Biały Dom: obecnie nie ma planów dotyczących spotkania Joe Bidena z Władimirem Putinem

Źródło:
PAP

Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki oświadczyła, że na obecnym etapie nie planuje się spotkania prezydenta USA Joe Bidena z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Nigdy jednak nie zamkniemy całkowicie drzwi dla działań dyplomatycznych - podkreśliła rzeczniczka.

- Na obecnym etapie nie planujemy spotkania prezydenta Joe Bidena z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Aby przywódcy mogli się spotkać, konieczna jest deeskalacja konfliktu na Ukrainie - oświadczyła we wtorek rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

- Dziś, kiedy Putin forsuje inwazję na suwerenny kraj, nie jest na to odpowiedni czas - powiedziała Jen Psaki. - Nigdy jednak nie zamkniemy całkowicie drzwi dla działań dyplomatycznych - podkreśliła.

Inicjatywa spotkania przywódców USA i Rosji wypłynęła od prezydenta Francji Emmanuela Macrona po jego licznych w ostatnich tygodniach rozmowach z Bidenem i Putinem.

Blinken odwołuje spotkanie z Ławrowem

W związku z ostatnimi decyzjami Kremla w sprawie kryzysu ukraińskiego również sekretarz stanu USA Antony Blinken odwołał spotkanie ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Ławrowem zaplanowane na najbliższy czwartek w Genewie.

Po poniedziałkowej decyzji Rosji o uznaniu niepodległości samozwańczych "republik ludowych" w ukraińskim Donbasie we wtorek prezydent Putin nakazał wysłanie rosyjskich "sił pokojowych" do separatystycznych republik.

Odpowiedzią na to posunięcie było nałożenie przez USA i ich zachodnich sojuszników szeregu sankcji na przedstawicieli rosyjskich elit i rosyjskie instytucje.

Konflikt w DonbasiePAP

Autorka/Autor:asty/adso

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: