Ukraińska armia: w Mariupolu panuje panika wśród rosyjskich wojskowych. Powodem ukraińskie ostrzały

Źródło:
PAP
Zakłady Azostwal w Mariupolu ostrzeliwane przez siły rosyjskie. Nagranie archiwalne
Zakłady Azostwal w Mariupolu ostrzeliwane przez siły rosyjskie. Nagranie archiwalneReuters Archive
wideo 2/5
Ukraińscy żołnierze w rękach Rosjan po zajęciu zakładów Azowstal w Mariupolu. Nagranie archiwalneReuters Archive

Przedstawiciel wojskowych służb prasowych Ukrainy Ołeksij Dmytraszkiwski poinformował w niedzielę, że wśród rosyjskich wojskowych w okupowanym Mariupolu na południowym wschodzie Ukrainy panuje panika z powodu wybuchów w magazynach amunicji i paliwa. Powodem wybuchów są ukraińskie ostrzały miasta.

"Wróg trochę jest zdziwiony 'bawełną', do której dochodzi na tym odcinku. W Mariupolu już zorganizowano magazyny paliwa, sprzętu i amunicji. Dlatego podjęto decyzję o działaniach, które są obecnie tam prowadzone" - powiedział wojskowy, cytowany w niedzielę przez ukraiński tygodnik Dzerkało Tyżnia. (Ukraińcy "bawełną" nazywają wybuchy na terytorium okupowanym przez Rosjan i w Rosji).

Jak dodał, okupacyjne siły panikują, ponieważ miejsca ich bazowania i ich magazyny mogą być trafione przez ukraińskie siły zbrojne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Trzy typy broni, które zmieniły przebieg wojny w Ukrainie

Ukraińskie ostrzały miasta

W czwartek Natalia Humeniuk, rzeczniczka Sił Obrony na południu Ukrainy, powiedziała, że Mariupol "nie jest już całkowicie nieosiągalny" dla ukraińskich wojskowych. Wcześniej lojalne wobec Kijowa władze Mariupola informowały o kilku eksplozjach w tym mieście.

Proukraiński doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko napisał w czwartek na Telegramie, że w godzinach porannych w mieście odnotowano co najmniej cztery eksplozje w miejscach rozmieszczenia wojsk agresora.

Kolejka za chlebem w okupowanym Mariupolu Rada miejska Mariupola/Telegram

"Ukraińskie wojska z chirurgiczną precyzją atakują bazy okupantów. Jest dobrze, a będzie (takich przypadków - red.) jeszcze więcej" - napisał samorządowiec. Jak dodał, do wybuchów doszło na terenie kombinatu metalurgicznego oraz w pobliżu lotniska.

Autorka/Autor:ks/kg

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: