Zaginięcie Madeleine McCann. Portugalscy śledczy oficjalnie wskazali podejrzanego

Źródło:
BBC
Nowy podejrzany w sprawie zaginięcia Madeleine McCann
Nowy podejrzany w sprawie zaginięcia Madeleine McCannTVN24
wideo 2/5
Nowy podejrzany w sprawie zaginięcia Madeleine McCannTVN24

Portugalska prokuratura wskazała oficjalnie osobę podejrzaną w sprawie zaginięcia trzyletniej Brytyjki Madeleine McCann. Śledczy nie podali publicznie jej nazwiska, ale przekazali, że działają na wniosek władz niemieckich. W 2020 roku niemiecka policja informowała, że ​​prowadzi dochodzenie wobec Christiana B.

Madeleine McCann zniknęła w 2007 roku z wynajmowanego przez jej rodziców mieszkania w portugalskim miasteczku Praia da Luz, gdzie rodzina spędzała wakacje. Brytyjczycy Kate i Gerry McCannowie byli w tym czasie na kolacji z przyjaciółmi w pobliskiej restauracji. Nadal nie wiadomo, co stało się z dziewczynką ani czy żyje mimo ogromnych międzynarodowych poszukiwań i licznych relacji w mediach.

Madeleine McCann w chwili zaginięcia w 2007 roku miała trzy lataPolice/PNS

Portugalska prokuratura poinformowała, że w środę oficjalnie uznała osobę, której nazwiska nie podała, za podejrzaną w sprawie zaginięcia Brytyjki. Jak pisze BBC, śledczy przekazali, że działają na wniosek niemieckich władz.

W 2020 roku niemiecka policja informowała, że ​​prowadzi dochodzenie wobec 45-letniego Niemca Christiana B.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Mroczna przeszłość Christiana B. Kim jest podejrzany w sprawie zaginięcia Maddie?

W maju minie 15 lat od zaginięcia Madeleine McCann

3 maja 2022 roku minie dokładnie 15 lat od zgłoszenia zaginięcia McCann i zgodnie z portugalskim prawem po tej dacie nie będzie już możliwe wskazanie osoby podejrzanej, co jest niezbędnym krokiem do postawienia zarzutów karnych.

Prokuratura w Portugalii przekazała w oświadczeniu, że jej ruch nie był spowodowany tym terminem, ale "silnymi oznakami" wskazującymi na popełnienie przestępstwa.

Madeleine McCann w chwili zaginięcia w 2007 roku miała trzy lataMETROPOLITAN POLICE

OGLĄDAJ W TVN24 GO: Kto porwał Madeleine McCann? Część 1 i część 2

45-letni Christian B., którego w 2020 roku niemieccy śledczy zidentyfikowali jako podejrzanego, nie usłyszał żadnych zarzutów i zaprzeczał jakiemukolwiek udziałowi w sprawie.

Jak podaje BBC, obecnie odbywa karę więzienia za przestępstwa narkotykowe w Niemczech. Został także skazany za zgwałcenie 72-letniej kobiety.

Autorka/Autor:js\mtom

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Police/PNS