Ukraińskie służby publikują treść rozmowy rosyjskiego żołnierza z żoną. "Nasi walnęli ją przy dzieciach"

Źródło:
PAP, tvn24.pl
"Myślę, że Rosjanie zdecydowanie niedoszacowali ukraińskiego wojska"
"Myślę, że Rosjanie zdecydowanie niedoszacowali ukraińskiego wojska"
wideo 2/35
"Myślę, że Rosjanie zdecydowanie niedoszacowali ukraińskiego wojska"

Ukraina publikuje kolejne przechwycone rozmowy rosyjskich żołnierzy. W rozmowie z żoną żołnierz informuj o zabiciu kobiety na oczach dwojga dzieci. "Pewnie, ona jest… też wrogiem" - miał usłyszeć w odpowiedzi.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowała w sobotę przechwyconą rozmowę, w której- jak opisano - wypowiadał się żołnierz rosyjskich sił. Miał rozmawiać z żoną.

"Szła matka z dwójką dzieci… No i nasi walnęli ją przy dzieciach" - powiedział rosyjski dowódca baterii haubic. "Pewnie, ona jest… też wrogiem" - miał według ukraińskich służb usłyszeć w odpowiedzi od swojej partnerki.

"Czyli w wypranych mózgach Rosjan każdy obywatel naszego kraju zasługuje na śmierć tylko dlatego, że on czy ona są Ukraińcami" - komentuje tę rozmowę ukraińska Służba Bezpieczeństwa.

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę >>>

Ukraina mówi o przechwyconych rozmowach

We wcześniej publikowanych przechwyconych rozmowach rosyjskich żołnierzy ze swoimi bliskimi usłyszeć można było między innymi, że szykowali oni "wybuchowe niespodzianki na Wielkanoc", a także to, że Rosjanie przestają wierzyć w rychłe zakończenie wojny. W piątek ukraiński wywiad opublikował rozmowę, w której rosyjski żołnierz przyznał się żonie, że ich dowódcy "nigdy nigdzie nie walczyli" i że każą im "realizować zadania, które nie mieszczą się w głowie".

CZYTAJ WIĘCEJ: Ukraiński wywiad publikuje rozmowę. "Dowódcy nigdzie nie walczyli, ilu ludzi oni posłali na śmierć..." Rosyjski żołnierz w przechwyconej rozmowie: szykujemy szturm na obwód dniepropietrowski SBU: Rosjanie przygotowują makabryczne "pisanki" SBU: rosyjscy żołnierze są zmuszani przez dowódców do wypełniania zbrodniczych rozkazów SBU publikuje "przechwycone rozmowy. "Jest dobra wiadomość. Wysyłają nas na tyły"

Autorka/Autor:akw//now

Źródło: PAP, tvn24.pl

Tagi:
Raporty: