Zniszczony rosyjski okręt desantowy. Zdjęcia przed i po

Źródło:
Reuters

We wtorek ukraińskie siły przeprowadziły atak rakietowy na portowe miasto Teodozja na Krymie, w wyniku którego zniszczony został rosyjski okręt desantowy Nowoczerkask. Według rosyjskiego ministerstwa obrony w wyniku ataku zginęła jedna osoba. Zdjęcia opublikowane przez Maxar Technologies pokazują zniszczenia, do których doszło po ataku.

Zdjęcia satelitarne przed i po pokazują następstwa ataku na rosyjski okręt desantowy we wschodnim porcie Teodozja na Krymie we wtorek 26 grudnia.

Pierwsze zdjęcie (z 5 grudnia), opublikowane przez Maxar Technologies, przedstawia okręt zacumowany w porcie. Na drugim zdjęciu z wtorku (26 grudnia) widać kłęby dymu i poważne uszkodzenia jednostki.

Zobacz też: Moment eksplozji i wrak w porcie. Rosyjski okręt desantowy Nowoczerkask zniszczony przez Ukraińców

Zniszczony rosyjski okręt desantowy na KrymieReuters

Atak rakietowy na miasto Teodozja na Krymie

Przypomnijmy, że 26 grudnia ukraińskie siły przeprowadziły atak rakietowy na portowe miasto Teodozja na Krymie, w wyniku którego zniszczony został rosyjski okręt desantowy Nowoczerkask. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy przekazał, że "około godziny 02:30 lotnictwo taktyczne Sił Powietrznych zaatakowało rakietami manewrującymi duży okręt desantowy Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej 'Nowoczerkask' w rejonie Teodozji".

Zobacz też: Moment eksplozji i wrak w porcie. Rosyjski okręt desantowy "Nowoczerkask" zniszczony przez Ukraińców

Moskwa: nie żyje jedna osoba, dwie są ranne

Rosyjskie ministerstwo obrony, cytowane przez agencję informacyjną Interfax, poinformowało, że Ukraina użyła wystrzeliwanych z powietrza rakiet do ataku na port w Teodozji, a duży statek desantowy został uszkodzony.

Według rosyjskiego ministerstwa obrony i urzędników cytowanych przez Reutera, w wyniku ataku zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne. Przyznano także, że okręt Nowoczerkask został zniszczony. Agencja Interfax, przekazała, że Ukraina użyła pocisków manewrujących.

Autorka/Autor:ek/tok

Źródło: Reuters