Ukraina. Jechali z frontu, by zobaczyć 13-letniego syna, zginęli

Autor:
tas/adso
Źródło:
tsn.ua, tvn24.pl

W obwodzie chmielnickim tragicznie zginęło dwoje funkcjonariuszy straży granicznej - poinformowała Państwowa Służba Graniczna Ukrainy. Ołeksandr i Nelia byli rodzicami 13-letniego syna, jechali z frontu, by go odwiedzić. Zginęli najprawdopodobniej w wypadku samochodowym - podały ukraińskie media.

"Pułkownik Ołeksandr Docenko i podpułkownik Nelia Docenko służyli na południu w składzie sił obronnych. Ołeksandr organizował i prowadził działania operacyjno-rozpoznawcze. Nelia przez długi czas była rzeczniczką ługańskiego oddziału granicznego, informowała o sytuacji na linii demarkacyjnej i granicy z krajem agresorem" - podała w komunikacie Państwowa Służba Graniczna Ukrainy. "Składamy szczere kondolencje bliskim i przyjaciołom. To niepowetowana strata dla całego zespołu straży granicznej" - dodała.

Relacja tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ 

Straż Graniczna w Berdiańsku (obwód zaporoski) przekazała z kolei, że ​​Ołeksandr i Nelia wzięli krótki urlop, aby móc spotkać się z 13-letnim synem. Chłopiec został wywieziony z okupowanego obecnie przez wojska rosyjskie Berdiańska do babci mieszkającej w zachodniej części Ukrainy. "To spotkanie okazało się ostatnim" - poinformowano.

Pułkownik Ołeksandr Docenko i podpułkownik Nelia Docenko jechali do synaFacebook.com/DPSUkraine

W komunikatach straży granicznej nie ma informacji o powodach tragicznej śmierci małżeństwa.

Media w Kijowie przypuszczają, że funkcjonariusze zginęli w wypadku drogowym, do którego doszło w niedzielę w obwodzie chmielnickim. Portal tsn.ua, powołując się na komunikat Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, napisał, że doszło do niego na drodze E-50 w pobliżu wsi Kaczurynci. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką zginęli 40-letni mężczyzna i 37-letnia kobieta - podał tsn.ua.

Miejsce wypadku w obwodzie chmielnickim Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tas/adso

Źródło: tsn.ua, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Facebook.com/DPSUkraine

Pozostałe wiadomości