od 24 lutego do 9 marca to ponad 12 tysięcy żołnierzy. Wśród rosyjskich strat wymieniono także 317 czołgów i 1070 wozów opancerzonych, 28 systemów obrony przeciwlotniczej, 49 samolotów, 81 śmigłowców i 482 pojazdy.

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę. 14. doba

Podobnie, jak w komunikacie dzień wcześniej sztab wymienił wśród strat również: 120 systemów artyleryjskich, 56 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 3 kutry, 60 cystern i 7 bezzałogowych statków powietrznych.

W komunikacie precyzowano, że dane są aktualizowane, a szacunki utrudnione w związku z wysoką intensywnością działań bojowych.

Zdjęcie bez daty
Ukraińscy żołnierzeZdjęcie bez datyMaks Levin

We wtorek ukraińskie siły przekazały także informację o zabiciu dowódcy 33. pułku strzelców zmotoryzowanych rosyjskiej Gwardii Narodowej, podpułkownika Jurija Agarkowa. "Liczba zlikwidowanych przedstawicieli wyższego dowództwa Rosji rośnie" - napisali.

Atak Rosji na Ukrainę - oglądaj program specjalny w TVN24

Autorka/Autor:akw/ tam

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: ngu.gov.ua

Tagi:
Raporty: