Madeleine McCann


Madeleine McCann urodziła się 12 maja 2003 roku w Leicesterze (Anglia, Wielka Brytania). Niespełna czteroletnia dziewczynka zaginęła 3 maja 2007 roku w portugalskim Praia da Luz, gdzie była na wakacjach z rodzicami. Sprawa jest znana w mediach jako zaginięcie Madeleine McCann.

Zaginięcie Madeleine McCann

Madeleine McCann to najstarsza córka Kate i Gerry'ego McCannów, małżeństwa lekarzy z Anglii. O rodzinie zrobiło się głośno w maju 2007 roku. McCannowie spędzali wakacje w portugalskim miasteczku Praia da Luz w regionie Algarve. Wieczorem 3 maja 2007 roku około godziny 19.30 czasu lokalnego para pozostawiła swoją córkę w wynajmowanym apartamencie i udała się na kolację do pobliskiej restauracji. Małżeństwu towarzyszyła grupa znajomych.

Rodzice Madeleine twierdzili, że w trakcie kolacji wychodzili, by zajrzeć do córki. Matka dziewczynki zeznała, że około godziny 22 łóżko okazało się puste, dziecka nie było w pokoju. Policja została poinformowana 10 minut później.

Trwają poszukiwania Maddie. Śledczy przeszukali studnie

W ramach dochodzenia w sprawie zaginięcia trzyletniej Madeleine McCann portugalska policja przez osiem godzin przeszukiwała w czwartek studnie w regionie Algarve. Tam właśnie znajduje się kurort Praia da Luz, w którym 13 lat temu zaginęła Brytyjka.