SBU: Rosjanie przygotowują makabryczne "pisanki"

Autor:
mjz//now
Źródło:
PAP
Mateusz Lachowski o sytuacji w Mariupolu
Mateusz Lachowski o sytuacji w MariupoluTVN24
wideo 2/3
TVN24Mateusz Lachowski o sytuacji w Mariupolu

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) opublikowała nagranie, które ma być przechwyconą rozmową telefoniczną rosyjskiego żołnierza z żoną. - Szykujemy wybuchowe niespodzianki na Wielkanoc - mówi mężczyzna, który według SBU stacjonuje ze swoim oddziałem w obwodzie mikołajowskim. - Nasi chłopcy przygotowują pisanki wielkanocne dla chachłów. Czołgiści piszą na pociskach "Chrystus zmartwychwstał!" - dodał.

Atak Rosji na Ukrainę. Relacja w tvn24.pl

Prawosławni i wierni innych obrządków wschodnich, między innymi grekokatolicy, obchodzą 23 kwietnia uroczystość Wielkiej Soboty. W tym roku Kościoły wschodnie obchodzą Wielkanoc tydzień po katolikach.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) opublikowała nagranie, które ma być przechwyconą rozmową telefoniczną rosyjskiego żołnierza z żoną. - Szykujemy wybuchowe niespodzianki na Wielkanoc - powiedział mężczyzna, który według SBU stacjonuje ze swoim oddziałem w obwodzie mikołajowskim.

"W Wielkanoc okupanci planują jeszcze większy ostrzał ludności cywilnej i ukraińskich obrońców. Świadczą o tym nowe rozmowy telefoniczne raszystów, które zostały przechwycone przez SBU" - czytamy we wpisie SBU na Twitterze. Załączono także fragment nagrania z przechwyconej rozmowy.

- Nasi chłopcy przygotowują pisanki wielkanocne dla chachłów. Czołgiści piszą na pociskach "Chrystus zmartwychwstał!". Umilamy sobie czas, jak możemy - słychać mężczyznę na nagraniu udostępnionym przez SBU.

"Kim mają uzupełnić? Wszyscy stąd uciekają"

Mężczyzna, który ma być rosyjskim żołnierzem, zaznacza w rozmowie z żoną, że sytuacja w jego jednostce nie jest najlepsza.

- Nie ma uzupełnień. Na odwrót - wszyscy wyjeżdżają. Kim mają uzupełnić? Wszyscy stąd uciekają. Z brygady zwolniło się już 600 osób. Zostali tylko najbardziej wytrwali i alkoholicy - przekazał.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości