Zaginęła w Serbii, miała być widziana w Austrii. Trwają poszukiwania dwuletniej Danki Ilić

Źródło:
Balkan Insight, novinite.com, tvn24.pl
Ośmy dzień poszukiwań dwuletnie Danki Ilić
Ośmy dzień poszukiwań dwuletnie Danki Ilić
ENEX
Ośmy dzień poszukiwań dwuletnie Danki Ilić ENEX

Trwają poszukiwania dwuletniej Danki Ilić, która zaginęła 26 marca we wschodniej Serbii. Dziewczynka miała być widziana w towarzystwie dwóch kobiet w Wiedniu. W poszukiwania włączył się Interpol.

We wtorek 26 marca w miejscowości Banjsko Polje we wschodniej Serbii zaginęła dwuletnia Danka Ilić. Zgodnie z opisem, przekazanym przez serbskie ministerstwo spraw wewnętrznych, dziewczynka ma brązowe oczy oraz brązowe włosy i około 85 centymetrów wzrostu. Ostatnio widziano ją w fioletowych spodniach, oliwkowozielonej kurtce i czarnych tenisówkach.

Władze po raz pierwszy uruchomiły system "Pronadi me" (serb. Znajdź mnie) - narzędzie do szybkiego powiadamiania obywateli, zaprojektowane specjalnie na potrzeby przypadków zaginięć nieletnich. W poszukiwania prowadzone przez policję od razu włączyły się straż pożarna i ochotnicy z lokalnej społeczności. Służby skupiły się na przeszukaniu pobliskiego lasu i jeziora. Sprawdzono także opuszczone budynki i pobliskie domy. Poszukiwania nie przyniosły jednak żadnego skutku.

Poszukiwania w SerbiiENEX

Czytaj również: Policja znalazła ubrania Emile'a, znajdowały się w pobliżu szczątków 2,5-latka

Poszukiwaną dwulatkę 30 marca zauważyć miał w Wiedniu obywatel Serbii mieszkający w stolicy Austrii. Twierdzi on, że widział dziewczynkę w towarzystwie dwóch kobiet. Wykonał im zdjęcia, które przekazał serbskim władzom, a one następnie austriackiej policji. Po obejrzeniu zdjęć krewni doszli do wniosku, że najprawdopodobniej przedstawiają one Dankę Ilić.

Ambasada Serbii w Austrii wezwała do kontaktu każdego, kto zauważy dziewczynkę. W poszukiwania włączył się także Interpol.

Autorka/Autor:ks

Źródło: Balkan Insight, novinite.com, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: ENEX