Andrij Jermak: 215 obrońców Ukrainy wróciło z rosyjskiej niewoli

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP

Szef gabinetu prezydenta Ukrainy poinformował w czwartek, że w rezultacie wymiany jeńców uzgodnionej za pośrednictwem prezydenta Turcji udało się uwolnić z rosyjskiej niewoli 215 ukraińskich obrońców. Andrij Jermak przekazał, że wśród uwolnionych jest dziesięciu cudzoziemców.

Adrij Jermak, szef gabinetu prezydenta Ukrainy poinformował w czwartek, że w wyniku wymiany jeńców, udało się uwolnić 215 obrońców Ukrainy, w tym 124 oficerów.

Wśród uwolnionych 108 to bojownicy z pułku dowódcy "Azow", w szczególności Denys Prokopenko "Radis", Serhij Wołyński "Wołyń", Światosław Palamar, Denys Szlega, Oleg Chomenko - dowódcy "Azowa" - którzy znajdują się w Turcji pod osobistymi gwarancjami ochrony i bezpieczeństwa Erdogana - powiedział Jermak.

Dziesięciu cudzoziemców wróciło z rosyjskiej niewoli

Udało się również uwolnić 10 obcokrajowców, którzy bronili Ukrainy. Wśród nich są ci, których okupanci "skazali" na karę śmierci. - Naszych bohaterów wymieniliśmy na Wiktora Medwedczuka, lidera prorosyjskiej frakcji w Radzie Najwyższej i 55 rosyjskich jeńców - powiedział Jermak.

O uwolnieniu 10 obcokrajowców poinformowało również saudyjskie ministerstwo spraw zagranicznych, które prowadziło mediacje w sprawie zagranicznych jeńców wojennych schwytanych na Ukrainie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: ALEXANDER ERMOCHENKO / Reuters / Forum

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości