Były dowódca wojsk lądowych USA: siły ukraińskie znokautują rosyjskie

Autor:
aa
Źródło:
PAP

Ukraińskie wojska zdobędą przewagę i "znokautują" rosyjskie siły zbrojne - tak sytuację w Ukrainie ocenia Mark Hertling, były dowódca wojsk lądowych USA w Europie. Trwającą bitwę o Donbas na wschodzie Ukrainy porównał do pojedynku bokserskiego wagi ciężkiej.

Mark Hertling to były wysokiej rangi dowódca wojsk lądowych USA w Europie. Generał wypowiedział się na temat sytuacji w Ukrainie. Hertling wskazał, że rosyjskie wojska, które od ponad 100 dni okupują terytorium Ukrainy, mają więcej artylerii, ale wraz z dostawami nowoczesnej zachodniej broni siły ukraińskie zyskają przewagę. Jak ocenił - wojska ukraińskie "znokautują" rosyjskie.

Bitwa o Donbas jak pojedynek bokserski

Były dowódca wojsk USA stwierdził również, że wojska rosyjskie w dalszym ciągu ponoszą straty w ludziach i sprzęcie. - Rosyjskie morale i warunki psychologicznie są skrajnie złe i nie poprawiają się - dodał cytowany przez stację Sky News Hertling.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Generał wspomniał też o doniesieniach o "złych warunkach i skrajnie złym dowodzeniu" w rosyjskiej armii. Trwającą bitwę o Donbas na wschodzie Ukrainy porównał do pojedynku bokserskiego wagi ciężkiej.

- Po dwóch miesiącach walki nie został jeszcze zadany nokautujący cios, ale nadejdzie, gdy rosyjskie siły się jeszcze bardziej wyczerpią - ocenił generał.

Autor:aa

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości